4.9.2021 - 6. ročník Memoriálu Jaroslava "Bagra" Konečného (mladší žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 06. 09. 2021

4.9.2021 Memoriál Jaroslava "Bagra" Konečného (mladší žáci) 20210904 Bagr cup 2021 - 6. ročník - celek Újezda    Rok se s rokem sešel a 6. ročník Memoriálu Jaroslava "Bagra" Konečného, alias Bagr Cup 2021 je minulostí. Tentokrát bylo přihlášeno 6 týmů, což krásně korespondovalo s ročníkem konání. Bohužel, ve středu, tedy 2 dny před turnajem, se odhlásily týmy z Nového Veselí a ze Žďáru nad Sázavou. Řešila se varianta, turnaj ve čtyřech nebo najít náhradníky. Druhá verze se v tomto šibeničním termínu se ukázala jako nadlidský úkol. Částečně nás zachránil Jirka Obršlík, který zmobilizoval a umluvil rodiče a díky tomu mladší žáci HK Ivančice přijeli a odehráli třetí turnaj ve třech týdnech po sobě. Díky Juro. V pátek ráno jsme předělali rozlosování na 5 týmů a už se jen čekalo jestli slíbené počasí vydrží. Pravda, měli jsme pojistku v podobě zarezervované haly v Měníně, díky Dušane, ale hrát doma před pořádnou diváckou kulisou je pro děti větší zážitek.

    A aby se dal celý příběh nazvat hyppy-endem, tak narychlo sehnané Ivančice prokráčely celým turnajem bez zaváhání a po zásluze si odnesly celkové prvenství! Tak už to v životě chodí, poctivě se celý rok připravujete, ladíte formu a pak vám "vypálí rybník" někdo, kdo na turnaji vůbec hrát neměl (nic proti přátelům z Ivančic 😊)!

    Jelikož máme už mnohaleté zkušenosti s pořadatelstvím, dalo by se říct, že po této stránce nás už nemůže nic překvapit. Organizace, ceny, sponzoři, občerstvení (bohatě zásobený kiosek a napečené buchty a koláče od maminek hráčů), zázemí i rozhodčí (mimochodem pár zápasů odpískal i jeden z našich nejlepších arbitrů, pan Václav Horáček, který má bohaté extraligové i mezinárodní zkušenosti. Bohužel nemohl odpískat více zápasů, neboť okolo poledne se musel přesunout na extraligové utkání do Lovosic, takže ti bystřejší ho mohli vidět večer i v televizi). Ale přece jenom jsme nakonec zaznamenali nějaké nepříjemné organizačně-technické problémy, na které si někteří účastníci i ztěžovali... No, víme, kde nás letos tlačila bota a příště si dáme větší pozor, aby spokojenost všech byla maximální.

    Celý turnaj měl svou tradiční moderátorku a průvodkyni v osobě Boženy Flajšingerové, slavnostní zahájení pak bylo v režii starostky našeho města paní Marie Kozákové a předávání cen a vyhlášení vítězů se zhostil Otec Petr Hošek. Pro diváky a hráče pak byly instalovány tabla, kde prostřednictvím fotografií a povídání byla představena bohatá sportovní kariéra Jaroslava Bagra Konečného. A jeho stříbrná i zlatá medaile z olympiády a mistrovství světa byla zájemcům k dispozici u dcery pana Konečného - Simony Lattenbergové, která společně se svou sestrou Petrou Víškovou tradičně předávala ceny pro nejlepší týmy a hráče. Mimochodem, letos k tradičním individuálním oceněním pro nejlepší hráče a brankáže přibyla i jedna zvláštní a narychlo udělená cena. Šlo o nejkrásnějšího hráče turnaje! Tuto cenu si odnesla Markéta Horáčková z Telnice, která se jako jediná dívka (v kategorii mladších žáků ještě mohou v chlapeckém družstvu startovat i dívky) turnaje účastnila 😊.

    Výborné sportovní výkony byly ještě umocněny nádherným pozdně letním počasím, takže nebylo snad nikoho, kdo by soboty na Bagr cupu nakonec litovat. Už teď se těšíme na příští rok, na 7. ročník. Jestli zůstaneme u formátu jednoho venkovního hřiště, anebo již budeme mít k dispozici i novou halu a mohli bychom tedy turnaj odehrát teoreticky na dvou hřištích a s ještě větším početem účastníků, je nesmírně vzrušující a pro celý náš oddíl elektrizující otázkou a zároveň i výzvou!CELKOVÁ TABULKA

20210904 Bagr cup 2021 - 6. ročník

CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV

FACEBOOKOVÉ KOMENTY