10.4.2010 Sokol Velké Meziříčí : Sokol Újezd u Brna (st. dorci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 15. 04. 2010

10.4.2010 Sokol Velké Meziříčí : Sokol Újezd u Brna (st. dorci) Sokol Velké Meziříčí : Sokol Újezd u Brna 38 : 20 (20 : 9)

Začátek zápasu byl z naší strany natolik vlažný, že se v hale ochladilo.

Píšu komentář a vůbec nevím jak začít. Začnu tedy porovnáním posledních dvou zápasů. Remiza s Ivančicemi nás zřejmě namlsala a vlila do nás neopodstatněnou sebedůvěru. Bohužel výkon který jsme podali v Meziříčí se značně lišil od prvně zmíněného a zdálo se, jako bych přijel se začátečníky. Pravdou je, že domácí začali hodně agresivně. My umíme také přitvrdit, ale všechna agresivita asi zůstala v Ivančicích.
     Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali 2:0. Potom se probudila obrana a pět minut si domácí neškrtli. My sice také ne, ale o tom až později. V osmé minutě snížil Tom ze sedmičky a klukům se zřejmě zdálo, že na obraně ukázali dost a zabalili to. Od té doby si soupeř procházel jak a kdy chtěl. Nyní se dostáváme k tématu my a útok. Nechci být velký pesimista, ale pokud se hráči domnívají že docílí branky bez pohybu, asi je něco špatně. Už v průběhu zápasu jsem si uvědomil, že při každém našem útoku řvu pořád stejnou větu: "Musíme rozhýbat obranu". Možná za to mohla místní akustika, ale hráči mě neslyšeli :-). Pohyb v útoku byl tak stejně vzácný jako voda na poušti. Představa střelců, že obrana před jejich projektily prchne, se ukázala jako lichá a my navíc inkasovali z trháků. Góly do sítě soupeře padali jen tehdy, když útok spolupracoval. Nebylo to často, ale i pobyb bez míče byl k vidění. V těchto momentech jsem si připadal jako na házené.
     Bohužel nepřipravená střelba naší hře vévodila. Když jsem počítal množství střeleckých pokusů, vyšlo mi, že jsme soupeře přestříleli v poměru 65/56. Většinou se jednalo o střely ze střední a velké vzdálenosti, které brankař hravě chytal a k naší smůle i přesně rozehrával. Spotřeboval jsem oba time, ale bez viditelného efektu. K nechuti se hýbat přibyly i další nešvary. Například spojky přijímající míč od středa, začaly aplikovat postoj na tvrdých nohách a ještě navíc bokem k brance soupeře. Když jsem se po zápase ptal, jak z této pozice chtěli spolupracovat se svým křídlem, neodpověděli.
     No nic, návštěva ve Velkém Meziříčí je za námi a mě nezbývá než říci: Zapomeňme na debakl a začněme znovu. Ješte je čas.