16.9.2017 Sokol Dolní Cerekev - Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: Dorost, Vydáno dne: 17. 09. 2017

16.9.2017 Sokol Dolní Cerekev - Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci) 20170916 ml. dorost  vs. Sokol Dolní Cerekev Sokol Dolní Cerekev - Sokol Újezd u Brna 24:27 (15:9)

Poločasy se lišily jako noc a den.

Po zkušenostech z minulého zápasu jsme v defenzivě začali rozestavením 0:6. Schválně nepíšu obranou, protože žádná nebyla. Kluci se pokoušeli soupeře stínovat bez doteku, což jim už několik let rozmlouvám. Jak vidno, marně. Naštěstí jsme se brzo vzpamatovali a srovnali stav na 3:3. Obrana se zlepšila, ale zase jsme začali hořet ve všech dalších činnostech. Kupili jsme technické chyby jako seno před deštěm. K tomu se přidala neochota střílet a k vidění byly i pokusy náhrávat pivotovi bez navázání obrany. Naivita některých střelců je hodna zaznamenání. Pokud spojka po obdržení míče dojde krokem s použitím driblinku na 12 metrů, snožno vyskočí a domnívá se, že prostřelí dva blokující vysoké obránce a za nimi číhajícího brankaře, někde je chyba. Akce skončila podle očekávání a to trhákem proti nám. Čím více jsme prohrávali, tím rychleji jsme chtěli manko dohnat a dělali ještě víc chyb. Po tajmu jsme vsadili na změnu a na vysunutou obranu, ale ve schopnostech 1:1 byli domácí hodně kvalitní, což konec konců dokumentuje i poločasové skóre.

O přestávce jsem se vykašlal na technicko taktické pokyny a promlouval jsem klukům do duše. Hlavním smyslem bylo zvedání sebevědomí a apel na přijetí odpovědnosti i za své případně chybné rozhodnutí. Smyslem monologu bylo probuzení chuti do hry a do zakončení. Ondra to zakončování dostal dokonce příkazem :-).

Po přestávce jsme začali hrát jako vyměnění. Obrana 0:6 šlapala jak hodinky a kluci dokonce mluvili. Střelci soupeře na bránu bez kontaktu snad ani nevystřelili a brankař konečně cítil pomoc obránců. Posouvání s míčem se stalo pravidlem a záhy jsme začali získávat míče. Díky následným trhákům jsme pomalu začali skóre přetáčet. Domácí vzali time, ale už jsme věděli co na ně platí. Za dvacet minut jsme si nechali dát 4 branky, což je pro obránce poměrně slušný výsledek :-). V útoku jsme konečně začali hrát pestře. Zakončovali jsme ze všech postů a kluci se hrou začali bavit. Bohužel, někdy až moc :-). Vedli jsme o 3 branky a kluci standardně polevili. Domácí však neměli střelce jen na okrasu a výsledek zdramatizovali. Dotáhli se na rozdíl jediného gólu, ale víc jsme nedopustili.

Co říct závěrem? Snad jenom to, že na takové nervy už začínám být starej :-).