4.10.2020 SKKP Handball Brno B - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 07. 10. 2020

5.10.2020 SKKP Handball Brno B - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20201004 st. žáci vs. Handball KP Brno B - foto SKKP Handball Brno B - Sokol Újezd u Brna 23:28 (11:11)

Procitli jsme až v druhé půli.

Ještě pár dní před začátkem zápasu jsme s Alešem řešili, kdo ze starších žáků pomůže mladším dorostencům v Dolní Cerekvi. Tím, že SKKP Handball Brno, přesunulo zápas svého Béčka ze soboty 3.10.2020 na neděli 4.10.2020, nám vytrhlo pověstný trn z paty. Schváleno to sice bylo až v pátek, ale my jsme neuvěřitelně pružní 😊. Takhle jeli s dorostem všichni nominovaní a se staršími žáky také.

Originál starších žáků je jen 8, takže jsem nominoval i 8 mladších. Černý Petr padl na nejmladšího pivota Davču Rittera, který musel zůstat doma. Smůlou bylo, že tři z jeho kolegů se na zápas bez omluvy nedostavili a zbytečně blokovali místo Davidovi. Aspoň už vím, kdo se příště do sestavy nevejde 😊.

Zápas jsme v útoku zahájili hodně pasivně a střelecky nepřesně. Do deváté minuty padly jen dvě branky, obě z ruky Kuby Hájka a nepadly dvě sedmičky z rukou Matěje Kachlíka a Marka Velíška. Exekutoři sedmiček se naštěstí v desété minutě prosadili ze hry, takže skóre bylo v té době 4:4. Obrana jakž takž fungovala, ale umíme být mnohem důslednější. První poločas jsme procházkovým tempem zakončili výsledkem 11:11.

O přestávce došlo na magnetickou tabuli, aby kluci pochopili, co se po nich chce. Někteří se chytli, někteří se tak jen tvářili. Po zahájení druhé půle bylo zřejmé, že pochopivších bylo více. Ospalá hra zmizela a k vidění byly krásné záběhy do hodně vysunuté, ale málo agresivní obrany domácích. Matěj Kachlík, stěžující si na únavu ze zápasu proti Cerekvi, zabral a najednou ho všude bylo plno. Kuba Hájek ho zásoboval přihrávkami, ale nezapomněl ani na vlastní střelbu. V Hájově zorném poli bylo místo i na kontrolu křídla. Erika na tomto postu střídal Ondra a právě spolupráce s druhým jmenovaným přinášela i změnu skóre.

V patnácté minutě svítil na tabuli výsledek 17:22, ale nic nebylo rozhodnuto. Přece jen, obrana měla k ideálu hodně daleko. Pět minut před koncem jsem chtěl vzít oddechový čas a nasadit všechny mladší žáky, ale jak na potvoru jsme se nemohli dostat do útoku. Obrana přerušovala, rozhodčí pískali, brankař vyrážel, ale pořád jsme byli ve vlastní devítce. Brankař Martin cca 3 minuty do konce chytil míč, rozhlédl se a nahrál Ondrovi do trháku. Zároveň s křídlem jsem vyrazil ke stolku časoměřičů s kartou na tajm v ruce. Bohužel, věk nezastavíš 😊. Než jsem doběhl, stačil Ondra udělat double a já mohl jít zpět. Oddechový čas se povedl až 50 vteřin před závěrečným hvizdem. Nasadil jsem všechny mladší žáky, ale kromě toho, že Radkovi 2x obrana pořádně naložila, ostatní moc zkušeností získat nestihli 😊.