22.09.2020 Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 25. 09. 2020

22.09.2020 Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A (st. žáci) Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A 21:42 (11:19)


Zbytečný debakl.

    Předehrání zápasu v týdnu nebyla jediná komplikace, která nás čekala. Běžně se hrává v pořadí mladší žáci a po nich starší. Tentokrát však ne. Mladší žáci Kéniku asi mají horší logistiku, takže se domluvilo přehození obvyklého sledu zápasů.

    Jak už jsem dříve zmiňoval, našich starších je málo a bez výpomoci se neobejdou. Protože sezóna teprve začíná, neznal jsem sílu, jakou disponují mlaďoši KP, tak jsem naše mladší žáky šetřil. Navíc jich bylo jako šafránu. Pět hráčů ročníku 2009 totiž bylo na adapťáku se školou. Při tomto rozdání karet bylo jasné, že si starší žáci budou muset poradit téměř bez pomoci.

    Bohužel, neporadili si. Do jedenácté minuty jako by hrál pouze Matěj Kachlík, V té době bylo skóre 5:7 a Matěj dal našich 5 branek a ještě získal v obraně žlutou kartu. Ostatní kolegové se spokojili s rolí odehrávačů, v lepším případě nahrávačů. Obrana Kéniku se soustředila převážně na našeho jediného střelce, ale využít toho dokázal pouze 2x Kuba Hájek. Jednou se prosadil mladší žák Dalibor a potom ještě 3x Matěj. Poločas byl 11:19, ale dalo se stále hrát, tedy, kdyby se chtělo.

    O přestávce jsme apelovali na pohyb hráčů bez míče v ofenzivě a zopakovali jsme si, kdy má kdo a kam sbíhat. Při bránění jsme poukazovali na nedostatek agresivity a vysvětlili, co od obránců očekáváme.

    V druhé půli se ukázala moudrost našich předků, tedy alespoň co se týče rčení o hrachu vrhaném na nespecifikovanou stěnu. Borci do druhé půle vstoupili našimi radami naprosto nedotčeni. Hosté nás měli přečtené, a protože my jsme s ničím novým nevyrukovali, KP v pohodě navyšovalo náskok, až se zrodil debakl.

SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20200922 st. žáci vs. Handball KP Brno - přehled