15.04.2007 Sokol Újezd u Brna (m. dorky) : SHC Maloměřice B (kluci)
Vydáno dne 17. 04. 2007 (1163 přečtení)

Sokol Újezd u Brna : SHC Maloměřice B st.žáci 22 : 34 (14 : 17)

Házená v našem podání se hrála jen 25 minut.

Když jsem uvažoval o komentáři k utkání, nemohl mě nenapadnout příměr s pohádkou Šípková Růženka, protože na prvních 10 minut se ideálně hodil slogan: "A celé království spalo...."
    Děvčata se probudila až za stavu 0:8 a konečně se začala prosazovat v útoku. Začalo se hrát rychleji a spolupráce dvojic i trojic stála za podívání. Situace, při kterých naopak oko přihlížejícich muselo slzet, bylo v naší obraně. Tedy pochopitelně pokud divák nefandil hostům :-). Bránilo se nedůrazně, obrana se neposouvala a o hlavu i víc, menší kluci využívali každou skulinku ke skórování.
    Druhý poločas pokračoval naší zlepšenou hrou a holky v páté minutě stáhly náskok soupeře na dva góly. Bohužel už v této době se začaly dožadovat odpočinku, a počet střídáníchtivých zanedlouho přesáhl možnosti lavičky. Děvčata ještě pár minut běhala za setrvačnosti, ale od desété minuty už žila jen Hanka Ficková a Maruška Cupáková a to na pohyblivé kluky bylo málo.

Abych doložil propustnost obrany, musím uvést statistiku Jany Benešové v bráně. Soupeř na ni vyslal 71 střel, z čehož se mezi tyče trefil 53x a Janča zlikvidovala 21 střel. Klobouk dolů.