8.10.2016 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 11. 10. 2016

8.10.2016 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna 18:28 (9:12)


Individuální výkony stačily.


    Spanilá jízda mladších žáků pokračuje, tentokráte porážíme Bohunice na jejich palubovce! Do začátku zápasu jsme nastoupili nekoncentrovaně a jen ve 4 lidech, avšak po pár vteřinách hry, kdy i soupeř byl v rozpacích, že dostal výhodu dvojnásobné přesilovky už hned z výkopu, byli dva chybějící hráči rychle posláni na hřiště. Od prvních minut bylo patrné, kdo bude zápasu udávat tempo. Naši byli ve všech parametrech lepší, a jelikož na to brzy přišli i sami, tak jejich koncentrace na výkon rázem opadla a nastala honba za gólem…

    Celý zápas se nesl v duchu trháků a dostihů mezi Martinem (celkem 10g) a Michalem (celkem 8g) o to, kdo jich získá a promění více. Skóre na naší straně utěšeně narůstalo, ale pro nezaujatého diváka to nebyla pěkná házená. V podstatě se mi z celého zápasu vybavují jen ty trháky, které vznikaly tak, že Martin hrál agresivního vysunutého střeďáka a úspěšně vypichoval soupeřovi přihrávky. Milde (celkem 5g) párkrát pěkně zavěsil ze spojky, ale jeden trhák si také neodpustil. Navíc začal v obraně docela zostra a ve 12. minutě měl na kontě žlutou a 2 min. trest a vypadalo to, že se bude červenat. Pěkných kombinačních akcí bylo z naší strany jako šafránu a tak se pořád jen běhalo do trháků a zpátky a do trháků a zpátky.

    Alespoň, že můžu něco napsat o Martinovi Holešanském, kterému se podařilo hned 2 x z pozice pivota vsítit své první soutěžní branky za mladší žáky! To bylo radosti, nejprve u paní maminky Holešanské v hledišti a hned poté i u obou trenérů, kteří radostně gestikulovali ze střídačky na paní Holešanskou, že na příštím domácím zápase bude co oslavovat! A nechybělo mnoho a mohli jsme mít dalšího prvostřelce a tím pádem i další rundu, ale Dalibor Absolon svůj 7m hod bohužel neproměnil.

    Do střeleckého zápisu se také dostali Dominik Absolon (celkem 2g), který dnes neměl svůj den, a protože to není zrovna trhákový typ, do hry se ani moc nemohl dostat. Marek Velíšek (1g) získává s každým zápasem nové zkušenosti a jeho výkony jsou stále lepší a lepší. Tomáš Drahoš, Ondra Měšťan a Matěj Kachlík dnes neskórovali.

    Zápas s Bohunicemi nám nic moc nedal. Sice jsme vyhráli, ale s naší hrou moc spokojení být nemůžeme. Doufejme, že v zápasech se silnějšími soupeři typu Telnice nebo Hustopeče se nám tento individualistický přístup ke hře nevymstí, a že právě v těchto zápasech předvedeme naši kolektivní sílu, která nás může dostat až na místa nejvyšší!