8.4.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Hostěrádky (muži)

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 11. 04. 2018

8.4.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Hostěrádky (muži) 20180408 muži vs. Sokol Hostěrádky Sokol Újezd u Brna - Sokol Hostěrádky 25 : 26 (13:13)


Obrana byla jedna velká hrůza.

     Ze začátku je třeba říci, že snad po půl roce jsme se sešli takřka všichni. Chyběl pouze zranění Číz, Michal Kubíček a David Staňa.

     V první půlce obrana selhávala na obou stranách a hráčům to tam padalo. Hra byla vcelku vyrovnaná a v prvních 10 minut to byla spíše taková přestřelka. Padalo hodně gólů jak z rychlých útoků, tak z proskoků na obou stranách.

     Do druhé půlky jsme nastoupili se zlepšenou obranou, ale opět to vydrželo jen nějakých 10 minut. Když to vyjádřím matematicky, tak v 50 minutách to byla úplná katastrofa.Přes veškeré chyby jsme se dostali do vedení o 2 góly. Naši hráči se tohoto vedení asi zalekli a při naší přesilovce jsme nedali ani jeden gól, ale zato dostali 4 z toho 2 z trháku, když jsme to soupeřovi nahráli přímo do rukou :-(.

     Budu se opakovat, ale celková obrana v zápase byla jedna velká hrůza. Naši obránci by si měli uvědomit jednu zásadní věc, a to tu, že když brání a drží protihráče, musí ho držet do pískání (zamezit mu vystřelení nebo odehrání). To znamená, že musí počkat na hvizd rozhodčího, a ne ho 2 vteřiny držet a pak ho zase pustit. To je o ničem, někteří rozhodčí to písknou hned, někteří později. PROTO JE DŮLEŽITÝ POČKAT AŽ DO PÍSKANÍ A NEDOUFAT, ŽE PÍSKNE ROZHODČÍ HNED.

     Celkově jsme dostali asi 10 gólů z pivotů, z toho bylo asi 5 zběhů. TOHLE BY SE NEMĚLO STÁVAT V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ A DOUFÁM, ŽE SE TO UŽ NIKDY NEBUDE OPAKOVAT. JE POTŘEBA SPOLU VÍCE KOMUNIKOVAT A NAUČIT SE BRÁNIT PIVOTA.

     Dalších asi 5 gólů bylo z trháku. A tím jsme si to celé prohráli sami. Dostat 26 gólů není ostuda, ale za to našich asi 10 promarněných šancí ano. Největší ostuda je asi to, že jsme nedali 4 sedmičky :-(.

     Poslední část bude k tréninkům. Stále se nejsme schopni sejít všichni na jednom tréninku a to je ta největší chyba. Pokud nebudeme chodit na tréninky, nikdy to lepší nebude!!!

     Ač s velikou naivitou, stále doufám, že se to zlepší. Tým na to máme :-).


Svazové přehledy

20180408 muži vs. Sokol HostěrádkyFacebookové komenty