27.02.2022 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (mladší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 10. 03. 2022

27.02.2022 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (mladší žáci) 20220227 ml. žáci vs. SK Kuřim - foto SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 15:26 (poločas 12:17, osobka započítávaná do první půle 8:10)


Nečekaně vysoká výhra.

    Tak vám nevím 😊. To, že stárnu, je fakt, stejně jako že jsme nad SK Kuřim vyhráli, ale že by ten rozdíl ve skóre byl tak velký? 😊.

    Po standardním zimním trénování v malé sokolovně a celkem úspěšném objíždění turnajů, jsme se konečně dočkali prvního mistrovského zápasu. Trošku jsem nevěděl, co od hráčů očekávat. Kluci ročníku 2009 se totiž o den dříve účastnili turnaje starších žáků ve Velké Bystřici, takže jsem počítal s určitou únavou.

    Od prvních minut osobní obrany se ukázalo, že tady nám chybí herní praxe nejvíc. Měli jsme velké rezervy ve způsobu uvolňování hráče bez míče. Kluci se snažili zabíhat za pohybujícího se obránce a tím si z něho dělali zeď, přes kterou nešlo přihrát. Klamavé úniky jsme přes zimu evidentně zapomněli 😊. Domácí vedli. Ne o moc, ale vedli, takže mě jejich oddechový čas překvapil. Následovala rychlá instruktáž jak na běhavou obranu, a mohli jsme v praxi otestovat chápavost našich borců. Během dvou minut jsme skóre šňůrou tří branek otočili a posadili se na koně, který nás dovezl k výhře v osobce 10:8.

    Normální hra ukázala, jak moc jsou kluci vděční za možnost hrát velkou házenou v pěkné hale. Narážím tím na to, že v tréninku se kvůli prostorám dostanou maximálně k miniházené 4+1. Neoblíbená osobka byla za nimi a ještě skončila vítězně. Přestože soupeř má nesporné kvality, dílčí vítězství kluky nastartovalo, a náš náskok se pomalu zvyšoval. Na posledních turnajích jsme koketovali s obranou 1:5, takže to byla jasné volba. Píchák, Tomík F, se do bránění položil s vervou sobě vlastní a ofenziva domácích občas nevěděla co s míčem. Pravda, naše obrana ideální nebyla, protože kluky to táhlo ven a občas jsme bránili nesmyslně. První a šestý obránce stáli na místech pro obranu 1:5, ale k Tomovi se vysunuli obránci z pozic dva a pět a číslo tři najednou bránilo pivota osobně, a na obrovském prostoru. Sice mi slezlo pár vlasů, ale borci hráli s chutí a chyby v obraně nahrazovali parádní spoluprácí v útoku.

    Na zápas nás přijelo jen deset. Hráli jsme bez pravých křídel, navíc s několika nováčky. Ti dostali prostor jen na kraji obrany, případně na křídlech v útoku. Střelecky se sice neprosadili, ale získali cenné zkušenosti. Základní spojková sestava toho měla na konci plné zuby, ale nezklamala a my mohli slavit vítězství. Stále mi však vrtá hlavou rozdíl ve skóre, protože zase o tolik lepší jsme nebyli. Nebo ano? 😊


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20220227 ml. žáci vs. SK Kuřim - přehledFACEBOOKOVÉ KOMENTY