21.05.2016 SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna (mladší žačky)

Autor: Petra Kolářová <(at)>, Téma: N - žákyně mladší, Vydáno dne: 25. 05. 2016

21.05.2016 SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna (mladší žačky) SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna 20:5 (9:3)

Moment překvapení - rozhodčí.

V sobotu v 8 hodin jsme vyrazily do Veselí nad Moravou. V první minutě jsme inkasovaly gól, který Krista hned v druhé minutě oplatila. Do páté minuty jsme držely remízu.
     A pak to začalo. Děvčata z Veselí začala padat do brankoviště jako na podzim hrušky ze stromu. Po každém pádu i bez našeho bránění byla sedmička. Po takovýchto třech nesmyslných rozhodnutích jsem v čase 14:03 vzala team timeout. Upozornila jsem holky na bránění na šesti metrech. Abychom zabránily sedmičkám, holky měly napadat útočnice hned na devítce. Bylo to marné. Kdokoli s míčem i bez kontaktu padl do šestky, pískala se sedmička. Tato skutečnost nás fakt celkově rozhodila. Holky nevěděly jak bránit a když Danča(ale i Krista, Áňa atd.)šla dáchnout na střídačku, tak usedaly se slovy: "Trenérko, ale já jsem se jí opravdu nedotýkala. Pochopila jsem, že s touto zkušeností se holky nepoperou. Bály se v obraně na šestce bránit, aby zase nebyla sedmička.
     Není mým zvykem brát oddechový čas. Když jsem v druhém poločase vzala druhý, holky se divily, ale věděly proč. Stěžovaly si na padající hrušky do brankoviště. Uklidňovala jsem je, ale moc to nepomohlo. Za konečného stavu 20:5 pro Veselí jsme odjížděly domů.
     Bylo evidentní, že rozhodčí tyto situace neodhadli správně a neexistující sedmičky pískali. Brankařka Míša naštěstí všechny kromě poslední chytila. Díky Míšo.
     Co říct na závěr. Tak otrávená, znechucená (kvůli rozhodčím) jsem ještě od utkání neodcházela. Holkám děkuji za snahu vyrovnat se s touto novou skutečností. Budeme se muset tímto pro mě nefér pískáním také na tréninku zabývat.