22.04.2018 SKKP Handball Brno - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - žáci starší, Vydáno dne: 24. 04. 2018

22.04.2018 SKKP Handball Brno - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20180422 st. žáci vs. SKKP Handball Brno - přehled SKKP Handball Brno - Sokol Újezd u Brna 41:31 (16:16)


Soupeř byl lepší.


    V neděli jsme zavítali na hřiště aktuálního lídra naší soutěže. Přestože jsme nebyli v roli favorita, nepomýšleli jsme na to, že sem jedeme odevzdaně prohrát. Vždyť loni jsme zde po nesmírně dramatickém průběhu zápasu urvali nejtěsnější vítězství o jednu branku.

    První půlka byla z našeho pohledu celkem vydařená, s domácími jsme drželi ve všem krok a výsledkem byla poločasová remíza 16:16. Naše hra sice nebyla bezchybná, ale soupeř také ukázal, že dělat chyby mu není cizí. Na protivníka platila zejména rychlá lajna s důslednými náběhy mezi obránce a následné rychlé posunutí míče na dalšího hráče. Do role zakončovatelů se tedy dostávali zejména naše křídla (Marťas, Robas, Honza), ale i krajní spojka David, který několikrát po seběhu svého křídla zakončoval z této pozice. Šimon v bráně o sobě také dával vědět, a tak naše poločasová rozprava byla plná optimismu.

    Druhá půle však už nebyla z naší strany tak dobrá. Soupeř přidal (zejména v přesném zakončení) a Šimona přestaly balóny trefovat. Naše střelba přestala být přesná, v obraně jsme polevili … On se velice těžko hledá jeden hlavní důvod, proč z poločasové remízy je nakonec prohra o deset, ale možná bych to řekl tak, že soupeř hrál v první půli tak na 75% svého potenciálu a my tak na 95%. V druhé půli jim tedy stačilo přeřadit na vyšší rychlostní stupeň (měli kam přeřazovat), zatímco naše převodovka už další rychlostní stupně prostě neměla. Proto se nadá říct, že bychom v něčem vyloženě zklamali, soupeř byl prostě jen herně lepší a měl více schopných individualit.

    Tahouny naší hry byli David a Robas, u kterých se dá říci, že jdou výkonostně stále nahoru a hlavně si dokáží tuto kvalitu konstantně, bez výkyvů držet. Oba to dokazují i v zápasech za mladší dorost, kdy z nich opadne svazující pocit zodpovědnosti (který si myslím mají ve st. žácích) a dokážou svoje schopnosti daleko více prodat. A pak tu máme několik herně stagnujících hráčů, kteří zatím nedokáží svou kvalitu konstantně prodávat a přešlapují tak na místě. A pak jsou tu dva mladší žáci Marťas a Kuba, kteří mají našlápnuto správným házenkářským směrem. Kuba, byť za celý zápas vsítil jen jeden gól, přesto vejde ho historie, jako střelec 30-té branky! Marné byly snahy přítomné maminky Katky bagatelizovat, či dokonce zpochybňovat tento jeho počin, který rozhodně nebude zapomenut! A Marťas (koncem druhé půle za již rozhodnutého stavu) předvedl sírii celkem sedmi neúspěšných střel v řadě, aby tou osmou střelou konečně brankáře překonal! Obdivuhodná vytrvalost, to se musí uznat :-)!


Svazové přehledy

20180422 st. žáci vs. SKKP Handball Brno - přehled