1890 (1890 hl.)

Celkem hlasovalo: 21381

02.06.2012 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (ml. žáci)
Vydáno dne 03. 06. 2012 (1645 přečtení)

02.06.2012 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (ml. žáci) 20120602 ml. žáci vs. Tatran Bohunice Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna  8:11  Osobní obrana
Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna 10:8 (3:5)  Hlavní část
Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna  10:7  Rozstřely

Soupeř nebyl lepší, pouze šťastnější.

Začátek osobní obrany jsme prospali nebo lépe řečeno, bránili jsme velmi volně. Teprve po upozornění lavičky se začalo bránit doopravdy. Kluci těsně přistupovali k protihráčům a nutili je k chybám. Po odpískání technického přestupku jsme zakončovali díky rychlému přechodu do útoku a celkem přesvědčivě jsme zvítězili.
     Hlavní zápas byl ve znamení výborných obran. Branek padalo málo a do naší sítě hlavně po sedmičkách. Některé byly naprosto oprávněné, ale bohužel jenom některé. Podle rozhodčích jsme zavinili 10 trestných hodů, a ačkoli je mi to pendrek platné, dovolím si s verdikty nesouhlasit :-). Například krajní obránce vytlačoval útočníka na rukách se současným pohybem nohou. Takhle opisně jsem to napsal proto, aby bylo zřejmé, že nešlo o "žďuchnutí". Klučina tlak neustál a spadl zhruba na sedmi metrech, rovnoběžně s šestimetrovou čárou. Rozhodčí odpískal sedmičku. Když to přeženu, pokud domácí spadli mezi devítkou a šestkou, byla sedmička nebo vyloučení. Poločas jsme přesto dokázali vyhrát v poměru 3:5.
     Po přestávce "sedmičkyáda" pokračovala. Naštěstí Drak v bráně čaroval a za svá záda pustil jen polovinu trestných hodů. Pokud to vypadá, že naši prohru svádím na rozhodčí, nabyli jste mylného dojmu. Prohráli jsme proto, že jsme od čtvrté minuty druhé půle nedokázali vyzrát na výborného brankaře domácích. Přestali jsme totiž hrát týmově, nerozhýbali jsme obranu a golman na střelce dobře viděl. Když k tomu připočtu malou razanci vystřelených projektilů, udělali jsme z vyborného strážce domácí svatyně superhvězdu, která se svým výkonem málem přiblížila k našemu Drakovi :-).
     Ačkoli tentokrát body nevezeme, kluky jsem pochválil, protože odehráli krásné, bojovné a dramatické utkání :-).
     Pokud vás zajímá, který rozhodčí nás "zařízl", pozor, toto slovní spojení není moje, použila ho domácí časomíra, tak to byl člověk, kterého jsem k házené přivedl a od minižáků do starších žáků i trénoval. :-)