Mega Mini Liberec 2009 Liberec 2009

MEGA MINI LIBEREC 2009
19.6.2009-21.6.2009

Dva poslední roky jsme do Liberce cestovali autobusem. Náklady, z větší části placené rodiči, byly nemalé a tak jsme hledali možnost jak ušetřit. Nabízela se možnost jet auty, ale byli jsme s Ivošem jen dva řidiči. Oslovil jsem nemálo kolegů a kamarádů řidičů s prosbou o pomoc, ale až u Zdeňka Floriána jsem uspěl. Dovolené měl dost, auto má, uvidí hrát syna, prostě ideální konstelace. Díky Zdenálovi jsme tedy měli tři auta. Spolu s asistentkou Ivetou jsme byli čtyři dospělí a mohli jsme naložit 11 hráčů. Tolik minižáků myslím ani nemáme :-).
  Turnaj jsem přihlásil už dávno a nyní jsem napjatě sledoval stránky pořadatele a kontroloval přihlášené týmy. Proti minulým ročníkům bylo družstev méně. Že by krize? Počet zájemců se nakonec zastavil na čísle 20. Několik dní před začátkem turnaje vyvěsili pořadatelé rozlosování do skupin a my mohli být celkem spokojeni.

ELP Jablonec Liberec Blue Lovosice "A" Újezd u Brna
Sokol Telnice Wendy Mělník Nové Veselí Lovosice "B"
Vršovice Praha Senice na Hané Hradec Králové Havlíčkův Brod
Liberec Orange Radebeuler HV Talent Plzeň Sokol Košutka

Do Liberce jsme vyrazili až v podvečer, takže jsem musel zrušit večeři, protože jsme výdejní dobu nemohli stihnout. Podle rozlosování jsme věděli, že začínáme hrát až odpoledne. Nikam jsme tedy nespěchali, protože děti se ráno mohli dospat.
  Po příjezdu do Liberce jsme na vrátnici školy v Jablonecké ulici vyzvedli klíč a stravenku na ráno a šli se ubytovat. Děti po vybaleni vyluxovaly zásoby od maminek a šlo se spát.

1. Hrací den, pátek 19.6.2009

Ráno po snídani jsme zamířili na Dobiášovu zaplatit poplatky, převzít zbytek stravenek a poté už jsme mohli vyrazit do ZOO. Někteří aktéři už tam byli potřetí a tak nováčky vedli na nejatraktivnější místa. Viděli jsme sprchování slonů, krmení lachtanů a nejodvážnější si pohladili i lva. Děti to natolik nadchlo, že jim ani nevadily přeháňky. Devadesát minut vyčleněných na prohlídku uběhlo až moc rychle a my jsme se museli se zvířátky rozloučit a zamířit k prvnímu dnešnímu zápasu.

12:20   Sokol Újezd u Brna : Sokol Košutka 14:2 (4:1)

Děti si Košutku pamatovaly z loňska a do zápasu vstoupily bez bázně a hany :-). Protivník se za rok o moc nezlepšil a my jsme se ihned ujali vedení. Po poločasovém rozkoukání jsme ještě zvýšili rychlost a soupeře k ničemu nepustili. V závěru zápasu, za stavu 10 : 1, jsme vystřídali brankaře, aby i Míša mohl ukázat, že to v bráně umí.
Střelci : A. Diviš 6 gólů; A. Fila 5 gólů; P. Vokálová 3 góly.

13:10   Sokol Újezd u Brna : Dukla Praha 6:5 (4:3)

