| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
9057 (9057 hl.)
časová osa gólů
1934 (1934 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2371 (2371 hl.)
fotky
4274 (4274 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1911 (1911 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1902 (1902 hl.)

Celkem hlasovalo: 21449


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


19.8.2009 Karviná Handball Cup 2009 (ml. žáci)
Vydáno dne 18. 08. 2009 (1389 přečtení)

Karviná 2009 ml. žáci

Karviná Handball Cup 2009
pořádaný ve dnech 20.-22. srpna 2009Do námi tradičně obsazovaného turnaje v Karviné tentokrát zamíří mladší žáci. Protože odjíždíme až zítra, na výsledky si ještě budete muset počkat :-). Zatím se můžete podívat na naše soupeře:

ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ROZDĚLENÍ DO SKUPIN

Kategorie MD - Mladší žáci (1997 a mladší)
  Skupina MDA
   CZE -  HCB OKD Karviná
   CZE -  HK Ivančice
   SVK -  Slovan Modra
   SVK -  HK Štart Nové Zámky
   POL -  UKS Orlik
  Skupina MDB
   CZE -  SKP Frýdek-Místek
   CZE -  Sokol Újezd u Brna
   CRO -  RK Zadar
   SVK -  TJ Sokol Cífer
   SVK -  MŠK Považská Bystrica
  Skupina MDC
   CZE -  SSK Talent - 90 Plzeň
   CZE -  STM Olomouc Lvi
   SVK -  TATRAN Prešov
   SVK -  DAC Dunajská Streda
   SVK -  DTJ Polanka


  Turnaj už je minulostí a já se s vámi rád podělím o podrobnosti.
  Na loňské Karviné jsme se dohodli se sokolnickými funkcionáři, konkrétně s Radkem Palánem, na možné výpomoci při turnajích. Při nominaci jsem s touto variantou počítal a byli mi přislíbeni dva hráči. Do karet nám hrál i fakt, že měnínská házená zrušila mužskou složku a někteří hráči projevili zájem o přestup k nám. Podobná situace nastala i v Hostěrádkách, které budou mít nadále pouze muže, a my jsme díky tomu získali dalšího mladšího žáka. V nominaci tak byl hostěradský Pavel Chromý, měnínský Tomáš Vystavěl, sokolnický Honza Palán plus jeden hráč jehož jméno se neustále měnilo :-). Spolu se sedmi Úježďáky se počet nominovaných ustálil na čísle jedenáct.
  V pondělí 17.8.2009 jsem koupil jízdenky včetně místenek pro 15 osob a v úterý volal Radek, že mu onemocněl syn. Protože měla jet celá Palánovic rodina, hned jsme měli o dva cestující méně :-). Ivoš Binek z rodinných důvodů odcestovat nemohl, a tak jsem byl zvědavý s kým se na nádraží setkám.
  Ve středu v hodinu H všechno klaplo podle plánu a všichni nominovaní stáli na značkách. V Sokolnicích přistoupil Radek s Markem Jochmanem a realizační tým doplnila v Brně Ivona Vokálová. Byli jsme kompletní, což znamenalo deset hráčů a tři bafuňáři. Do Karviné jsme dorazili v 17:00 hod a připravený autobus nás vyklopil u Starsu. Při prezentaci jsme se dozvěděli že bydlíme ve škole ve Slovenské ulici. Bylo to poněkud z ruky, ale zato s námi bydlely na patře samé holky :-).
  V rozpisu zápasů jsme se dozvěděli další podrobnosti. Kromě faktu, že začínáme ve čtvrtek odpoledne, nás zaujal i postupový klíč. První dva týmy ze základních skupin se dostanou do bojů o 1. - 6. místo. Mužstva na třetích a čtvrtých místech postupují do skupiny bojující o 7. - 12. místo. Pátí v pořadí se utkají o 13. - 15. místo.


ZÁPASY - Čtvrtek 20.8.2009

Hala Stonava 13:30 Sokol Újezd u Brna : MŠK Považská Bystrica 14:20 (6:11)

  S prvním zápasem nemohu nic jiného, než být spokojen. Po téměř dvouměsíčním netrénování jsme podávali sympatický výkon. Začátek byl ještě vlažný, ale s přibývajícím časem se hráči osmělovali a začali chodit do proskoků. Spojky se dobře uvolňovaly a protihráčům mnohdy nezbývalo než zatáhnout za záchranou brzdu. Daš vybojoval tři sedmičky a všechny jsme proměnili. Všechna předchozí chvála však patřila pouze soubojům jeden na jednoho. Na kolektivním pojetí hry budeme ještě muset zapracovat a to samé platí i pro obranu. Hráli jsme 2:4, bohužel pouze s nepatrnou agresivitou a minimálním posouváním. Je sice pravda, že jsme do týmu zapracovávali tři nové hráče, ale posouvání s míčem je základ.
Nejlepší střelci : A. Diviš 7 br, P. Vokálová 3 br, V. Nešpůrek 2 br, A. Fila 2 br.

