28.10.2017 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (muži)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: Aktuální sezóna 17/18, Vydáno dne: 29. 10. 2017

28.10.2017 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (muži) 20171028 muži vs. Sokol Sokolnice obr. Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna 30:32 (15:15)

Výhra s lídrem tabulky.

Za sychravého dušičkového počasí mě žena přemlouvala, ať se jedeme podívat na chlapy, kteří hráli v telnické nafukovačce proti Sokolnicím. Zpočátku se mi nechtělo, jelikož vidina prohry mne odrazovala, ale nakonec jsem se donutil a jeli jsme.

Na místě jsme zjistili, že nejsme jediní, kdo měl stejný nápad. Chlapy přijeli povzbudit ještě dorostenci Kroša, Zoran a Atom. Na první pohled bylo jasné, že soupeř má dostatek hráčů na to, aby nás uběhal. Na naší lavičce to tak růžově nevypadalo. Na střídaní jsme měli pouze dva hráče a gólmana.

Zpočátku to byla přetahovaná o gol. Zhruba od 10. minuty se našim klukům začalo dařit střelecky a začali jsme nabírat náskok, který však netrval dlouho. Soupeř srovnal skóre a poločas skončil 15:15.

Ve druhé půlce to bylo mnohem dramatičtější. Nebo alespoň nám to tak připadlo. Pánove nám fanouskum připravili krušné chvilky, když si vytvořili náskok a poté jako by se uchlácholili tím ze vedou, trošku polevili. Sokolničtí toho vyuzili a dotáhli náš náskok. Asi dvě minuty do konce, za stavu 30:30, se neštastne zranil hráč domácích, který pri bráněni spadl na záda a na hlavu.

Hala utichla, jelikož to byl ošklivý pád. Z rozbité hlavy teklo dost krve a musela být byla povolána záchranka. Poraněný sice komunikoval, ale jistota je jistota. Doufejme že bude brzo v pořádku.

Po pauze na ošetřeni, která sedla více nám, jsme navýšili skóre a už jsme ubránili vítězství.

Z mého pohledu to byl celkem dobrý zapas. Pár nedostatku jsem viděl, ale to pánové ví sami, kde jsou chyby a co se musí zlepšit. Za mě dobrý. HOŠI DĚKUJEM.