Před úvodním hvizdem jsme se domnívali, že hrajeme s leaderem skupiny a já osobně jej pasoval na finále. Už v první minutě se soupeř ujal vedení a zakrátko zvyšoval na 2:0. My jsme se přes dobře postavenou obranu nemohli prosadit. Změna a posléze i vyrovnání nastalo, když jsme Pavlínku přesunuli do pivota. Ne že by dávala góly, ale dokázala udělat v obraně díry. Dvakrát se pokusila vystřelit a obránci si jí začali víc všímat. Tím se uvolnila cesta Dašovi na středu a jeho proskoky končily buď gólem, nebo sedmičkou. Vzadu nás skvěle podržel brankař Tom a my se ujali vedení 5:4. Dukla tři minuty před koncem vyrovnala na 5:5 a drama vrcholilo. To už chvíli pršelo a povrch se stal velice kluzkým. Při jednom ze soubojů v naší obraně duklák uklouzl a spadl do brankoviště. Trenéři řvali 7, ale rozhodčí stojíci hned vedle nechal pokračovat ve hře. Z protiútoku jsme skórovali a vítězství už jsme si nenechali vzít.
  Po skončení zápasu si šli hráči na půlku podat ruku se soupeřem. Tam se však potkali pouze s jedním z trenérů, který přišel vynadat rozhodčím. Zbytek jeho týmu mezitím bez pozdravu opouštěl hřiště. V Praze mají asi jiné pojetí slušnosti.
Střelci : A. Diviš 4 góly; P. Vokálová 1 gól; A. Fila 1 gól.

15:20   Lovosice B : Sokol Újezd U Brna 10:5 (4:2)

V tomto zápase chybělo spojkám srdíčko. Pravda, drobně mrholilo, ale pokud jsem si všiml, tak na obou polovinách hřiště. Soupeř se rval do šancí a my nepochopitelně přestali posouvat. V útoku jsme si vytvořili dost šancí, bohužel se žalostným zakončením. Na kluzkém povrchu omezily spojky pohyb na minimum a všechny míče rvaly do pivota. Podotýkám, že nahrávce nepředcházelo žádné navázání protihráče a pivot byl těsně bráněn dvěma hráči. Z těchto situací pramenily pouze trháky proti naší bráně. Postupem času se hráči s prohrou smířili a ztratili o hru zájem. Díky tomu se skóre vyšplhalo na nelichotivých 5:10.
Střelci : V Nešpůrek 2 góly; A. Diviš 2 góly; ; P. Vokálová 1 gól; .

16:30   Sokol Újezd U Brna : Jiskra Havlíčkův Brod 5:7 (1:5)

V tomto utkání nám stačila remíza a byli bychom v jedné ze dvou skupin usilujících o co nejlepší postavení pro boje o "MEGA PLAY OF". Děti však hrály v obrovském útlumu. První poločas je hra absolutně nebavila. Výsledkem byl pouze jeden gól Vojty Nešpůrka proti pěti v naší síti. Celých deset minut trvalo než děti pochopily, že soupeř hraje pouze to co mu dovolíme. Po přestávce a důkladné domluvě se hra úplně změnila. Děti ožily a najednou dokázaly projít obranou, dokázaly se uvolnit a dokonce i přesně vystřelit. Bohužel náš nápor přišel pozdě. Takto jsme jen zkorigovali konečné skóre na 5:7 a postup do bojů o "MEGA" play-off byl ztracen.
Střelci : A. Fila 3 góly; A. Diviš 1 gól; V. Nešpůrek 1 gól.

5. TJ Sokol Košutka 1 : 16 2 : 14 2 : 14 6 : 19 9 9 11 : 61 5

Po skončení bojů v základní skupině celý realizační tým smutnil, neboť postup byl velice blízko. Chápu, že kdyby jsou chyby, ale kdybychom komukoliv dali o čtyři góly více, postoupili bychom my. Takhle jsme byli na prvním nepostupovém místě a měli jsme hrát o 13. až 20. místo. Uvažovali jsme co podnikneme dál, když se ozvalo hlášení, že za 15 min. hrajeme ze čtvrtým z červené skupiny, Hradcem Králové.

17:45   Hradec Králové : Sokol Újezd u Brna 1:10 (0:6)

Mrholení postupně sílilo a my nastoupili k poslednímu dnešnímu utkání. Hráči, ještě rozjetí z druhého poločasu proti HB na soupeře vlétli a pozornou obranou a rychlými útoky nedali protihráčům šanci. Tom v bráně byl neomylný a poločas 6:0 pro nás byl jakous takous náplastí na zmařené naděje na postup mezi nejlepších dvanáct.
  Druhý poločas byl kopií prvního až na to, že Fialka začal skvěle uvolňovat křidélka, aby i ona mohla skórovat. Snaha však zůstala nevyužita, neboť naši elévové místo střely raději volili přihrávku zpět. I přes tyto chyby jsme už v hustém dešti dokráčeli k vítězství 10:1
  Bylo to pěkné, ale člověka nutně muselo napadnout, co by bylo, kdybychom s tímto nasazením odehráli poslední dva zápasy v základní skupině.
Střelci : A. Fila 4 góly; A. Diviš 4 góly; P. Vokálová 2 góly.

