15.03.2015 Superliga Kuřim (minižačky)

Autor: Katka <(at)>, Téma: Miníci, Vydáno dne: 24. 03. 2015

15.03.2015 Superliga Kuřim (minižačky)
15.03.2015 Superliga Kuřim (minižačky)

     V neděli 15.3.2015 se v nafukovací hale v Kuřimi hrála dívčí superliga. Začátek byl ve 14:00 a konec byl 16:30.

V našem týmu hrály: Barbora Halíčková, Julie Zapletalová, Simona Cupáková, Adéla Nádeníčková, Lada Vykouřilová, Nela Vykouřilová, Anna Kelblová. V kategorii přípravky bylo přihlášeno 5 družstev. Újezd, Kuřim, Ivančice A, Ivančice B a Bohunice.
     Jak je u nás zvykem, první zápas má vždycky rozkoukávací tendenci. Holky se rozhážou, rozchytají a zjistí koho mají bránit. Následující zápasy jsou potom výborné. Únava se projevuje většinou ve čtvrtém zápase. Holky jsou pomalejší, hůř chytají míč, střely na bránu nemají žádnou razanci a útočníky brání laxněji. Ve stejném duchu se odehrál i tento turnaj :-)
     Bára s Julčou jsou největší střelkyně. Je na nich vidět, že hrají ze všech nejdéle. Nebojí střílet a když chtějí, tak má míč vysokou rychlost. Přesnost střel je jiná věc :-). Adéla je velmi rychlá a nebojí se vystřelit. Ještě musí dopilovat techniku střely, ale střílet se nebojí a to je důležité. Nela byla většinu času v bráně a šlo jí to výborně. Je velmi trpělivá, počká si a nedělá zbytečné ani zbrklé pohyby. Lada je na hřišti ještě trošku zmatená. Hraje křídlo, ale stojí spíše na spojce a zahušťuje tak střed. Ale to se časem vytříbí. Důležité je, že se nebojí vystřelit, to ostatní přijde samo. Anička se střídala s Nelou v bráně. Je hodně energická a někdy skočí dřív, než protihráč vystřelí. Házená je o praxi a po pár zápasech na to přijde. Simona je benjamínek. Na hřišti se rozkoukává, ale důležité je, že hrát chce!
     Celkem jsme hráli 6 zápasů, protože turnaj se ukončil dřív. Chyběly nám dohrát ještě dva zápasy, ale holky už toho měly, jak se říká: „plný brejle“. Takže jsme ukončení turnaje přivítaly. Poměr výher a proher byl 3:3, což je dobrý výkon. Chyby děláme stále stejné, ale poctivě na nich pracujeme :-). Děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou.