10.12.2017 Turnaj o přeborníka Sokolské župy dr. Jindry Vaníčka (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 18. 12. 2017

10.12.2017 Turnaj o přeborníka Sokolské župy dr. Jindry Vaníčka (st. žáci) 20171210 - P2/4 - Turnaj Majlont (st.žáci) 20171210 - Turnaj Majlont (st.žáci) 20171210 - D2/4 - Turnaj Majlont (st.žáci)    V neděli 10.prosince čekalo naše starší žáky poslední letošní klání – turnaj o přeborníka Sokolské župy dr. Jindry Vaníčka. Jak z názvu turnaje hraného v Maloměřicích vyplývá, jedná se o soupeření družstev, jejichž název začíná na Sokol. A tak tedy Sokol Maloměřice, Sokol Sokolnice, Sokol Telnice a Sokol Újezd u Brna turnajovým systémem každý s každým poměřili své síly.

    Naše očekávání nebyla příliš veliká, z ml.žáků nás posílil pouze Marťas a to ještě jen na dva zápasy, poté se odebral oddávat jiným kulturním zážitkům ;-). Jinak ze starších žáků jsme byli všichni a po nevydařeném konci sezóny jsme klukům řekli, že o nic nejde, a ať si hru co nejvíce užijí…

    Našim prvním soupeřem byla Telnice. Kluci začali od první minuty absolutně koncentrovaně a soupeře jsme dokonale zaskočili. V jednu chvíli jsme dokonce vedli asi 4:1 a klíčový hráč soupeře nedokázal naši houževnatou obranu překonat. Celý první poločas byl vyrovnaný, ale vstup do druhé půle se nám nevyvedl. Neproměnili jsme asi pět vyložených šancí a soupeř nám rázem odskočil a bylo vymalované, zápas jsme prohráli 22:16. V tomto zápase se vůbec nedostala do hry pravá strana – Milde a Robas byli neviditelní.

    Druhým soupeřem byl domácí Sokol Maloměřice, se kterým jsme neměli moc problémů. Kluci hráli uvolněně a s radostí, povedlo se i několik nacvičených kombinací, ale až na úpěnlivé naléhání trenérů. Levá i pravá strana se zapojovala do všech akcí a všem to tam padalo. Zápas skončil naším jasným vítězstvím.

    Třetí a poslední nás čekal Sokol Sokolnice, kterému jsme chtěli oplatit nepochopitelnou porážku z ligové soutěže. Sokolničtí, kteří celý turnaj hráli jen v šesti lidech bez střídání, byli viditelně unavení, a když se jim před koncem poločasu zranil jeden hráč, který musel ze zápasu odstoupit, tak bylo vymalované – celou druhou půlku již hráli jen v pěti bez šance nás porazit. Opět jsme zaznamenali přesvědčivé vítězství.

    Za jednu prohru a dvě výhry bereme druhé místo ze čtyř. Všichni kluci vstřelili alespoň jeden gól, Šimon v bráně působil velice jistě, téměř na každou střelu si dokázal alespoň šáhnout. Sezónu jsme tak zakončili velice dobrým výkonem, na hřišti nechyběla radost ze hry, kluci se vzájemně podporovali a navzájem si dokázali vyhovět.