2. Hrací den, sobota 20.6.2009

09:50   Sokol Újezd u Brna : HBC Continental Jičín B 9:3 (5:2)

K prvnímu sobotnímu zápasu jsme nastoupili s přílišným respektem. Soupeře jsme viděli hrát včera a hráči byli hodně rychlí a mrštní. Předzápasové obavy dětí jsme rozptýlili poukázáním na rozdílnou výšku obou týmů. Našim se už dlouho nestalo, aby někoho předčili i vzrůstem :-).
  Po opatrném začátku jsme se vzchopili a nedali soupeři šanci.
Střelci : A. Fila 5 gólů; A. Diviš 3 góly; P. Vokálová 1 gól.

Liberec Handball Orange : Sokol Újezd u Brna 4:16 (4:8)

Jednoslovné hodnocení by znělo: trénink. Tentokrát jsme děti nechali hrát jak chtějí a ony se rozhodly pro agresivní obranu. Střídaly 2:4 a 3:3. Díky výbornému pohybu získaly spoustu míčů a následné trháky bez problémů zakončovaly. Děti celkem realizovaly 19 trháků a rychlých útoků. 14x dostaly balón do sítě, 3x trefily tyčku a pouze 2 pokusy šly mimo.
Střelci : A. Diviš 7 gólů; A. Fila 5 gólů; V. Nešpůrek 3 góly; P. Vokálová 1 gól.

TABULKA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI (rozdělení pro "MINI play-off")

Skupina K 1. 2. 3. 4. Body Skóre Pořadí
2 Slávia Hradec Králové   1 : 10 14 : 8 9 : 4 4 24 : 22 2
2. Sokol Újezd u Brna 10 : 1   16 : 4 9 : 3 6 35 : 8 1
3. Liberec Handball Orange 8 : 14 4 : 16   3 : 9 0 15 : 39 4
4 HBC Continental Jičín "B" 4 : 9 3 : 9 9 : 3   2 16 : 21 3

Vyhráli jsme všechna tři utkání a získali tak nejvýhodnější pozici do bojů v Mini play off. Dle rozpisu jsme se měli utkat s posledním ze skupiny L a dále, jak už to v Play off bývá, hráli vítězové s vítězi a poražení s poraženými.

Sokol Újezd u Brna : Sokol Košutka 14:2 (7:1)

Další utkání s Košutkou začalo, proběhlo a skončilo stejně jako první. Pojali jsme ho jako trénink a vyměnili pícháky. Adamy na hrotech vystřídali Vojta a Pavlína. Po chvilce rozkoukávání to začalo šlapat jako za Adamů a nové hroty získávaly míče jak na běžícím pásu. V útoku jsme se zaměřili na uvolňování Vojty. Adamové se překřížili, nahráli rozběhnutému Vojťasovi a ten se zpravidla z proskoku nemýlil.
Střelci : A. Diviš 4 góly; P. Vokálová 4 góly; A. Fila 3 góly; V. Nešpůrek 3 góly.

Sokol Újezd u Brna : Hradec Králové 6:5 (3:1)

