19.09.2020 HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 24. 09. 2020

19.09.2020 HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20200919 st. žáci vs. HK Ivančice - foto HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna 27:34 (17:17)


Hodně nečekaná výhra.

    Páteční trénink dorostu byl téměř jako každý jiný. Jediný, ale podstatný rozdíl byl v tom, že se jednom okamžiku potkalo koleno staršího žáka Matěje Kachlíka s kolenem mlašího dorostence Petra Máci. Tento útočnoobranný zákrok, když to beru z pohledu obou aktérů, znamenal, že na sobotní zápas do Ivančic jsme odjeli bez Matesa.

    Protože starší hráli hned po mladších, napsal jsem všechny věkově schopné hráče z nižší kategorieie do zápisu ke starším žákům. Naráz jsme měli plnou lavičku 😊 a nebylo to jen na oko. Plánovali jsme, že v případě nepříznivého vývoje dostanou šanci k získávání zkušeností úplně všichni.

    Absence Matěje znamenala absenci střední spojky. Do základu tak okamžitě nastoupili mladší žáci. Na rozehrávku šel Dalibor a pravé křídlo zabral Marek. V průběhu hry mě napadla kacířská myšlenka, zda právě nepřítomnost Kachly nedonutila starší žáky k dobrým výkonům. Neměli se za koho schovat a museli hrát sami aktivně. Mladší žáci se těm starším minimálně vyrovnali, a tak jsme sledovali velice vyrovnaný zápas. Ačkoli poločas skončil remízou 17:17, mohli jsme být bez problému ve vedení. To by si ale jedna nejmenovaná pravá spojka musela v devítce přestat klepat, že Ondro? 😊 Těsně před poločasem se Dalibor rozhodl vystřelit ze střední vzálenosti. Rozběhl se, vyskočil a v letové fázi k němu doběhl obránce a strčením ho převrátil. Dalík dopadl nekoordinovaně na záda a v nás zatrnulo. Je to však tvrďák a po chvíli se vyhrabal zpět na nohy. Následovala naprosto zasloužená červená karta.

    Drzost mladších žáků logicky přitahovala pozornost obrany i v druhé půli, a najednou se otevírali skulinky na proskok i pro ostatní. Kuba se dlouho odmítal stát střelcem a raději uvolňoval pivota Toma. Po této spolupráci jsme zaznamenali 4 úspěchy z pozice pivota. Všechny střely sice šly do jednoho místa, ale brankař domácích to nepřečetl. Pestrá hra donutila obranu Ivančic vysunout a do hry se díky záběhům dostala i naše křídla a do střelecké listiny se začal zapisovat Erik. Když bylo víc prostoru, k činu se dostal i rusák v podání Kuby Hájka, s následným přesným zakončením. Nesmím zapomenout ani na výkon našeho nebrankaře Martina, protože při jeho zákrocích už vůbec není poznat, že nám chytá pivot.

    V závěru už domáci rezignovali a my si připsali hodně nečekanou výhru.

SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20200919 st. žáci vs. HK Ivančice - přehled