30.3.2014 Sokol Újezd u Brna - SK HC Tišnov (muži)

Autor: Ivan M <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 31. 03. 2014

Ujezd_Tisnov_30_3 Sokol Újezd u Brna - SK HC Tišnov 29:25 (12:16)

První jarní zápas se hrál v našem areálu, za krásného odpoledního sluníčka i když se soupeř vymlouval na to, že je ještě březen a nechtějí hrát v zimě. Vysvětlení bylo jiné. Nevadilo jim březnových 25°C, ale nechtěli si nechat ujít sobotní večerní radovánky. I to mělo přispět k nabuzenosti našeho mužstva, které nastoupilo v plném počtu. Chyběla pouze staronová posila do brány Houdino. Soupeř přijel v plné síle a zaplnil celou lavku. O jeho kvalitách se přesvědčujeme každou sezónu a letos to potvrdil zase.

Poločas začal opatrně. Přece jenom to bylo letos podruhé, co jsme se potkali s házenou. Poprvé to bylo na zimním poháru v Telnici. Skóre bylo stále vyrovnané, ale zatímco naši se na každou branku nadřeli, Tišnov dával branky jednoduše. Navíc nás trápilo neproměňování sedmiček a vyložených šancí. Za stavu 7:7 se naše trápení začalo zvětšovat. Díry v obraně otrávily i Jiříka v bráně a na neštěstí bylo zaděláno. Před poločasem hosté vedli už o 4 branky a náš tým byl v rozkladu. Přišlo i na drobné hádky, které naštěstí přerušil konec první části. Při chlazení horkých hlav v šatně, přišlo i na ostrá slova o kolektivní hře a negativním náladám, které berou mužstvu energii.

Druhá půlka žádný obrat nepřinášela. Jirka Rajmic se při osobce na Bagra těžko prosazoval, až se mu hra znechutila. Přijít o další spojku znamenalo konec nadějím. Zlom ale přišel kolem 10min, kdy Jiřík vytáhl několik výborných zákroků a z rychlých útoků jsme pomalu snižovali. Za stavu 23:23 už naše mužstvo fungovalo jako dobře namazaný stroj, podpořený úspěšnými zákroky golmana. Kluci začali makat v obraně jako vyměnění a soupeř začal zmatkovat. Dostalo nás to do vedení, které se pomalu zvyšovalo. Hodně napjatý konec však uvolnilo luxusní vedení až o 5 branek, které jsme už nepustili. Body jsou doma.

Při těžké situaci spojek musím ale vyzdvihnout všechna křídla, která většinu zápasu brankově držela mužstvo nad vodou a Čízka, který dával i ze spojek a sedmiček. Po zranění jsme pošetřili Kjúbyho a železného Koldu.

Chtěl bych všechny pozvat za týden na derby s Hostěrádkama, které se hraje 6.4.2014 v 11.00hod. Přijďte nás podpořit.