13.12.2015 Mikulášský turnaj Horka nad Moravou (mini)

Autor: Michal G <(at)>, Téma: Miníci, Vydáno dne: 15. 12. 2015

13.12.2015 Mikulášský turnaj Horka nad Moravou (mini) 13.12.2015 Mikulášský turnaj Horka nad Moravou (mini) 20151213 Turnaj Horka nad Moravou (mini)


     V neděli 13.12.2015 jsme se zúčastnili turnaje v Horce nad Moravou. Ráno v 7:45 jsme naložili mini házenkáře v obsazení Bára Halíčková, Anička Jurinová, Lada Vykouřilová, Dan Tuháček, Ondra Měšťan, Luboš Řoutil a Tomáš Drahoš a hurá do Horky.
     Dorazili jsme na místo právě v době zahájení turnaje, ale náš první zápas byl až třetí v pořadí, takže času na převlečení do dresů a na rozcvičení jsme měli dostatek.
     Od začátku turnaje nás trápila špatná obrana, která se postupně pomalinku zlepšovala, ale jen nepatrně! Do útoku jsme se sice hrnuli docela svižně, ale absolutně bez nápadu. Trenér sice rozdal instrukce (pohyb bez míče, záběhy křídel, rozběhnutí na bránu – výskok – střelba), ale děti si zapomněly vyndat špuntíky z uší a to znamenalo, že se nic z toho nedělo. Před jedním zápasem jsem poradil Lubovi, aby vyzkoušel střelbu přes obranu. Už to asi nikdy neřeknu :-), protože to slyšely všechny děti a začali jsme pálit jen z dálky, dokonce i z poloviny hřiště. Zapojili se nejen spoječky, ale i křídla. Ve chvíli kdy dostali míč, tak ne aby ho přihráli svému spoluhráči, ale poslali ho směrem k brance :-(.
     Ale abych nebyl jen negativní, musím pochválit Toma Drahoše. Nepoznával jsem ho. S obrovskou energií bojoval o míče jak v obraně, tak i v útoku. Tome super. Ať ti to vydrží. Anička, hned po tom co ze sebe setřepala strach ze soupeře, také měla spoustu krásných zákroku v obraně. Luba dal pár krásných branek, ale je potřeba hodně trénovat a zpřesnit střelbu. Ostatní podali předpokládaný výkon, proto je nezmiňuji. Jsem velmi rád za účast Ondry. Ondřej ze sebe setřepal ostych z turnajů a doufám, že s ním můžu počítat i do dalších bojů.
     Závěrem musím pochválit pořadatele tohoto turnaje, protože nešlo o výsledky a všichni si odvezli placky za krásný sportovní výkon.