22.09.2013 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 03. 10. 2013

22.09.2013 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna 16:18 (8:8)

Výhra i přes ne úplně funkční obranu.

Proti loňskému vícemistrovi jsme nastupovali s vědomím že David Popela je střelec par excelence, a že na jeho ubránění bude záviset osud utkání.
    Zápas jsme zahájili standardní obranou 2:4, ale kromě rychlého zisku dvou míčů hned v úvodu, se nám příliš nedařilo. Zadní blok neexistoval, kluci se neposouvali, o předávání pivota ani nemluvím. Naštěstí domácí měli hodně vychýlenou mušku. O spaní na obraně svědčí i fakt, že z křídla zaznamenala první branku minižačka Petra Jahodová. O razanci střely se raději nebudu zmiňovat :-)
    V útoku se hráči museli poprat s obranou 3:3. Občas vyhrála obrana, občas my a zápas dospěl do nerozhodné poloviny. Po přestávce jsme změnili obranu na 2+0:4, bohužel s nedůsledným přistoupením k Popíkovi. Time v šesté minutě některým adeptům na házenkáře otevřel oči a obrana byla pár minut excelentní. V tomto čase jsme zabrali, podařilo se nám odskočit o 2 branky a náskok už jsme si pohlídali.
    Pánové děkuji.

Protože jsem se moc nerozepsal, vkopíruji sem i fragment Telnické stránky s hodnocením trenéra domácích:

Telnice - Sokol Újezd u Brna    16 : 18 (8:8)       22.9.2013

Utkání bylo vyrovnané do 9 min. druhého poločasu, potom se prosadil vyrovnanější kádr soupeře. Postřehy - Jahůdka první zářez do pažby ml. žáků = doma haldamáš, mančaftu plato kofol, trenérům něco od zeleniny (z brambor), nebo ovoce (meruňky, švestky). Jen tak dál.