16.10.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice (m. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 19. 10. 2016

16.10.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice (m. žáci) 20161016 ml. žáci vs. Sokol Sokolnice Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice 30:19 (15:7)


Pohodová výhra :-).


    Asi se budu opakovat, ale naší mladší žáci, to je jedna veliká a nekončící radost. Další zvučný soupeř byl sražen na kolena a dokonce se povedlo sice ne překonat, ale alespoň dosáhnout na „magickou“ hranici 30-ti branek! Tím šťastným jubilejním střelcem byl Marťas - syn trenérův - a všichni asi už víte, co to znamená – a už se nechci opakovat…

    Samozřejmě musíme být především pokorní, zápasy s Telnicí „A“ a Hustopečemi, tedy s aktuálně prvním a druhým družstvem v tabulce (Újezd je momentálně na třetím místě, ale s jednozápasovým mankem) nás teprve čekají, ale při naší kvalitě a síle si fakt nemůžeme dávat nízké cíle! Pokud budeme v plné sestavě, musí se nás soupeři obávat a jen velmi těžko se na nás můžou připravit (i když nějací přespolní pozorovatelé se zápisníkem byli na našich domácích zápasech zahlédnuti!). Je totiž těžké určit v našem týmu jednoho nebo dva klíčové hráče, protože celá naše základní šestka je silná a vyrovnaná a každý zápas může rozhodnout někdo jiný…

     Zápas se Sokolnicemi se odvíjel dle tradičního scénáře. Milde nasázel svých 6 banánů (celkem 7g) a položil tak základ poločasového výsledku 15:7. Martin (celkem 7g) a Michal Gajda (celkem 10g) mu zdatně sekundovali a zejména Michal se nadechl k opravdu velkému výkonu a spoustou trháků ve druhé půli se dostal až na metu 10 gólů. Asi tak od pátého gólu, jsa si vědom svého velkého dne, si po každém dalším úspěšném zářezu neodpustil udělat nějaké ty oslavné opičky (byl to Batman nebo Superman?), ale proč ne, když je to s mírou, že. Dominik (celkem 3g), se v této sezóně stále nějak nemůže odbrzdit, ale je jen dobře, že si to asi nechává až na další klíčové zápasy, protože on je přesně ten typ, ve kterém když „chytnou saze“ tak tam může hvízdnout desítku jako nic! A dalším „natlakovaným papiňákem“ je Kuba Odehnal, který také v této sezóně stále čeká na uražení ventilu! Z hráčů mimo základní sestavu se dnes dokázal prosadit jen Adam Horáček (celkem 1g), ale třeba Marek Velíšek byl velice aktivní a dostal se celkem třikrát do zakončení, leč bez úspěchu. Však ono to povede příště.

    V bráně se rovným dílem podělili o zápasovou zátěž Šimon Havíř (chytající v čepici, protože mu byla zima) a Lukáš Ritter. Oba se zápas od zápasu zlepšují, dnes to šlo asi o trochu lépe Lukášovi. Branknáři jsou také naše spící síla. Sice to zatím nejsou žádné hvězdy, ale zase jsou dva! A kdo z našich soupeřů má dva brankáře, že?

    A jelikož se sokolnické sáňky zadřely již v první půli a ve druhé se už nerozjely vůbec, dokráčeli jsme „v suchém dresu“ k celkovému vítězství 30:19. Už příští zápas 23.10.doma s Hustopečemi nám dá odpověď na to, zdali náš dosavadní optimismus byl a bude i nadále oprávněný.