19.10.2019 SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna (starší žačky)

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: M - Starší žačky, Vydáno dne: 20. 10. 2019

19.10.2019 SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna (starší žačky) 20191019 střžky vs. SHK Veselí nad Moravou - přehled SHK Veselí nad Moravou - Sokol Újezd u Brna 39:9 (15:6)

Debakl.

V sobotu ráno jsme s holkama vyjeli na zápas do Veselí nad Moravou, které hájí 1. místo.

Před zápasem nás mírně zaskočil soupeř, který začal hrát Slovenskou hymnu a hned potom českou. Všechny nás to překvapilo a myslím, že někteří rodiče vlastně netušili co se děje 😊.

Většinou tým co je na první příčce, tak tam je z nějakého důvodu. Holky z Veselí nám to potvrdily hned z kraje zápasu. K vidění byly rychlé přechody, přesné nahrávky, druhá vlna a výborná obrana.

Naše holky absolutně nestíhaly na nohách v obraně, a tak tam padal jeden gól za druhým ze 6 metrů, a Míša se v ten okamžik mohla v bráně klidně posadit. V našem útoku přetrvávají stále zbytečné technické chyby. To znamená: špatné nahrávky, kroky, přešlapy, střídání do obrany a zbytečně zbrklé střely z nesmyslných pozic.

Obránkyně během 5 minut zápasu přečetly souhru Julči s Bárou, a tak tyhle 2 hráčky byly v momentě odstaveny. Danče se dnes absolutně nedařilo a při střele se neustále zakláněla dozadu, po promluvě do duše zkoušela střílet jiným způsobem, ale stejně se nedařilo proměňovat šance.

Obrana Veselí nad Moravou sice vypadala jako nepropustná, ale po domluvě s hráčkami, hlavně s Bárou, kterou jsem vyslal na průzkum do Veseláčské obrany jsme zjistili, že úplně nedobytná není. Umět nějaký i jednoduchý signál, daly by se tyhle hráčky jednoduše přečíslit. Zkoušeli jsme vlastní varianty, které by vyšly, kdyby se hráčky dívaly co se kolem nich děje.

Z 39 gólů bylo nějakých 20 trháků, což je z pohledu našeho útoku opravdu velká bída.

Byl to sice jeden z nejhorších zápasů poslední doby, ale přece jen se tam najde i pár pozitivních věcí. Áďa příjemně překvapila v pivotu, kde proměnila pár pěkných přihrávek, které ji krásně adresovala Anička Jurinová. Až na pár přešlapů a nepřesných střel to vypadalo i docela nadějně, že i tady vedla cesta do "nepropustné" obrany.

Míša v bráně se snažila seč mohla, i když v 10. minutě 2 poločasu řekla, že už ji to nebaví a že chce jet už domů. Svojí snaživostí se ji ale podařilo chytnout 2 sedmičky a pár tutových šancí 😊.

V poslední minutě jsme chtěli vydržet v útoku co nejdéle, aby holky neumožnily soupeřkám dát potupnou čtyřicítku. Nepodařilo se to ani při menší podpoře rozhodčích, a tak nastal boj v posledních 10 sekundách. Je třeba říci, že holky opravdu zamakaly, aby ta čtyřicítka nepadla, a nakonec jsme byli "úspěšní."

Holky to těžce nezvládly a pokusí se to jistě napravit při příštím domácím zápase proti Strážnici. Hrajeme 17.11. už ale v Telnické nafukovačce, a to bude pro některé hráčky jistě velice pikantní souboj 😊 😊 😊.