22.09.2018 SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci mladší, Vydáno dne: 24. 09. 2018

22.09.2018 SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci) 20180922-ml.dorci vs SK Kuřim SK Kuřim - TJ Sokol Újezd u Brna 39:25 (19:17)

Druhý poločas se nepovedl.

Jako poslední ze všech újezdských družstev do nové sezóny vstoupil i náš tým ml. dorostenců, který odehrál své první mistrovské utkání v překrásné nové hale, kterou Kuřimští teprve před pár dny slavnostně otevírali. Nebylo by tedy slušné domácím kazit radost z nového svatostánku a tak jsme jim po zásluze podlehli :-). Od našich mladších dorostenců nečekáme letos žádné zázraky (nicméně nikdo jim nebude vyčítat, když nakonec budou stát na bedně :-)), pilovat vzájemnou souhru všech hráčů, držet se někde ve středu tabulky a házenou se především bavit - to je náš hlavní cíl. Jelikož změn a nových jmen je v našem týmu požehnaně, pokusím se v rámci tohoto článku vše podstatné (na co si vzpomenu) zmínit.

Nejprve v rychlosti k průběhu samotného zápasu. Po prvních pěti minutách prohráváme o 4 góly, jsme zbrklí, hrajeme chaoticky, nedůrazně a bez pohybu. Na to trenér reaguje prvním time-outem, od kterého až do konce poločasu, se náš výkon, dá se říct, stabilizuje. V průběhu první půle dokonce na chvíli otáčíme skóre a vedeme o dva góly, ale tento náš malý náskok bleskově ztrácíme. Poločas pak končí 19:17 a o přestávce v šatně nabýváme mylného dojmu, že ve druhé půli snad můžeme náš výkon ještě posunout o nějaký level výše… Jaké kruté vystřízlivění nás však ve druhé půli čeká! Kolaps, bezmoc, hloupé ztráty míče, hra dopředu bez pohybu a bez nasazení, pomalý přechod do protiútoku, v obraně totální propady v situacích jeden na jednoho a navíc jsme ještě odešli i po fyzické stránce… Na druhé straně alespoň vidíme výrazně zlepšený výkon našeho brankáře. Výsledkem je krutá prohra, ale budiž nám přičteno ke cti, kluci alespoň dokázali zabránit domácím dosažení čtyřiceti branek, po kterých v posledních minutách frenetičtí domácí fanoušci hlasitě volali :-). Jedna výmluvná statistika z celého zápasu – dopustili jsme se celkem 22-ti ztrát míče (nepřesná přihrávka, nechycená přihrávka, špatně hozený trhák, kroky…)

A nyní jednotlivě k hráčům na hřišti. V bráně úplný novic Šimon Merhout, který začal s házenou teprve v létě. Někdo by mohl říct: není to pozdě? NENÍ! Šimon je sportovec tělem i duší -závodně plave (plaval?) na nejvyšší úrovni a velice rychle se učí brankářskému řemeslu! V první půlce mu dnes pomáhaly tyče a vychýlená muška domácích, ale ve druhé půlce, kdy se paradoxně vůbec nedařilo hráčům v poli, měl celkem 8 úspěšných zákroků a zabránil několika tutovým gólům!

David Víška – letos čerstvý dorostenec, dnes jednoznačně hlavní tahoun ofenzívy, vstřelil celkem 11 branek a rozdal několik pěkných finálních přihrávek, na druhé straně 5 ztrát míče, sice výborný první poločas (kdy se zdravě naštval na celý svět po z jeho pohledu přísném a nespravedlivém vyloučení na 2 minuty, poté, co byl sám jasně faulován a rozhodčí tento faul neodpískal a David měl k tomuto hlasitý a nesouhlasný komentář, za který dostal po právu dvojku), ale zase střelecká nepohoda a mírná herní frustrace v půlce druhé. Robas Halíček – letos ho v našem dresu asi neuvidíme moc často, neboť hraje první dorosteneckou ligu za Žďár nad Sázavou! Dnes zatížil konto soupeře celkem 6-ti brankami. Pepa Velíšek, dnes pouze 2 branky ze 7m hodu, skoro nebyl na hřišti vidět. Honza Pokorný - 2 branky, Milde Zapletal, 1 branka. Michal Gajda a Ivoš Drahoš bez zásahu, ale Ivoš měl několik výborných obraných bloků, kdy je snad jediný z celého mančaftu, který má při střelbě soupeře zvednuté ruce!

A nyní k trojici nových tváří v našem týmu. Jsou to kluci ze Sokolnic, které pro letošek nepřihlásily ml. dorostence do soutěže, a tak se jim i nám naskytla příležitost, aby si zahráli letos za Újezd. Radek Máša – dnes 2 branky, jeho bratr Martin Máša dnes bez zásahu, protože pro bolest paty moc nehrál, ale je to ještě starší žák, který své kvality prokazuje ještě v nižší kategorii a Martin Jandl - dnes jeden gól a několik pěkných akcí k tomu.