Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 28. 04. 2010

2000418 st dorci vs. Slavoj Třešť

Slavoj Třešť - Sokol Újezd u Brna 35 : 22 (15 : 10)

HANBA místo handballu :-(.

Začali jsme náramně. Jako v judu si mohl připadat Tom, neboť už v čase 2:50 dostal přísnou přímou červenou. Na rozdíl od bojového umění do oprav postoupit nemohl :-) a byl tak nucen odebrat se mezi diváky.
     Od první minuty nám to neklapalo v obraně. Díry v ní byly tak velké, že při srovnání s Ementálem by se tato pochutina musela jevit jako monolit. O přistupování k jediným dvěma střelcům jsme si mohli nechat leda zdát. Občas se nám povedl útok, ale i tak byl soupeř mnohem nebezpečnější. Pravdou bylo, že naše naivní přihrávky přímo vybízely k vypíchnutí. Z předchozí věty už musí být všem jasné, že pohyb v útoku bez míče téměř neexistoval. Poločasová prohra o pět branek nebyla nijak potěšující, ale stáhli jsme už i větší manka.
     Bohužel, druhý poločas byl přesnou kopií prvního. Některé nejmenované spojky se místo ostré střelby neustále pokoušeli prodrat na šest metrů i přes náš výslovný zákaz. Při těchto pokusech vznikalo nepřeberné množství technických chyb jako je prorážení, kroky, dabl a našlo by se i prosté vypadnutí míče z rukou.
     Házenou jsme začali hrát až ve 3/4 zápasu kdy jsme stáhli náskok domácích na 2 góly. Někdy v té době byl po třetí dvojce vyloučen nejlepší střelec soupeře Luboš Pivoňka a navíc se jim zranil další hráč. Všechny trumfy jsme měli ve svých rukách, ale zřejmě jsme se báli vyhrát. Alibistickým chováním v útoku, kdy jsme nebyli ochotni jít do zakončení ba ani se pohnout, jsme opět odevzdávali míč soupeři. Za posledních 12 minut jsme byli neustále na devítce soupeře a z trháků jsme dostali 11 branek.