| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8570 (8570 hl.)
časová osa gólů
1635 (1635 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2002 (2002 hl.)
fotky
3980 (3980 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1589 (1589 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1582 (1582 hl.)

Celkem hlasovalo: 19358


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


09.-10.06.2011 MEGA SAM CUP OLOMOUC (mikrožáci)
Vydáno dne 30. 07. 2011 (906 přečtení)

20110609-D-MSC-Olomouc(mikro) 20110609-MSC-Olomouc(mikro)

MEGA SAM CUP OLOMOUC 2011
MINIHANDBALL 4+1
"hostující" ve VELKÉ BYSTŘICI
09.06. - 10.6.2011

ÚVOD

  Naše každoroční učinkování na MSC nemělo přetržku ani tentokrát. Ohrožena však byla účast trenérek kategorie mikrožáků. Děvčata, Katka a Iveta, si zřejmě špatně rozvrhla zkouškové období a v termínu turnaje trávila bezesné noci nad skripty :-). (My jsme toho v té době také moc nenaspali, důvody však byly mnohem příjemnější.)
  Ale zpět na začátek. Po odpadnutí dívek jsem jako licencovaného trenéra angažoval dalšího vysokoškoláka Číza a s Lubošem Musilem a Liborem Velíškem jsme utvořili realizační kvartet. Když k naší čtveřici připočítám 16 hráčů, dostaneme celkový počet účastníků akce. Matematicky zdatnější jedinci už sumu zřejmě ví, zbytek si donese kalkulačky a já zatím se psaním počkám. Máte? Výborně.
  8.6.2011 v 17:15 jsme vyrazili do Velké Bystřice, protože na "Heyráku" v Olomouci probíhala rekonstrukce a realizace turnaje na tradičním místě byla nemožná. Díky vydatnému dešti se naše minikolona brzy roztrhala a do cíle (pro mnohé neznámého) jsme dorazili hodně dlouho po sobě. Mezi prvním a posledním byl rozdíl víc než hodina :-). Protože jsme měli domluvenou večeři, byl jsem trošku nervozní, ale kuchařky byly nad věcí a v klidu na opozdilce počkaly. Díky moc.
  U nástěnky s rozlosováním jsme si rozdělili děti. Číz si vybral moje minižáky, protože je aspoň trošku znal jménem a já získal bezprizorní mikrožáky. Po vybalení začali kluci dělat binec a tak jsme je vytáhli ven na atletickou dráhu na závody ve sprintu :-). Když kluci vyběhali část přebytečné energie, šli jsme se podívat na halu na Letnou, ve které měla hrát největší skupina "B", včetně našich mikrožáků. Hala na Letné má zajímavou historii. Původem to bylo venkovní asfaltové hřiště, na které v roce 2001 položili umělý povrch. O čtyři roky později bylo toto hřiště zastřešeno a v současnosti probíhá jeho opláštění. Mohu říci, že jsem získal inspiraci :-).
  Protože hala byla volně přístupná, kluci si pořádně zablbli. Po vyčerpání veškeré energie jsme se vrátili zpět do školy, proběhla hygiena a děti zalehly. Realizační tým se poté odebral na chodbu, kde s realizačními týmy konkurenčních oddílů debatoval o házené a o životě :-). Kolem půlnoci jsme to "zapíchli" s vidinou sedmihodinového spánku. Bohužel, "vidina" a realita byly o 3 hodiny posunuty, neboť naše čtyři děvčata vstávala před čtvrtou hodinou a začala bohapustě kecat :-). Upozorňování, že doba není vhodná k diskusi, pomohlo vždy jen na pár minut a v momentě, kdy jsem už už usínal, se babizny opět rozplkaly. Vše se opakovalo až do rána a já si předsevzal, že příště půjdou baby sprintovat s námi :-).
ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA - Kategorie "B"

  Do kategorie "B" se přihlásilo 19 družstev. Týmy byly dále rozlosovány do 3 skupin. Naše skupina byla šestičlená a toto je seznam účastníků:

    ZŠ Prosenice
    Sokol Újezd u Brna
    RK Pecine (CRO)
    ZŠ Heyrovského "C"
    Talent 90 Plzeň
    Veselí nad MoravouZÁPASY

1. Hrací den, čtvrtek 9.6.2011

09:20   Prosenice : Sokol Újezd u Brna 4:15

  Zápas jsme vyhráli díky herní variantě "hoď a běž." Spolupráce Dana s Pepou byla ukázková a nahrávky do pohybu byly neubránitelné. Obrana fungovala bezvadně a co náhodou prošlo, zlikvidoval Robas. Bylo to super, ale těžší zápasy nás teprve čekaly .
Střelci/góly: D. Fila 9 gólů; J. Velíšek 6 gólů.

