22.09.2019 Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 24. 09. 2019

22.09.2019 Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20190922 st. žáci vs Tatran Bohunice - přehled Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna 27:24 (15:11)

Nekompletní základ, navíc spojený s vyloučením bodům nepřál.

Do Bohunic jsme jeli oslabení o Ondru Měšťana a o jednoho z našich ostrostřelců, Kuby Odehnala. Do zápasu nastoupilo klasicky i pár mladších žáků.

Po vyrovnaném začátku nám zhruba v polovině první půle domácí utekli o 5 gólů. Tento rozdíl ve skóre se táhl až do poločasu, který jsme prohráli 11:15. První poločas byla velká bída co se obrany týče, Lukáš v bráně byl ještě myšlenkami v posteli a absolutně to nezvládal. Do 10 minuty druhého poločasu jsme se na dostřel drželi díky Dominikovi, který to pálil odevšad, jenže v již zmíněné minutě dostal Dominik 3. dvojku, tudíž logicky červenou kartu a byl ze hry ven.

Pozici střeleckého lídra musel převzít Flajša, který s ním do té doby výborně spolupracoval. Martin to tam sice pálil také, ale jelikož je menšího vzrůstu, nemohl to pálit moc z dálky, protože před ním byli opticky mnohem větší obránci. Druhý poločas byl ve velice bojovném duchu, a všichni se snažili s nepříznivým stavem něco udělat. Kluci bojovali seč mohli, ale síly vyloučeného Dominika a chybějícího Kuby se na výsledku podepsaly.

Je třeba vypíchnout i pár pochval. Kladně hodnotím především všechny mladší žáky, kteří posbírali ještě pár sil a hráli další zápas, například malej Kachla, který po tom, co za mladší žáky dal 17 gólů, za starší přidal další 2. Navíc i výborně bránil a nebál se o 2 hlavy vyšších borců 😊. Co se týče starších žáků tak nejlepší obránce byl Peťa Máca, který opravdu bránil jako starý mazák, s nikým se nepáral a k tomu ještě přidal pár pěkných gólů z křídla. Za mě má 100% protože na rozdíl od ostatních se mu nedalo co vyčíst. A opravdu tam nechal vše 😊.

Je třeba říci že, kluci nic nevzdali a bojovali do poslední sekundy, což se cení, v poslední minutě jsme chtěli hrát osobku, a snížit minimálně na jeden gól rozdílu, ale bohužel jsme začínali bráněním. Borci z Bohunic hráli v útoku strašně dlouho a nám se přes několik přerušení nedařilo míč zachytit a jít do brejku. Smolně jsme navíc ještě dostali gól pár sekund do konce. Takže nakonec jsme padli o 3 góly.

Kromě krátkého výpadku to nebyl špatný zápas. Doma jim to kluci vrátí se vším všudy 😊.