24.9.2017 Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - žáci starší, Vydáno dne: 28. 09. 2017

24.9.2017 Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (st. žáci) 20170924 st. žáci vs. Tatran Bohunice obr. Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice 33:30 (20:20)


Přestřelka jak na divokém západě.


    V domácím zápase s Bohunicemi se potvrdilo to, co pro nás bude v této sezóně pro naše zápasy typické. Budou to divoké přestřelky, doufejme se šťastným koncem, jako to mu bylo dnes. Ofenzíva je naší silnou stránkou, ale obrana a dnes zejména oba brankáři, nám moc nepomohli. První půle skončila nerozhodně 20:20 a prakticky vše, co náš soupeř vystřelil na naši branku skončilo v síti. A byly to převážně střely z 10-12 metrů. Brankáři dnes měli prostě černý den. K tomu jsme přidali ještě několik hloupých ztrát míčů v útoku. Procento střelecké úspěšnosti jsme si však drželi stále vysoko.

    Nervozita byla jak mezi hráči, tak mezi diváky. A to ještě jeden z diváků hlasitě udílel našim klukům „dobré obranné rady“, které však byly v rozporu s pokyny trenéra, čímž přivedl do nervózního stavu i našeho kouče. Hlasitý divák si však svou chybu uvědomil hned poté, co byl galantním způsobem upozorněn, aby se zdržel udílení dalších rad. S hlubokým sebezapřením byl už do konce zápasu potichu.

    Druhá půlka se podobala té první jen s tím rozdílem, že naši gólmani už sem tam dokázali něco chytit. Na nějaké více gólové odskočení soupeři to však nestačilo, stále se skóre motalo okolo nerozhodného stavu. Zlom v utkání nastal asi 10 minut před koncem, kdy hosté čtyřikrát po sobě netrefili naši branku, zatímco my jsme dokázali skórovat. Nešlo tedy o naše umění, ale soupeř si prostě vybral slabší chvilku a to se mu stalo osudné… Jinak by snad zápas dospěl snad až do remízového konce, což by pro náš tým byla obrovská škoda. Znovu to musím zopakovat: ofenzívní sílu, základní sestavu a herní kreativitu máme jako nikdo, ale nutně, nutně, nutně musíme zlepšit obranu a tím co nejvíce pomoct gólmanům, což se nám už koncem tohoto zápasu dařilo, kdy naše spojky několikrát zblokovali soupeřovi pokusy. Ono totiž pořádat v každém zápase gólové dostihy jak ve vstřelených tak i obdržených brankách by se jednou nemuselo vyplatit …

    V minulém článku k zápasu s Kuřimí „B“ jsem zmínil dobrý výkon pivotů a brankářů, dnes si pozornost zaslouží naše pravé křídlo Robas, který dnes zaznamenal celkem 7 branek a to jak z křídla, tak po seběhnutí do pivota, ale i z trháku. V naší soutěži asi neběhá žádné takové druhé křidýlko s tak vysokou střeleckou úspěšností, které navíc dokáže dávat góly i z téměř nulových úhlů. Tak jen tak dál a hlavně neusnout na vavřínech! Už brzy příjdou zápasy s našimi největšími konkurenty, kdy právě naše křídla budou tím hlavním trumfem!SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20170924 st. žáci vs. 
Tatran Bohunice obr.