2.12.2018 TJ Sokol Nové Bránice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - dorostenci mladší, Vydáno dne: 06. 12. 2018

2.12.2018 TJ Sokol Nové Bránice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci) 20181202 ml. dorci vs. Sokol Nové Bránice - foto TJ Sokol Nové Bránice - TJ Sokol Újezd u Brna 42:29 (21:9)


Nestačili jsme.


    Do Nových Bránic se většinou nikdy pro body nejezdilo. Bylo to hlavně proto, že domácí vždy zdobila tvrdá hra na hranici pravidel. Byli a jsou to zkrátka pořádní řízci, ale v neděli na nějakou silovou konfrontaci s našimi hodnými chlapci v podstatě ani nedošlo. Když se máte „rvát“, tak na to musí být nejméně dva, co se rvát chtějí. A našim hochům je taková tvrdší házená naprosto cizí. Zatímco domácí naše pivoty doslova vynesli v zubech z brankoviště až někam za devítku, tak naši tři obránci ochotně ustupovali soupeřovým spojkám až do naší brány. Dalo by se říct, že jsme se nechali řezat, ale netrvalo to dlouho a domácí zjistili, že se v tomto ohledu nemusí vůbec vysilovat, a tak výrazně ubrali na důrazu.

    Dalším rozdílovým faktorem byla rychlost (a pohyb volných hráčů bez míče), s jakou domácí sehrávali svoje postupné útoky a lehce zakončovali, zatímco my jsme působili toporně a staticky. Naštěstí, na rozdíl od fyzična, se kterým nic moc neuděláte, jsme měli ve druhé půli nemálo světlých momentů, kdy zejména Pepa zařadil hned po rozehrávce nejvyšší rychlost a individuálně překonal soupeřovu obranu. Sice ho to občas muselo bolet, ale ukázal, že to jde. A podobně st.žák Milde, až koncem zápasu vytěžil 3 branky pouze z toho, že u něho končila opravdu rychlá lajna a on (nemaje v podstatě možnost nepřizpůsobit se předchozím rychlým přihrávkám) musel také v rychlosti zajet mezi jedničku a dvojku (což je jeho házenkářský majsterštik) a nekompromisně zavěsit do levého vinglu. To, co pravidelně prodává za st. žáky, umí dnes prodat i v dorostencích! Ono je to s tou rychlostí (a pohybem hráčů bez míče) v podstatě jednoduché… Prostě někdo musí začít a ostatní se už nechají strhnout! Ale když nikdo nezačne, je to k uzoufání.

    Když pominu opět to fyzično a obavu vystoupit na útočníka a jít s ním do fyzického obranného kontaktu, tak světlé momenty měl i Honza Pokorný a Martin Jandl. Výrazným momentem byl zejména překrásný poslední gól Martina asi minutu před koncem zápasu, kterému předcházelo rozhodnutí spojek Mildeho a Pepy, že by tedy alespoň v poslední minutě mohli zahrát takovou jednoduchou a nacvičenou rychlou šablonu na zakončujícího Davida. Několik rychlých nahrávek a jedno překřížení vystavilo domácí obranu do role solných sloupů a David zavěšený ve výskoku nad zkoprnělou obranou domácích upřednostnil před střelou nahrávku do pivota na zcela volného Martina, který nahrávku čekal, zpracoval a chladnokrevně zakončil. Nádherná, rychlá, jednoduchá a opravdu házenkářská akce, kterou můžete přehrávat i dvoumetrové a stokilové obry. Ale jen jednou za zápas, to je žalostně málo pánové…

    Jelikož jsme neměli klasického brankáře (st. žáci kromě Mildeho byli na turnaji v Rožnově), začal dnes chytat bývalý brankář Honza s tím, že bude v útoku působit jako sedmý hráč v poli a bude rozjíždět naše akce s tím, že se ihned po rozehrání se bude vracet zpět do brány. Ačkoli jsme si to před zápasem teoreticky několikrát rozebrali, tak naostro to byla velká bída. Ke cti nám však buď to, že domácí se ani jednou nedokázali trefit do naší prázdné branky 😊. Druhou půlku obsadil naši branku Ivoš Drahoš a nevím, jak to vidí on, ale my všichni jsme byli z jeho výkonu nadšení! Brankářské pohyby, elegantní zákroky a nulový strach (pud sebezáchovy). Navíc dostal pořádnou pumelici přímo na obličej, po které by většina gólmanů zůstala ležet, ale on se jen otřepal a ani si nevyžádal přerušení hry – respekt! You are The Rock!

    A kdo byl nejtrestanějším mužem zápasu? Tom Nachtnebl, jenž inkasoval 2 dvouminutové tresty a to tak, že jakmile mu vypršel první trest (za takový běžný faul plynoucí ze hry) a on se vrátil na palubovku, neuplynuly snad ani 3 vtěřiny a cestou do obrany sejmul dalšího protihráče (chtěl mu čistě odebrat míč, ale tak nějak potajmu a zezadu, což snad ani čistě udělat nejde 😊). A o kom ještě nebyla řeč je David, který házel celkem 7 sedmiček a sedm jich i proměnil a to tak, že první až pátou střelil gólmanovi vždy na stejné místo nad pravé rameno. A brankář s tím počítal a už mu tam dopředu chodil. Na otázku, proč mu to háže furt na stejné místo odvětil, že ho prostě jen zajímá, jestli bude rychlejší jeho střela, nebo pohyb brankáře 😊. Šestou a sedmou pak už pro jistotu hodil na druhou stranu, takže jeho zvědavost zůstala neukojena. Asi si uvědomil, že další zápis do celkové tabulky střelců celé soutěže je důležitější 😊.

    Ačkoli jsem zmínil jen 7 hráčů, není koho dalšího zmiňovat, víc nás prostě nebylo. V sobotu 8.12. nás čeká poslední zápas podzimní části sezóny proti Maloměřicím. Nezbývá nic jiného, než si v tomto posledním zápase napravit dosavadní reputaci a udělat vítěznou tečku za půlkou sezóny. A jak kluci po zápase všichni deklarovali, jarní část sezóny se ponese v jiném duchu, než tento nepovedený podzim!
SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20181202 ml. dorci vs. Sokol Nové Bránice - přehled