28.10.2018 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (st. dorci)

Autor: Honza Lattenberg <(at)>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 01. 11. 2018

28.10.2018 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (st. dorci) 20181028-st. dorci vs Tatran Bohunice - foto Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna 34:41 (19:19)

Další 2 body.

V neděli jsme odehráli další soutěžní utkaní, ve kterém jsme se chtěli bojovat o další dva body do tabulky. Přijeli jsme na půdu Tatranu Bohunic, který doposud ještě nevyhrál. V zápase jsme se museli obejít bez zraněného Lukáše Knose, kterého ovšem zastoupil výborně hrající mladší dorostenec David Víška. Se dvěma hráči na střídání jsme se chtěli poprat o vítězství.

Tři hráči základní sestavy již měli jeden zápas v nohou za muže a při pohledu na přeplněnou hostující střídačku, bylo od začátku jasné, že kluci ze sebe budou muset vydat maximum. První půlka byla velice vyrovnaná a tomu napovídal i poločasový výsledek 19:19. Měli jsme problémy především se střelbou z dálky a dostávali jsme jednoduché góly. Nicméně, ani my jsme neměli problém se zakončováním a v postupném útoku se nám dařilo po rychlých přihrávkách krásně proskakovat rozestoupenou obranou.

Začátek druhého poločasu probíhal ve stejném duchu jako celá první půle. V 3/4 zápasu se brankáři Peťovi Kolářovi podařilo pár skvělých zákroků, kterých naši borci využili ke skórování a tím pádem k brankovému odskočení od soupeře. Rychlými přechody a góly z druhé vlny jsme během 7 minut odskočili soupeři o 5 branek a již jim nedovolili nás dotáhnout. Právě v tomto úseku patří velká pochvala již zmiňovanému Davidu Víškovi, který ladným překonáním soupeře vstřelil 4 branky za sebou.

Konec zápasu kluci zvládli s přehledem. Klidnou hrou si výsledek pohlídali a dali mu konečnou podobu 34:41 v náš prospěch. Další 2 body jsou v tabulce a teď už nezbývá, než jen podobný výkon, né-li lepší zopakovat v následujícím utkání proti Napajedlům, který se odehraje v telnické nafukovače.