3.11.2018 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Velké Meziříčí (ml. dorostenci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci mladší, Vydáno dne: 12. 11. 2018

3.11.2018 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Velké Meziříčí (ml. dorostenci) 20181103-ml. dorci vs Sokol Velké Meziříčí - přehled TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Velké Meziříčí 35:50 (18:23)


Rekordní počet chyb.


    Oproti minulému zápasu v Bohunicích, kde nás bylo jen na hru, jsme dnes měli téměř plnou lavičku a dva gólmany k tomu. Trenérské role se zhostil Honza Lattenberg, protože Luďa musel jet někam s děvčaty, nebo za děvčaty? No prostě dnes nemohl 😊. Honza, neznaje ještě všechny kluky jmény, měl zpočátku menší problém s udílením pokynů, protože zjistil, že téměř půlka mančaftů jsou Martinové. Když se v tom chtěl rychle zorientovat, tak to po chvilce vzdal s tím, že všichni jsou prostě GoGo.

    Ale za výsledek 35:50 určitě není zodpovědný zaskakující trenér, protože ani Alfreð Gíslason (trenér THW Kiel) by nám dnes na lavičce nebyl nic platný. Počet technických chyb, které jsme dnes vytvořili, byl v této sezóně vskutku rekordní. Jestliže v minulých zápasech jsme v každém udělali okolo 20 ztrát míčů, tak dnes to bylo snad dvojnásobné číslo! A je to ohromná škoda, protože jinak jsme v tomto zápase měli docela dost světlých momentů a vydařených herních pasáží, ale nakonec vždy jsme dokázali sami sobě si býti katem. Je opravdu zarážející, jak v porovnání s ostatními celky z naší ligy, dokážeme v této statistice být tak dominantní 😊! Hojnější účast na tréninzích by jistě mohla být lékem na tento nešvar, jiná cesta z této mizérie asi nevede. Kde jinde nabrat potřebné dovednosti a zejména sebevědomí pro ostré zápasy? Nebo nám 50 fíků v naší bráně v domácím zápase nevadí?

    Když si dokážeme odmyslet ty hloupé ztráty míčů, zkažené a nechycené přihrávky a nesmyslné přihrávky na obsazeného pivota, tak jsme hráli paradoxně docela dobře! Tak třeba křidýlka dnes sázela jeden gól za druhým a třeba Michal Gajda dnes vstřelil 7 branek, včetně jubilejní třicáté! A jak k tomu došlo? Jednoduše. Důrazně a přesvědčivě dohraná lajna až na nabíhající křídlo. Ukázková spolupráce spojka – křídlo. Bohužel takto dohrát lajnu umíme jen na levou stanu, na pravou už je to neřešitelný problém. Anebo Martin Jandl v pivotě, také pěkných 7 fíků. A oba brankáři Šimon a Lukáš, přestože dostali tolik gólů, měli každý v zápase svou hvězdnou pasáž, kdy měli série moc pěkných zákroků! Dvakrát škoda všech těch našich technických chyb…

    Ke kvalitám soupeře nutno poznamenat, že byl opravdu nad naše současné fyzické možnosti, ale dalo se s ním prohrát daleko těsnějším rozdílem. O síle a kvalitě hostů svědčí například i to, že všichni jeho hráči vsítili každý alespoň 3 branky.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20181103-ml. dorci vs Sokol Velké Meziříčí - přehled