1476 (1476 hl.)

Celkem hlasovalo: 18610

10.04.2011 Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice (muži)
Vydáno dne 11. 04. 2011 (1197 přečtení)

Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice 20110410-Muži vs. Nové Bránice Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice 33:33 (16:14)

Nezvládnutý závěr.

V nedělním zápase jsme přivítali lídra tabulky z Nových Bránic. Naším velkým přáním bylo plně zabodovat a zapomenout na výkon z minulého týdne. Hodně starostí v sestavě tentokkát udělala křídla. K Jirkovi Rajmicovi v sádře přibyl Martin se zlomeným žebrem, Mrazík s bolavým ramenem a Ťapin v práci. Navíc Husička nastupoval s chřipkou a Zdené s pochroumaným ramenem. Odhodlání však bylo velké a do zápasu jsme vstupovali s velkým hecováním.
     Poločas začal tak, jak se sluší pro mužstva prvního a druhého místa v tabulce. Začala se hrát rychlá házená se spoustou nápadů a střelby na obou stranách. Ze začátku se dařilo Jirkovi „Tvrďákovi“, který skóroval každým hodem. Drželi jsme pořád náskok jednoho až dvou branek. Tahání o gól vždy dostane diváky do varu, ale na střídačce ty nervy pořád zůstávají. Kluci hráli výborně v obraně a útok se držel hodně dobře. Vedení se do půlky párkrát změnilo a pořád se bojovalo. O poločase jsme šli do kabin za stavu 16:14. Klukům nebylo co vytýkat, jenom je udržet koncentrované do druhého poločasu.
     Druhá půle začala nad očekávání krásně. Hoši na to vlétěli a během okamžiku se dostali do pětibrankového vedení. V té době nevadilo, že byl gól za gól. Přišla ale další vlna vydařených akcí, vycházející z dobré obrany a skóre znovu narostlo na vedení o luxusních 9 branek. 14 minut před koncem, za stavu 30:21, jsme soupeře dostali téměř na kolena. Mírné podcenění a povolení v koncentraci znamenalo, že hosté nenápadně snížili na rozdíl čtyř branek. V té době soupeř nasadil odvážnou osobku na dvě spojky a naši chlapci znejistěli natolik, že začali vytvářet chyby jako na běžícím pásu. Tak, jak nám tam padalo všechno, tak přestalo fungovat i tohle kouzlo. I po oddechovém čase se hoši neuklidnili a na průser bylo zaděláno. Tři minuty do konce jsme pořád drželi vedení o tři branky a místo taktiky, přišla na řadu zbrklost. Místo toho, abychom vydrželi v útoku do pasivity, tak přišla zbrklá střelba a zbytečné chyby. Soupeř se dotáhl a tenhle tlak už naše mužstvo neudrželo. Hřebíčkem do rakve byl poslední útok hostí, zakončený naším faulem. Sedum a konec, 33:33. Ztracené vítězství znamená dělbu bodů i když plný zisk už byl téměř doma.
     Všechno špatný, je k něčemu dodrý. Kluci ukázali, že se umí zvednout po prohře, ale hra pod psychickým tlakem se moc nedaří. Hlavu vzhůru a jdeme dál. Je co zlepšovat.
     Příští týden zavítáme na Brno IV a doufám, že si tohle manko vynahradíme.