V pátek za deště jsme tohoto soupeře převálcovali 10:1, ale tento zápas byl úplně jiný. My jsme vysunuli na 2:4. Protivník se snažil o střelbu z dálky. Díky ziskům míče výbornou obranou jsme se dostali do poločasového vedení 3:1. Po přestávce jsme museli ze zdravotních důvodů vystřídat brankaře, ale vedení jsme v klidu udržovali až do proskoku Adama Diviše. Obrana soupeře ho trošku přistrčila a Daš dopadl přímo na kolena. Zvedal se jen velice těžce a Iveta s ním hned zamířila do zdravotnického stanu. Vzali jsme si time a pokusili se přeskupit obranu. Soupeř vytušil šanci a snížil náš náskok na 5:4. V útoku jsme se snažili vydržet až do pasivity. Už při zvednuté ruce se Fialka dokázal uvolnit a zvýšil na 6:4. Čas se krátil a protivník ihned z protiútoku snížil. Byla minuta do konce a naši chodili do faulů a snažili se udržet v útoku. Pasivitě jsme se nakonec neubránili, ale vzápětí po odebrání míče zazněl závěrečný hvizd. Tímto vítězstvím jsme se doslali do hry o konečné 13. místo.
Střelci : A. Fila 5 gólů; A. Diviš 1 gól.

Druhý hrací den nebylo o sluníčko nouze. Okolní rostlinstvo začalo krásně vonět a Tomovi Jurákovi se rozjela alergická reakce. V posledních zápasech začal drobátko otékat, bystré oči sledující míč se mu změnily v slzavé údolí a nos fungoval jako špatně utažená vodovodní baterie. Po návratu na ubytovnu jsme šli na večeři a Tomovi se ulevilo. Dalším plánem byla návštěva IQ Parku a Aqua Parku. Náš marod prohlásil, že to zvládne a tak jsme vyrazili.
  Do IQ Parku jsme došli hodinu před zavíračkou. Místní atrakce jsme pouze proběhli, protože na bližší seznámení s exponáty bychom potřebovali celý den. Děti se stejně nejvíc těšily do vody, takže je to ani moc nemrzelo. Tomáš nejdřív plánoval, že se bude jen dívat, potom že se jen namočí. Nakonec přestal plánovat a řádil jako zbytek dětí. Po hodinovém dovádění, kdy do námi plánovaného konce zbývalo 15 minut, nám oznámil, že má horečku. Protože na horečku nejsme odborníci, zavolal jsem Tomově mamince o radu. Martina mi řekla, že ač je zdravotní sestra, není přes telefon odborník ani ona. Nicméně, že mu dobře zabírá Brufen. Zatímco jsem telefonoval, Tomáš oznámil Ivošovi a Ivetě, že má alergii i na chlór a začal se dusit. Brankařů máme málo a tak jsem šel hledat pomoc.
   Zdravotníci nikde nebyli, ale potkal jsem místní ochranku. Když jsem jim vylíčil situaci, řekli moment a zavolali Rychlou. Když sípající Tom zjistil, že pro něho jede sanitka, ještě se zhoršil. Ochranka nám mezitím přenechala svůj "kamrlík" a my jsme s Ivošem zahájili "psychologickou resuscitaci." Nejvíce asi zabrala věta: "Neboj, my tě doktorům nenecháme." Tom se trochu uklidnil a zbývající minuty do příjezdu záchranky proběhly relativně v klidu. Přispěchavší lékař ho v sanitce vyléčil dvěma injekcemi a zatímco se Tom zotavoval, přirazilo k chodníku auto policie. Strážci zákona po chvíli zjistili, že na Tomášovu rvačku s nemocí nebudou jejich obušky potřeba a zase se odporoučeli.
  Nebyli tam dlouho, ale díky sanitce s policejním vozem jsme získali i diváky. Naštěstí jsme na sobě měli oddílové soupravy a tak jsme mohli propagovat i házenou. Jó reklama je reklama. :-)

3. Hrací den, neděle 21.6.2008

ZÁPAS O 13. MÍSTO

09:15   Sokol Újezd u Brna : HBC Continental Jičín B 10 : 6 (5 : 3)

V tomto utkání nastoupil od první minuty do brány Míša Jurák (r.2000), neboť jeho starší bratr musel být díky "květomilnosti" :-) v budově v "izolaci". Ani Daš nebyl po včerejším úrazu úplně fit a tak jsme vycházeli především ze zabezpečené obrany. Soupeře už jsme znali a ničím nás nepřekvapil. Hráli jsme co jsme potřebovali a bez vážnějších problémů jsme zvítězili.
A. Fila 8 gólů; A. Diviš 1 gól; V. Nešpůrek 1 gól.