10:40   Sokol Újezd u Brna : Veselí nad Moravou 11:10

  Tento zápas byl mnohem vyrovnanější. Měli jsme problémy hlavně se soupeřovými střelami z dálky. Obrana 1:1 byla výborná, ale děti v očekávání proskoku zapomínaly blokovat dalekonosné střely. V útočné fázi dominoval Dan Fila, který svou rychlostí dokázal projít velmi dobrou obranou soupeřek. Daniel byl původně v bráně, ale obraně chyběl dirigent, a tak se opět vyměnil s Robasem. Dle výsledku to bylo jednoznačně ku prospěchu věci :-).
Střelci/góly: A. Fila 10 gólů; J. Velíšek 1gól.

  Mezi 12:00 a 13:00 byl turnaj přerušen a týmy se odebraly k obědu. My jsme skončili ještě dřív a šli jsme fandit do školní haly minižákům. Za jejich výhru tak může z velké části naše fandění :-). Po obědě jsme nemuseli nikam spěchat a tak jsme zahájili hodinovou siestu. Část realizačního týmu usnula, zatímco naši svěřenci mastili karty.


15:20   Talent 90 Plzeň : Sokol Újezd u Brna 23:5

  Při sledování Plzeňských v předchozích zápasech bylo zjevné, že tento tým hraje házenou zcela mimo naše možnosti a možná i mimo možnosti kohokoli na tomto turnaji. Vyrovnané skóre se drželo až do stavu 1:1 :-) a potom nám soupeř nekompromisně utekl. Protihráči byli lepší ve všech herních činnostech a naši přestali bojovat. Plzeňští buď prošli obranou nebo vystřelili z dálky, zcela jak se jim zachtělo. Naše nepohyblivá obrana nedokázala jejich rychlíky eliminovat a my jsme prohráli rozdílem několika třid.
Střelci/góly : D. Fila 3 góly; J. Velíšek 1 gól; T. Odehnalová 1 gól.

16:20   Sokol Újezd u Brna : ZŠ Heyrovského "C" 14:13

  Předchozí zápas jsme důkladně rozebrali především s důrazem na agresivní obranu 1:1 a vyplatilo se. Děti plnily pokyny takřka do puntíku. Vysouvaly se k soupeřům ještě než ti dostali míč a nedopřály jim čas ani klid ke střelbě. Ne vždy to bylo 100%ní, ale neustále jsme se přetahovali o vedení. Po poločase na nás nasadili osobku a pohledná rychlá hra se rozdrobila na fyzicky náročné souboje. Naštěstí tyto situace trénujeme, takže děti byly zaskočeny pouze chvilku. Když se oklepaly, navýšili jsme vedení na rozdíl dvou branek. V poslední minutě jsme neproměnili "jistý" gól a z protiútoku jsme inkasovali. Po technické chybě jsme 12 vteřin před koncem přišli o míč, ale okamžitou agresivní obranou jsme už soupeře k ničemu nepustili.
Střelci/góly : D. Fila 10 gólů; J. Velíšek 3 góly; M. Diviš 1 gól.

  Dnešní zápasy byly za námi. Organizátoři nám před večeří umožnili vysprchovat se ve školní sportovní hale v krásně teplé vodě a my jsme rádi přenechali studenou vodu ze školních sprch soupeřům :-). Večer probíhal v nezvyklém poklidu. Děti měly z minulé noci veliký spánkový deficit a když k němu připočitáme únavu z celodenního běhání, vysledkem nemohlo být nic jiného než mátohy :-), držící oči otevřené jen silou vůle. Ve 21 hodin už všichni spali a tak jsme šli pokračovat v rokování na chodbu. Netrvalo dlouho a sešlo se asi 15 kolegů z okolních tříd i pater a všichni měli co říct. Díky tomu jsme diskusní fórum rozpouštěli ve 3 hodiny ráno.
  Byla to chyba, protože oč dříve děti usnuly, o to dříve vstávaly. V 6 hodin mě probudilo klapání pantů našich miláčků střídané smíchem a v takovém prostředí se opravdu nedalo spát.


2. Hrací den, pátek 12.6.2009

8:40   RK Pecine : Sokol Újezd u Brna 0:6

  Se soupeřkami přijel Tomislav Kruljac. Na to, že před třemi roky říkal, že už holky trénovat nechce, to bylo překvapující :-). Když jsem se pídil po důvodu, řekl mi, že holek se přihlásilo víc jak kluků a tak, že trénuje obě složky. Holky se přihlásily před dvěma měsíci a na hře to bylo vidět.
  Do zápasu jsem nominoval také pouze holky, jen v bráně hlídal Drak Fila :-). Naše princezny odehrály první samostatný zápas na turnaji a ukázalo se, že vůbec neumí tvořit hru. Ono to také bez pohybu moc nejde :-). Ovšem proti vší logice i nahrávky ze stoje do stoje slavily úspěch. Děvčata dokázala zakončit i pomalou lajnu. Tato "alternativa" k rychlé lajně si zaslouží podrobnější popis. Drak hodil míč Týně do křídla. Po míči a po Týně se vrhly dvě soupeřky. Kristýna zkrotila míč a s rukou u ucha přelobovala Chorvatky tak šikovně, že Denise padl míč do náručí. Ta bez přemýšlení a bez jediného kroku přehodila obě zbývající soupeřky a nahrálá Terce do pivota. Ani ta pohybem nehýřila a pouhým švihem ruky překonala brankařku. A to ještě vedle ní na křídle stála Míša Musilová a čekala zda se k ní míč neodrazí.
Střelci/góly : T. Odehnalová 2 góly; K. Cupáková 2 góly; M. Musilová 1 gól; D. Rozprýmová 1 gól.