Hala Stonava 14:40 Sokol Újezd u Brna : SKP Frýdek Místek 1:29 (0:11)

  Prázdninové tréninkové manko se projevilo v syrové nahotě. Děti se v prvním zápase vydaly ze sil a po hřišti se pohybovaly mátohy. A co víc, neuvěřitelně naivní mátohy. Byli jsme například svědky toho, jak si v útoku hráči nahrávali zády k soupeřově bráně. Pokud je mezi čtenáři někdo, kdo se nedomnívá, že toho soupeř využil k trháku, ať si dá 10 kliků :-). Stojící spojky nahrávaly stojícím křídlům a čekaly co s tím krajníci udělají. Ti se míč pochopitelně snažili vrátit zpět, ale kupodivu vždy našli jen vybíhajícího obránce.
  Škoda, že už konference ČSH proběhla. Kdyby totiž byla teprve před námi, dal bych do diskuze návrh na zavedení pravidla podobného RSC v boxu :-).
Nejlepší střelci : A. Fila 1 br.

Hala Stonava 15:50 Sokol Újezd u Brna : RK Zadar 10:21 (1:12)

  První poločas jsme pokračovali v bezkrevném výkonu z předchozího zápasu. Jediný, kdo se pokoušel s vývojem zápasu něco udělat, byl Fialka. Sice pořád brblal, že jsou moc velcí, že moc "žďuchají" atd., ale bojoval a snažil se i střílet z dálky. Po změně stran, kdy soupeř největšího "halamu" stáhl, se rozehrála i Pavlínka s Dašem. Všechny tři spojky se konečně začaly hýbat a nabízet se pohybem. Po dlouhých minutách jsme konečně i my začali hrát házenou. Nejhlavnější však bylo, že děti hra opět začala bavit.
Nejlepší střelci : A. Fila 4 br, P. Vokálová 3 br, A. Diviš 3 br.

  Po skončení zápasu jsme se rozloučili s rodiči Adama Diviše, kteří nás celé odpoledne mohutně povzbuzovali. Zatímco oni zamířili zpět do Újezda, my jsme jeli turnajovým autobusem ke Starsu a odtud do krytého bazénu. Naplánovali jsme totiž důkladnou očistu, protože naše krásné spolubydlící včera vyplýtvaly veškerou teplou vodu. Mýt se v ledové vodě sice jde, ale ani zdaleka to není ono :-).
  Po vysprchování a krátkém zablbnutí v bazénu jsme zamířili na večeři a poté dál na zastávku na poslední turnajový spoj jedoucí k hlavní hale. Po pětiminutovém čekání přijel autobus plný zpívajících Chorvatů s bubnem. Rambajs doplňovaly Slovenky, které se snažily podpořit rytmus pomocí píšťal a klaksonů. V tomto akustickém šílensví jsme se dopravili do cíle a připojili se ke slavnostnímu průvodu. Časté zastávky děti moc nebavily, ale myslím, že ohňostroj vše zachránil. Zpáteční cesta pěškobusem nás trošku znavila a my jsme usínali příjemně unavení.


ZÁPASY - pátek 21.8.2009

Hala Kovona 10:30 Sokol Cífer : Sokol Újezd u Brna A 17:6 (9:2)

  Už před zápasem jsme měli po naději na postup. Kluci zjistili, že Cífer v posledním včerejším zápase porazil Povážskou a díky přídělu inkasovaných branek byl náš postup pouze v rovině teorie.
  První minuty zápasu jasně ukázaly, že tento rok na postup nemáme. Hráli jsme bez pokusu o zakončení, a když už jsme výjimečně obranu protivníka rozhýbali, místo střely jsme volili zbytečnou přihrávku. Všechny naše kombinační akce končily odehráním míče. Poté se odehravatel stal divákem, sledujícím jak s míčem naloží příjemce přihrávky. Doufám, že z předchozí věty je patrné, že hráč s balónem neustále bojoval s přesilou dvou i tří obránců. Z tohoto stereotypu vybočovala pouze Pavlínka s Dašem. Adam navázal obránce a odehrál do pravé spojky. Proti Pavle stál osamocený hráč a to pro naši slečnu nebyl žádný problém. Dala dva góly, vybojovala tři sedmičky a dvakrát ji brankař vychytal. Je to smutné :-), ale holka byla jednoznačně nejlepším mužem zápasu :-).
Nejlepší střelci : P. Vokálová 4 br, A. Diviš 1 br, D. Florián 1 br.      

 
TABULKA SKUPINY MDB

        Karviná cup 2009         1. 2. 3. 4. 5. Body Skóre +/- Skóre Pořadí
1. SKP Frýdek Místek (CZE) 29 : 1 11 : 10 12 : 5 9 : 7 8 61 : 23 +38 1
2. Sokol Újezd u Brna (CZE) 1 : 29 10 : 21 6 : 17 14 : 20 0 31 : 87 -56 5
3. RK Zadar (CRO) 10 : 11 21 : 10 21 : 10 16 : 7 6 68 : 38 +31 2
4. TJ Sokol Cífer (SVK) 5 : 12 17 : 6 10 : 21 16 : 14 4 48 : 53 -5 3
5. MŠK Považská Bystrica (SVK) 7 : 9 20 : 14 7 : 16 14 : 16 2 48 : 55 -7 4

 

  Bylo dobojováno. Díky umístění na posledním místě jsme věděli, že jsme dnes už dohráli a že nás v sobotu odpoledne čekají boje o 13.- 15. místo. Času jsme měli spoustu a tak jsme čas mezi obědem a večeří strávili na koupališti. Tam nás také zastihl přijezd dalších újezdských fandů, Zdeňka Floriána a Petra Nešpůrka.
  Večerní program už tradičně vyplnila konzumace pizzy, kterou nám každoročně objednáváme u Pizzerie Giovanni.

 


ZÁPASY - Sobota 21.8.2009

Hřiště ZŠ Slovenská 14:05 Sokol Újezd u Brna : Slovan Modra 15:7 (8:4)

  Po vydatné snídani jsme jeli do haly Stars povzbudit Telničáky v jejich souboji se Slovanem Modra a zůstali jsme tam až do oběda. Autobusem v 11:40 jsme se přesunuli zpět a připravovali jsme se na poslední zápasy.
  Nakreslil jsem hráčům několik variant, které jsem chtěl praktikovat a šli jsme na to. Celkem snadno jsme získali náskok. Za stavu 4:1 jsem dal pokyn ke trénování signálů. Kluci se asi čtyřikrát snažili uvolnit Pavlínku, která měla jít do proskoku. Ani jednou to nevyšlo a Fialka nepochopitelně obvinil Pavlu ze sólování. Té se to dotklo, přestala hrát a soupeř začal snižovat. O přestávce jsem Adamovi řádně domluvil. Se spoluhráčkou si vše vyříkali a obraz hry se radikálně změnil. Ne, že bychom dávali více branek, ale změna se projevila na kolektivnějším pojetí hry. Spojky začaly hrát aktivněji a navazováním obránců uvolňovaly spoluhráče. Poprvé na turnaji jsme vyhráli a hráči si to náležitě vychutnali.
Nejlepší střelci : A. Fila 6 br, A. Diviš 5 br, D. Florián 3 br, V. Nešpůrek 1 br.

Hřiště ZŠ Slovenská 15:15 Sokol Újezd u Brna : DAC Dunajská Středa 15:8 (5:4)

  První střetnutí se soupeřem proběhlo verbální formou. Mohutní klučinové přehlédli naše síly a pronesli slovensky: "To je dobré, ty dáme." Tom Staňa opáčil: "To těžko." Protivník se dále vyjadřoval pouze maďarsky, takže už jsme oponovat moc nemohli:-).
  Soupeř sice hodně narostl, ale zároveň byl hodně těžkopádný. Když už vystřelil, byla to rána jako z děla. Naštěstí jsme hráli oblíbenou obranu 2:4 a oba hroty kombinace úspěšně narušovaly. Do poločasu s námi protivník ještě držel krok, ale po změně stran už jsme jasně dominovali. Fialkova rychlost, Dašova přesnost a Pavlínčiny proskoky protihráče totálně rozebrali a my jsme zaslouženě slavili úspěch. Tímto vítězstvím jsme potvrdili 13. místo a jak se říká, konec dobrý, všechno dobré :-).
Nejlepší střelci : A. Fila 8 br, P. Vokálová 4 br, A. Diviš 3 br.

 

CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV
     1 -  Tatran Prešov
     2 -  SKP Frýdek - Místek
     3 -  RK Zadar
     4 -  HCB OKD Karviná
     5 -  UKS Orlik
     6 -  SSK Talent - 90 Plzeň
     7 -  MŠK Považská Bystrica
     8 -  TJ Sokol Cífer
     9 -  STM Olomouc Lvi
   10 -  HK Ivančice
   11 -  DTJ Polanka
   12 -  HK Štart Nové Zámky
   13 -  TJ Sokol Újezd u Brna
   14 -  Slovan Modra
   15 -  DAC Dunajská Streda

 

CELKOVÁ STATISTIKA ZÁPASŮ - HRÁČI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
11 Adam Fila spojka 49/20 41% 2/1 20% 21
8 Adam Diviš spojka 23/15 65% 7/4 57% 19
13 Pavlína Vokálová spojka 20/12 60% 3/2 67% 14
10 Dominik Florián pivot 3/3 100% 1/1 100% 4
5 Vojta Nešpůrek křídlo 7/3 43% 1/0 0% 3
7 Marek Jochman křídlo 2/0 0% 0/0 - 0
3 Marek Florián křídlo 1/0 0% 0/0 - 0
9 Pavel Chromý křídlo 0/0 - 0/0 - 0

 

STATISTIKA ZÁPASŮ - BRANKAŘI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
1 Tomáš Staňa brankař 106/74 30% 3/2 33% 76
12 Tomáš Vystavěl brankař 25/20 20% 1/1 0% 21

 [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor