13.05.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - žáci starší, Vydáno dne: 15. 05. 2018

13.05.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice (st. žáci) 20180513 st. žáci vs. Sokol Telnice - přehled Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice 34:35 (19:19)


Drama až do konce.


    Nádherné, bojovné utkání s dramatickým, ale smolným koncem pro domácí družstvo. Diváci (a že jich přišlo opravdu mnoho) museli být do poslední chvíle doslova elektrizováni průběhem celého zápasu. Pokud by to skončilo plichtou, bylo by to naprosto spravedlivé, ale nestalo se a hosté z posledního devítimetrového hodu dokázali vsítit rozhodující branku. Na straně jedné euforie, na straně druhé zmar a hluboké zklamání.

    Od začátku to byla přetahovaná o pár gólů. Naše snaha rozhodit klíčového hráče hostí se nám zpočátku docela dařila, ale nakonec právě on byl tím „katem“, který dal výsledku konečnou podobu. Za nerozhodného stavu 34:34 byl zároveň s koncem zápasu nařízen poslední devítimetrový hod na naši branku. Ačkoli jsme postavili na šestce obranou zeď a Šimon v bráně byl v pozoru, nebylo to nic platné. Exekuce se totiž ujal nejlepší telnický hráč a střelec, která dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě.

    Prohrát se dá různými způsoby, některé prohry bolí víc, některé ani moc ne, některé jsou spravedlivé a některé smolné. Někdy si prohrát zasloužíte a někdy ne, dá se prohrát potupně, ale také s hrdostí. Podobně je to i výhrami, ale vždy (pokud se nebavíme o opravdu vrcholovém sportu) je nejpodstatnější, jestli jste k zápasu přistoupili zodpovědně a hráli jste s maximálním úsilím. A v tomto zápasu naši kluci odevzdali super výkon, bojovali až do konce a dokázali na chvíli i otočit nepříznivý vývoj zápasu. Nikdo z našich si nemusí nic vyčítat a z ničeho se obviňovat. Někdy totiž ani, když odvedete maximum, tak to nakonec nemusí na vítězství stačit.


Svazové přehledy

20180513 st. žáci vs. Sokol Telnice - přehled