22.9.2018 Tatran Litovel - Sokol Újezd u Brna (st. dorci)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 26. 09. 2018

22.9.2018 Tatran Litovel - Sokol Újezd u Brna (st. dorci) 20180922-st.dorci vs Tatran Litovel foto Tatran Litovel - Sokol Újezd u Brna 46:25 (25:14)

První zápas staršímu dorostu nevyšel.

Jelikož dnešní den byl hrací jak pro muže, tak i pro starší a mladší dorost, hrající navíc skoro ve stejný čas, tak do Litovle jsme byli nominováni jako trenerské duo já a Martin Kolář. Jeli jsme mikrobusem, což mělo za následek, že po dobu jízdy pánove poslouchali své oblíbené hity a stmelovali kolektiv :-). Jako poradce s náma vyrazil Zoran mladší, protože jeho nové působiště, tým Frýdku-Místku měl volno.

Co se týká zápasu, tak Litovel byl v početní převaze. Na naší lavičce byl na střídání jediný hráč. Soupeř budil respekt výškovou převahou, ale my jsme se toho nelekli a od 2 minuty jsme vedli 1:0. Bohužel, na delší dobu to z naší strany bylo vše. Až do 10. minuty si nás Litovel vychutnával rychlými útoky a protiútoky, kdy chlapci ani nestačili reagovat. Sice máme rychlé hráče, ale nestačilo to. Problémem bylo uhlídat pivota, na což reagoval i Zoran ml, který z lavičky klukům radil jak na to a hecoval je. Našli se i světlé chvilky, kdy Ondra otravoval 3 útočníky, až jim nakonec sebral míč. Další skvělý obranný zákrok předvedl Atom, který se vrátil přes celé hřiště, protihráčovi v trháku mezi devítkou a šestkou vytrhl míč a při skoku se nad brankovištěm otočil a přihrál spoluhráčovi. Z telnických posil vynikl Jan Klanica, který ač malého vzrůstu, bojoval o každý mič a nebál se prodírat se přes Litovelské obry. I přes vysokou porážku pánove zápas nevzdali a bojovali až do konce