1572 (1572 hl.)

Celkem hlasovalo: 19277

03.04.2011 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (st. žáci)
Vydáno dne 06. 04. 2011 (1294 přečtení)

03.04.2011 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (st. žáci) 20110403 st.žáci vs. Kuřim Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 8 : 15 (4 : 10)

Totální střelecká nemohoucnost.

Utkání bylo natolik hrozné, že nefungovala ani časomíra :-). Tu se podařilo rozpohybovat až ve 22. minutě. Smysluplně rozpohybovat hráče se nepodařilo vůbec. Začnu ale raději od začátku.
     První a zásadní problém nastal už v minulém zápasu, kdy onemocněl Dan. Koncem týdne se odehrál souboj mezi bacily střevní chřipky a Radkem. Zápas dopadl nerozhodně. Radek se sice k utkání dostavil, ale bacily ho po fyzické stránce notně pošramotily :-)
     V základní sestavě tak byli 4 mladší žáci a ze starších brankař, pivot a křídlo, narychlo předělaný na spojku. Ani soupeř nepřijel v optimální sestavě, ale výškově i váhově nás hravě předčil. V prvním poločase jsme byli střelecky aktivnější. Bohužel aktéři se zřejmě domnívali, že hrajeme vybíjenou. Dát z 27 pokusů 4 branky je myslím zbytečné komentovat. Přitom stačilo tak málo. Rozběhat obranu jsme trénovali už mockrát a zase nic. Už jsme ale blízko:-). Dokázali jsme vyprodukovat krásné kříže, kdy chyběl jen záběh do obrany a odbloky a střelba :-). Prostě samé maličkosti. Věřím, že i těch bych se v zápase dočkal, ale netrpělivý rozhodčí Petr Směja vždycky zvedl ruku dřív :-).
     Do druhého poločasu jsme nastoupili v rozestavení 2+ 0:4 s osobkou na krajní spojky. Dobrá obranná hra z první poloviny se stala ještě lepší a soupeři dovolila pouze 5 branek. Útok byl však stejně bezzubý jako předtím. Když už jsme se dostali do zakončení, buď jsme trefili brankaře, nebo byla sedmička. Celkem jsme vybojovali 6 trestných střílení a abychom nevybočili z průměru, 5x jsme vybili golmana. Ani nevím, zda v tomto kontextu mám za úspěch považovat fakt, že na druhé čtyři branky jsme potřebovali "pouze" 22 pokusů :-).
     Na závěr si dovolím poznamenat komentář Tomáše Zourka (otce Dana), který shrnul celý zápas do jediného slova : "KATASTROFA".