08.06.2013 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 10. 06. 2013

08.06.2013 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) 20130608 ml. ž. vs. Sokol Sokolnice Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna 15:17 (9:7)

Třetí místo v dlouhodobé soutěži je naše :-).

Někteří rodiče se špatně koučují :-), protože házená u nich evidentně není na prvním místě :-). Před minulým zápasem jsem vymýšlel herní strategii, ale tentokrát jsme energii nevěnovali taktice, ale udržení týmu pohromadě. K dovolujícímu se Atomovi se přidal Lukyn Knos a odjel se ulívat na chatu. Naštěstí už byl k dispozici Jura Dušek a účast přislíbil i tenista Filda Michl, který tři poslední zápasy někde proběhal s raketou v ruce.
    Komplikací byl i fakt, že domácí tým přehlásil zápas a někteří naši svěřenci, přes veškerá upozornění, tuto informaci nevstřebali. Abych úvod moc neprotahoval, k zápasu odjelo pouze 12 hráčů, protože tři byli nezvěstní. Pokud někomu tato matematika nepasuje, má pravdu, protože jeden hráč se telefonicky našel na rybářských závodech :-).
    Zápas jsme standardně zahájili obranou 2:4. Po chvíli rozkoukávání jsme se ujali vedení 2:0, ale soupeř našel rychle protizbraň. Domácí křídlo aktivním pohybem odtáhlo prvního obránce k pivotům, spojka oběhla vysunutého hráče a měla před sebou dálnici. Pokud se sbíhající křídlo pouze hlásilo, následovala přihrávka do druhého pivota. Z těchto akcí rezultovaly góly nebo sedmičky, protože domácí hráli dostatečně rychle a naši se nestíhali přesouvat. Naštěstí vysunutí hráči několik míčů získali, a tak jsme po prvním náporu hru vyrovnali. Bohužel, manko jsme dohnat nedokázali.
    O přestávce jsme změnili obranu na 0:6, protože pícháci se drželi hesla: Zpátky ni krok" :-) a odmítali tak pomáhat zadnímu bloku. Protože agrasivitu máme v krvi i při zasunuté obraně jsme hráli aktivně. Kluci výborně posouvali a nechybělo ani včasné vystoupení proti nabíhající spojce. Góly jsme inkasovali většinou pouze v případech, kdy se vysouvající se druhý obránce svým vysunutím kochal a zapomněl se vrátit :-). To se potom opakoval první poločas. Naštěstí máme s Alešem dostatečně silné hlasivky :-).
    V útoku jsme se pokoušeli o pestrou hru se záběhy křídel, či s uvolňovaním pivota. Křížením jsme rozhýbávali obranu, střídali jsme Žigiho střelbu z dálky i proskoky Draka a Amandy a mnohdy jsme ztroskotali jen na vynikajícím brankaři domácích. Hra byla velice vyrovnaná. Postupem času jsme na golmana našli recept, ale naše vedení, které jsme vybojovali v sedmé minutě druhé půle, jsme v sedmnácté zase ztratili. V dramatickém závěru jsme měli více štěstí my. Jura Šplouchal chytil sedmimetrový hod. Vzápětí Drak uvolnil Juru Duška a ten se z pivota nemýlil. Do konce zbývala minuta a půl a naši kluci zkušeně zvolnili a kontrolovali hru. V samotném závěru jsme ještě vybojovali sedmičku a už po čase jsme vedení navýšili.
    Výhra nad Sokolem Sokolnice nás katapultovala na třetí místo v Jihomoravské lize mladších žáků. Klukům patří obrovská gratulace a poděkování, protože v jarní části hráli s chutí a pro radost. To, že získali 9 vítězství, 1 remízu a pouze jedinkrát kapitulovali už byl nadstandard. Všem dvaadvaceti hráčům, kteří se zapojili do zápasů blahopřejeme a příští rok bychom si to mohli zopakovat, co říkáte? :-)