16.3.2014 SHC Maloměřice - Sokol Újezd u Brna (ml. žáci)

Autor: Katka <(at)>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 17. 03. 2014

16.03.2014 SHC Maloměřice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) SHC Maloměřice - Sokol Újezd u Brna 9:39 (3:18)

Udržet maximální koncentraci v rozhodnutém zápase je nemožné.

V neděli 16.3.2014 jsem vyrazila s mladšími žáky do Maloměřic. Nahradila jsem tak kouče Luďu, který byl na dvoudenním turnaji s mini žáky. Jelikož se všechno domlouvalo velmi narychlo, byly trošku zmatky :-). Někteří zúčastnění dostali informaci, že sraz je 8:30 a někteří slyšeli až 9:30. Druhá varianta byla ta správná, protože zápas začínal až 10:45. Obvolala se tedy zbytek, kteří ještě pospávali a vyrazili jsme o hodinu dřív. Naštěstí jsme se měli na co dívat, Majlont hrál před námi ještě proti Sokolnicím.
    Bylo mi řečeno, že začne základka a potom ať to nějak prostřídám. Hráči si nebyli úplně jistí, zda v základu jsou nebo ne, tak jsem to nejspíš pozměnila. Nikdo si však otevřeně nestěžoval, takže to bylo asi v pořádku :-). V koučování mi hlasitě pomáhali přítomní tatínkové, takže kluci vždy věděli, co mají dělat.
    První poločas začal velmi pěkně, hráli jsme natrénovaným systémem obrany 2:4. Kluci se po akcích pěkně vraceli, ale do aktivní obrany proti svému protihráči chodili příliš pozdě. Získali jsme tak 2 žlutá napomenutí za strkání a bránění zezadu. Po půlce jsme vedli 3:18.
    Ve druhé půlce už kluci tolik nebojovali. Házeli hodně trháků a ztratili jsme tak pár míčů. Dalším problémem byly přešlapy. Nejtristnější však byla obrana. Kluci vůbec nebyli důslední, a tak byl na řadě Jirka v bráně. Na hráčích bylo vidět, že ví, že vyhráváme, tak co by se stresovali. V tomto poločase jsme obdrželi další žlutou kartu, ale byla už poslední. Majlont jsme porazili o 30 gólů (39:9). Takže za výsledek je chválím, ale kdyby pořádně bránili až do konce, bylo by to úplně perfektní.