9.12.2017 Ferin Cup Kuřim (minižáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: Miníci, Vydáno dne: 31. 12. 2017

9.12.2017 Ferin Cup Kuřim (minižáci) Ferin Cup - Logo Ferin cup - miníci Ferin Cup D4/9 (minižáci)
Dobrý den/ahoj,

rádi bychom Vás s nejmenšími házenkáři :-) pozvali do Kuřimi na turnaj miniházené 4+1 na sobotu 9.12.2017 (od 13.00 hod)
Budeme se těšit na setkání.

    Tento mail nás nastartoval k uvažování nad účastí na již několikátém ročníku Ferin Cupu. Nejdřív jsme museli vyřešit několik komplikací, neboť Aleš s mladšími žáky dohrával odložené utkání a ve stejný den před naší sokolovnou probíhalo Setkání u vánočního stromku. Co bychom to však byli za házenkáře, kdybychom upřednostnili společenskou akci před hraním, že? :-)

    Na turnaj jsme nominovali 1 tým minižáků a 2 týmy přípravky, což by v ideálním případě dělalo 24 dětí. Nakonec odjelo 21 hráčů a dohromady s rodiči a trenéry tak z Újezda odjížděla velice slušná výprava.

    V obou kategoriích bylo přihlášeno 9 týmů, takže pořadatelé rozlosovali 2 x 3 základní skupiny, v nichž byla, jak jinak, tři družstva :-). S Veldou jsme se starali o minižáky a tak budou následující řádky věnovány hlavně jim.

Základní skupiny - MINIŽÁCI:
A - Sokol Újezd u Brna, SK Kuřim "A", Tatran Stupava "B"
B - Sokol Velké Meziříčí, Tatran Stupava "A", Legata Hustopeče,
C - Sokol Telnice, SHC Maloměřice, SK Kuřim "B"

    První zápas jsme odehráli s domácím "A" týmem. Duel byl velice vyrovnaný, kdy se vedení dlouho přelévalo ze strany na stranu. Díky několika vyborným zákrokům brankaře, jsme odskočili až pár minut před koncem. Vyhráli jsme 12:8. Po skončení zápasu v základních skupinách se ještě dělaly nájezdy, kde bylo možné získat další bod. Nájezd spočíval v tom, že hráč nahrál rozhodčímu, stojícímu zhruba na polovině hřiště, rozběhl se, obdržel nahrávku a vystřelil. Za každý tým nastoupilo 5 hráčů. Pokud bylo skóre po první sérii nájezdů vyrovnané, dál se pokračovalo po jednom hráči z každého týmu. Rozstřel skončil naší výhrou 8:7, takže i tady to bylo hodně na těsno.

    Po několikazápasové pauze jsme nastoupili proti Stupavě "B". Opět jsme odehráli velice náročné a vyrovnané utkání. Byli jsme nepatrně lepší, vedli jsme, ale soupeř v závěru hodně přitvrdil. K vidění byla řada zákroků na dvě minuty, kdy nestíhající soupeř sundával naše hráče z boku ve výskoku, držel ze zadu a mladý rozhodčí nic. Naši hráči se ještě váleli po zemi a my už inkasovali z trháků. Takto vedený zápas nešlo vyhrát a také jsme nevyhráli (11:13). Chuť jsme si spravili aspoň v nájezdech (5:2).

    Umístěním na druhé pozici jsme se kvalifikovali do skupiny hrající o celkové 4-6 místo. Soupeři se nám stala Stupava "A" a Kuřim "B". Tyto celky byly slabší svých prvních týmů, ačkoli Stupava klamala tělem a silnější tým označila jako "B" :-). Tyto týmy našim hráčům kladly minimální odpor. Po výhrách 19:5 (Stupava A) a 22:4 (Kuřim B) jsme se umístili na celkovém čtvrtém místě.
    Pánové děkujeme za nasazení, bylo nám ctí vás koučovat.    Naše dva celky přípravky si vedly podobně jako minižáci. V základních skupinách se umístily také na druhých místech a bylo jasné, že se o celkové 4-6 místo utkají spolu. Oba dokázaly s přehledem vyhrát nad Kuřimí B a po vzájemném vyhroceném duelu obsadily čtvrté a páté místo :-).
    Nevím to jistě, ale předpokládám, že trenérky a trenér, jmenovitě Denča a Terkou a Katka se Zdenálem, jsou na své svěřence také náležitě hrdí :-).