13.4.2019 Mezinárodní turnaj v Telnici (4+1) (mini)

Autor: Libor Velíšek <(at)>, Téma: H - Miníci a přípravka, Vydáno dne: 16. 04. 2019

13.4.2019 Mezinárodní turnaj v Telnici (4+1) (mini) 20190413 Turnaj Mini - Telnice    V sobotu 13.4.2019 se Újezd u Brna zúčastnil mezinárodního házenkářského turnaje v Telnici. Vypsány byly dvě kategorie, starší a mladší minižáci. Vedení házené rozhodlo o vyslání starších minižáků. Bylo to velmi dobré rozhodnutí. Proč? To se hned dozvíte.

    Hned na začátek musím pochválit pořadatele tohoto turnaje, kteří i přes nepřízeň počasí připravili jak po sportovní, tak i po organizační stránce kvalitní turnaj pro děti, kterých není nikdy dost 😊.

    Trenér Aleš Flajšnger s asistentem Zdeňkem Slámou vybrali 8 hráčů s velkou pečlivostí, což se vyplatilo. Hráči si sedli sportovně a kamarádsky a hlavně makali a bojovali od začátku až do konce za tým, a o tom to celé je!
Vybraní hráči:
1) Marek Velíšek - kapitán týmu
2) Dalibor Absolon
3) David Ritter
4) Radek Ryvola
5) Zdeněk Sláma
6) Štěpán Jurina
7) Tomáš Flajšinger
8) Honza Flajšinger

    Hned 1. zápas v 9,15 hod. na nás připadl velký favorit turnaje, domácí tým Telnice. Nevím jestli to bylo dobře nebo ne, ale je pravda, že naši kluci po ránu vždy většinou ještě spí a sehrávají se, což se potvrdilo. Porážka přišla záhy, ale aspoň hoši zjistili, že to bude rychlé a tvrdé.

    2. zápas už byl z naší strany podstatně lepší, kluci se postupně rozkoukali a hráli lépe a lépe a své výkony stupňovali až do konce turnaje. Porazili jsme jak SK Velkou Bystřici, tak TJ Sokol Sokolnice.

    4. zápas v pořadí, kdy na nás nastoupil nepříjemný tým Strojár Malacky, byl velice náročný ze dvou důvodů. Statní chalani zo Slovenska preferovali tvrdou a osobní obranu, což nám nikdy nesedělo a obvzlášť na malém hřišti. Po tuhém boji jsme utržili druhou prohru, ale zároveň i poslední v turnaji!

    5. zápas byl velice vyrovnaný až do poslední sekundy, kdy Marek Velíšek pod velkým psychickým tlakem zkušeně promněnil, po skončení zápasu, 7 metrový hod a tím rozhodl o vítězství svého týmu nad kvalitním týmem ŠKP Bratislava. Od této chvíle jsme předváděli nádhernou házenou a postupně porazili Duklu Praha červené i Duklu Praha žluté.

    Celkově ze 7 zápasů jsme 5 vyhráli a 2 prohráli, což v konečném vyhodnocení stačilo na krásné 2 místo turnaje, které jsme si plně zasloužili. Myslím si, že při tak kvalitně obsazeném turnaji je to obdivuhodný výkon našeho týmu.

    Hodnocení hráčů:
Marek Velíšek a Dalibor Absolon si po prvním zápase uvědomili, že jako nejzkušenější hráči v této kategorii, musí být lídři týmu, což předváděli až do konce turnaje a vypjali se k výborným výkonům. Tomáš Flajšinger, Zdeněk Sláma a Radek Ryvola jsou zatím malí, ale velice mrštní a hlavně bojovní kluci, kteří mají velký potenciál. David Ritter, Štěpán Jurina a Honza Flajšinger se po několika měsících trénování neuvěřitelně zlepšili, a na jejich hru je radost se dívat. Trenérské duo vybralo, jak již jsem psal na začátku, kvalitní mužstvo a citlivě střídalo hráče během hry, což je velice důležité pro pohodu v týmu.

    Celkově tuto akci hodnotím velice kladně a je vidět, že nám roste další kvalitní ročník v Újezdské mládežnické házené. Jen tak dále!

Děkuji za krásné zážitky. Libor.