2.4.2016 Turnaj JmKSH Újezd u Brna (mini)

Autor: Katka <(at)>, Téma: Miníci, Vydáno dne: 11. 04. 2016

2.4.2016 Turnaj JmKSH Újezd u Brna (mini) 2.4.2016 Turnaj JmKSH Újezd u Brna (mini)     V sobotu 2.4.2016 jsme se postavili čelem k pořádání 8. kola turnaje 4+1 a uspořádali jsme ho venku. Ráno bylo trošku chladněji, ale postupně vylezlo sluníčko a bylo krásně. Na turnaji bylo 12 družstev z obou kategorií: MINI – Újezd, 2x Kuřim, Maloměřice a Nové Bránice, PŘÍPRAVKA – 2x Újezd, 3x Kuřim, Maloměřice a Nové Bránice.

     Jelikož jsme hráli doma, tak jsem chtěla postavit 2 družstva přípravky, aby si zahráli i začínající děti. Sestavy:
PŘÍPRAVKA A: Anička Kelblová, Deniska Šafaříková, Marek Velíšek, Matěj Kachlík, Martin Holešanský a Filip Hlavsa
PŘÍPRAVKA B: Romana Kolářová, Marek Holešanský, František Vykouřil, Štěpán Jurina, František Kolář, Mojda Hložek, Matěj Nachtnebl a Honza Flajšinger.

     Díky rozhodnutí, že nebudeme počítat skóre ani ho zobrazovat, si zahráli všichni a bylo to lepší. Když se počítá skóre, tak děti jen sledují otáčející se kartičky s čísly a nesoustředí se na hru. Takhle stříleli všichni, kdo chtěli a vzájemně si nic nevyčítali. U těchto mladších dětí to podporuje kolektivní hru. Takže další turnaj uděláme stejným způsobem :-).

     PŘÍPRAVKA A: Až na Denisku, která se k nám vrátila po delší pauze, už mají všichni hráči něco za sebou. Je evidentní, že osobní obranu nemají úplně v krvi. Pro některé hráče je problém hlídat si svého člověka a ještě se soustředit na přechod do útoku. Většinou to vypadá tak, že všichni se hrnou za míčem a potom už se nestíhají zorientovat, kde je jejich protihráč. Jediný, kdo pečlivě hlídal soupeře byla Deniska. Ostatním jsem musela důrazně připomínat, koho brání :-). Všechny zápasy byly pěkné a měly i nějaký řád. U některých hráčů musíme zlepšit techniku střely a u všech musíme stále pracovat na osobní obraně.

     PŘÍPRAVKA B: V tomto týmu naopak hráli téměř všichni svůj první zápas. Bylo opravdu skvělé, že se skóre nepočítalo, v opačném případě by to bylo velmi demotivující. Děti na střídačku běhaly po hřišti a bavilo je to. Tady bylo naší herní ambicí, aby si zahráli všichni a trošku se zorientovali na hřišti. Úspěchem bylo pár krásných gólů, které se setkaly s hlasitým potleskem rodičů a hlavně, že si to všechny děti užily.

     Mé díky patří všem rodičům, kteří si udělali čas a fandili, maminkám, které mi pomohly s hlídáním našich nejmenších, tatínkům za pomoc s nachystáním a uklízením, starším hráčům, kteří pískali a také pomáhali s chystáním a v neposlední řadě újezdským trenérům, kteří nám pomohli s organizací.