24.9.2017 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Fatra Slavia Napajedla (ml. dorostenci)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: Dorost, Vydáno dne: 26. 09. 2017

24.9.2017 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Fatra Slavia Napajedla (ml. dorostenci) 20170924 ml. dorost vs. TJ Fatra Slavia Napajedla TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Fatra Slavia Napajedla 30:36 (20:19)

Dostáváme moc branek.

Za sychravého počasí, ještě v sobotu jsme nevěděli zda se bude hrát, k nám zavítalo mužstvo z Napajedel, které je aktuálně na čele tabulky. Jelikož nebyl přítomen kapitán a tvůrce hry Tom Kachlík, který dělal stárka na hodech v Hostěrádkách, převzal jeho roli Ondra Krošík. Už od první minuty byla naordinována obrana 0:6, protože obvyklejší 1:2:3 zatím nejsme schopní udýchat.

Ondra v první půli perfektně rozdával přihrávky a dobře fungovala i spolupráce se Zoranem, který se zabydlel od začátku sezóny na pozici pivota. Díky této spolupráci jsme získali 2 sedmičky a koncentrací obrany na středu brankoviště se uvolnil prostor pro střelbu křídel. Úspěšnost, hlavně z levé strany, však nebyla podle očekávání a Petra nahradil Marek. Byli jsme rychlejší a naše průniky končili buď gólem nebo sedmičkami, jejichž nekompromisním exekutorem byl Zoran. Ofenziva ušla, ale moc jsme se soustředili na střelbu ze šestky. Světlou výjimkou byl Ondra, který konečně začal střílet z dálky. Obrana však nebyla ideální. Abychom eliminovali vysoké spojky, do obrany na číslo dvě střídal urostlejší pivot Ivoš Pepu, který je výborná, leč ne příliš urostlá spojka. Přesto nám dělal pohyb útočníků velké problémy. Rychlí hosté si často měnili místa a poté zakončovali z devíti metrů. Brankové dostihy jsme po první půlhodině o gól vyhráli a za stavu 20:19 jsme se odebrali do šatny.

Do 12. minuty druhé půle byla hra velice vyrovnaná. Hosté hlídali našeho pivota jako oko v hlavě a na Ondru se vysouval píchák jejich obrany 1:5. Neuvěřitelně nás to zaskočilo. Pivot ani jednou nevystoupil aby udělal clonu a krajní spojky přestaly spolupracovat s křídly. Jak Pepa, tak Lukáš vraceli míče zpět na střed a krajní hráči byli na ozdobu. Proti zahuštěnému středu obrany to moc nešlo. Dělali jsme chyby a hosté nás trestali z rychlých útoků. Měli jsme okno asi 10 minut a to se zákonitě s takto kvalitním soupeřem muselo projevit. Vybrali jsme oba tajmy, než došlo ke zlepšení. Konečně začala fungovat lajna a ke střele z normálního úhlu se dostal i levák Tom, který třemi střelami v řadě šňůru hostí přerušil. Bohužel, obrana pořád nebyla ideální. Stále jsme pozdě přistupovali ke střelci, případně jsme nečinností prvních obránců umožnili hostům rozjet kombinaci či přečíslení. Byla to škoda, protože jsme mohli zápas ještě zdramatizovat.

Po zápase jsme s kluky řešili, zda se báli vyhrát, nebo zda jim došla fyzička. Většina se přiklonila k druhé variantě. Ještě že tak :-). Zapracovat na kondici bude snazší, než platit mentálního kouče.

První poločas 2
TJ Sokol Újezd u Brna     1 2     4 5 6   7 8     9 10 11 12   13 14     15     16 17 18 19 20
TJ Fatra Slavia Napajedla 1 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 18 19
5 8 17
Druhý poločas
TJ Sokol Újezd u Brna   21       22   23 24       25                     26     27   28 29 30
TJ Fatra Slavia Napajedla 20 21 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
22

SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20170924 ml. dorost vs. TJ
Fatra Slavia Napajedla obr.

Z WEBU SOUPEŘE

V neděli 24.9.2017 jsme odjeli odehrát třetí mistrovské utkání podzimního kola soutěže do Újezdu u Brna.

Po příjezdu jsme úžasem nevěřili vlastní očím, kdy jsme marně hledali nějakou menší halu a rozprostřelo se před námi venkovní hřiště. Samozřejmě jsme na tyto podmínky nebyli vybaveni, takže někteří chlapci byli nuceni použít trika, v kterých přijeli, aby zbytečně neprochladli. Už tak jsme přijeli s částečnou marodkou, tak jen doufáme, že si toto utkání nevybere daň a kluci neonemocní na další zápasy.

Jelikož moc často na venkovních hřištích nehrajeme, byla to pro nás výzva, jak se s tímto zápasem popereme. Samozřejmě i ten volný prostor pro orientaci udělá své a když na to nejste zvyklí, tak je to potom těžké.

Díky tomu nás soupeř v první polovině pěkně potrápil a celý poločas jsme se vyloženě tahali o gól. Soupeř byl velmi tvrdý v obraně a v útoku využíval své fyzické síly. Kluci byli po obranných zákrocích většinou trestáni dvouminutovými tresty nebo sedmimetrovými hody. To nás po celou dobu prvního poločasu velmi oslabovalo a nemohli jsme se dostat do správného tempa. První poločas jsme prohráli 20:19.

O poločase si trenér vzal hráče stranou a snažil se jim vysvětlit, že dostat nejméně polovinu gólů v prvním poločase přes pivota je trestuhodné, a tak pivotům vysvětlil, jak v obraně pracovat. Dále apeloval na zrychlení útoku, kde jsme mohli využít okamžik překvapení, kdy soupeř nebyl pořádně postaven v obraně.

Chlapci všechny pokyny trenéra dodrželi, téměř úplně odstavili pivota soupeře a když soupeř se tlačil do šestky, naše obrana byla tak výborná, že byly pískány průrazy. Naše obrana jedna pět nedovolila soupeřovým spojkám zakončovat zdálky a díky blokům jsme ulehčili práci brankaři. Musím podotknout, že našemu jedinému brankaři Davidovi Černému se v prvním poločase moc nedařilo. Nemohl se vůbec chytit, což nebylo ani divu, jelikož se na něj házela jedna sedmička za druhou. Ve druhém poločase však předvedl několik parádních zákroků a burcoval ostatní hráče v obraně.

Všichni hráči se tak mohutně povzbuzovali a soupeře ve druhém poločase svou hrou převálcovali. Po konečném výsledku 30:36 si opět odvážíme dva velmi cenné body domů!

Pochvalu zaslouží celé družstvo hlavně za to, že přesvědčili trenéra o tom, že házenou milují a dokáží stmelit kolektiv natolik, že mohou vyhrávat i velmi těžká utkání.