15.10.2017 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (muži)

Autor: Ivan M <(at)>, Téma: Aktuální sezóna 17/18, Vydáno dne: 20. 10. 2017

15.10.2017 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (muži) 20171015 muži vs. SHC Maloměřice Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice 25:35 (10:17)

Univerzální komentář.

Rozhodl jsem se, že komentář k nedělnímu utkání si značně zjednodušším. Pokusím se popsat obraz hry, která nás provází letošní sezónu. Mužstvo nemá koncepci, není sehrané a dopouští se základních chyb v obraně. V útoku je hra bezzubá, není náznak společné kombinace, všechno je pouze o hře jeden proti jednomu, která končí obranným zákrokem a následnou devítkou. Střely z dálky netrefují bránu, z případných proskoků necháváme vyniknout gólmana. Na rozehrávce se Bagr snaží natáhnout obranu, ale dál to končí. Výkon mužstva také snižují časté absence jednotlivých hráčů.

V první polovině nedělního utkání se nedělo nic jiného, než to co jsem obecně popsal. Otřesná střelba, marný útok a chyby v obraně. Sílu soupeře z Maloměřic známe, ale ta nebyla hlavní příčinou naši nemohoucnosti. Kdyby nepřišel 2. poločas, komentář by byl ještě krutější. I když se na stylu hry nic nezměnilo, začaly aspoň padat branky. Bohužel pachuť po prvním poločase přetrvala, proto hodnocení nemůže být v žádném případě ani dostatečné.

Mám rád házenou a vážím si všech lidi, kteří jí dokážou obětovat svůj volný čas. Proto bych chtěl mužstvu mužů ještě jednou zdůraznit, že házená je kolektivní sport a záleží na každém jedinci, jaký bude výsledek celku. Je to vidět u mládeže, kde jsou výsledky a nálada je fantastická. Proto dnes nehazardujte s volným časem ostatních a předveďte, že umíte táhnout za jeden provaz.

Chtěl bych taky podotknout, že jsem celkem veselý člověk a nerad píšu pouze negativní komentáře. Kdyby se našel nějaký dobrovolník, rád mu přenechám ostré pero.