13.10.2013 Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 17. 10. 2013

13.10.2013 Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče (m. žáci) Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče 30:13 (16:8)

Nečekaně snadná výhra.

V minulých zápasech nás provázely herní výpadky až nezdravě často. Před tímto duelem, jsme kluky řádně poučili, že pokud chceme hrát o horní příčky v tabulce, musí se na každé utkání plně koncentrovat. Následovala logická otázka, zda je Legata Hustopeče těžký soupeř. Odpověděli jsme, že když se budou plně koncentrovat, můžeme je porazit. Chlapci naši argumentaci přijali a soustředili se natolik, že jsme hosty porazili rozdílem třídy. A pak, že je trénování těžké :-).
    Od první minuty jsme na hřišti dominovali. Obrana 2:4 byla téměř bezchybná. Zadní blok byl kompaktní a pícháci dostatečně rychlí a agresivní. V hodnocení hráčů se oba vysunutí hráči umístili na předních místech. Atom byl první jen proto, že Drak se občas pokoušel zakončovat parádičkou a jednou při přehozu přehodil nejen gólmana, ale i bránu :-).
    O naší úspěšnosti svědčí i fakt, že hned tři hráči dosáhli stoprocentní produktivity a to střelami nešetřili. Atom měl 10/10; Amanda 9/9; a minižák David Víška 3/3. Několikrát jsme zakončili z druhé vlny, takže s rychlým útokem jsme spokojení.
    Po přestávce jsme plánovali potrénovat postupný útok. Donutit však kluky, kteří před sebou viděli prostor, aby rezignovali na zakončení a zpomalili hru, byl úkol nad naše schopnosti :-). Ve čtrnácté minutě jsme rezignovali. Všechny spojky šli ze hřiště a nastal čas zkoušet nové varianty rozestavení.