  Díky tomuto vítězství bylo jasné, že skončíme druzí ve skupině a budeme hrát o konečné 4. - 6. místo. Jen zatím nebylo jasné s kým.


TABULKA SKUPINY 2

MEGA SAM CUP 1. 2. 3. 4. 5. 6. Skóre Rozdíl Body Pořadí
1. ZŠ Prosenice VEL 5:14 6:10 0:20 5:5 14:4 30:53 -23 3 5
2. Sokol Újezd u Brna 14:5 11:10 5:23 14:13 6:0 50:51 -1 8 2
3. Veselí nad Moravou 10:6 10:11 BY ?:? 4:9 29:3 ?:? ? 6 3
4 Talent 90 Plzeň 20:0 23:5 ?:? STŘI 18:6 31:4 ?:? ? 10 1
5. ZŠ Heyrovského C 5:5 13:14 9:4 6:18 CE 18:2 52:43 +9 5 4
6. RK Pecine A 4:14 0:6 2:29 4:31 2:18 2011 13:98 -85 0 6


11:20   Sokol Újezd u Brna : SK Žeravice 12:11 (6:4)

  Sehráli jsme velice vyrovnaný souboj s úspěšnějším začátkem. Několik útoků jsme dokázali ubránit, a protože my jsme se v zakončení nemýlili, vypracovali jsme si malý náskok. Díky rychlým útokům v podání rychlého Matěje jsme odskočili na poločasových 6:4. Po přestávce začal soupeř využívat své výškové převahy ke střelám z dálky a pomalu přebíral otěže zápasu. Druhý poločas jsme o branku prohráli, ale na vítězství v zápase nám to stačilo.
Střelci/góly : D. Fila 7 gólů; M. Diviš 4 góly; J. Velíšek 1 gól.

12:20   ZŠ Heyrovského E : Sokol Újezd u Brna 16:10

  Soupeř na nic nečekal a vlétl na nás ve velkém stylu. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 5:0. Protivník těžil z vyrovnané sestavy a ohrožoval nás ze všech postů. Naše pokusy o individualní průniky byly agresivní obranou eliminovány. Úspěch slavila až kombinační hra Draka s Matějem. Mates seběhl z křídla na spojku, Dan si od něj narazil, využil vzniklé clony a Matesa oběhl. Praktikovali jsme to 8x po sobě a dali 8 branek. Golman buď čekal a dostal branku k tyčce, nebo vyběhl a Drak ho přehodil. Občas Mates míč nevrátil a úspěšně zakončil sám. Přestože jsme neustále prohrávali, obrana na naše průniky musela reagovat a tím se uvolnila cesta Pepovi a Terce. Bohužel levá strana ze čtyř pokusů uspěla pouze jednou a tak se obrana zaměřila na oba střelce. Naše útočné aktivity sice zabránily narůstání rozdílu ve skóre, ale díky špatné obraně jsme pouze zachovávali nerovnovážný stav -6 branek až do konce.
Střelci/góly : D. Fila 6 gólů; M. Diviš 3 góly; J. Velíšek 1 gól.


CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV

     1 -  Sokol II Prostějov
     2 -  Talent 90 Plzeň
     3 -  Sokol Sokolnice
     4 -  ZŠ Heyrovského E
     5 -  Sokol Újezd u Brna
     6 -  SK Žeravice
     7-19  ???????

 

CELKOVÁ STATISTIKA ZÁPASŮ - HRÁČI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem pořadí hráčů
7 Daniel Fila spojka 48/34 71% 3/3 100% 37 1
5 Matěj Diviš křídlo 22/16 73% 0/0 - 16 2
2 Josef Velíšek spojka 19/11 58% 3/2 67% 13 3
11 Terka Odehnalová spojka 10/3 30% 0/0 - 10 4
9 Týna Cupáková křídlo 3/2 67% 0/0 - 2 5
10 Míša Musilová křídlo 2/1 50% 0/0 - 1 6
4 Denča Rozprýmová křídlo 3/1 33% 0/0 - 1 7

 

STATISTIKA ZÁPASŮ - BRANKAŘI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
8 Robin Halíček brankař 88/62 30% 3/3 0% 65
X Zbytek týmu brankař 15/12 20% 0/0 - 12

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor