| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8570 (8570 hl.)
časová osa gólů
1635 (1635 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2002 (2002 hl.)
fotky
3980 (3980 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1589 (1589 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1582 (1582 hl.)

Celkem hlasovalo: 19358


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


Zpráva o stavu újezdské házené v sezóně 2012-2013
Vydáno dne 17. 02. 2013 (1990 přečtení)

    Hodnocení v polovině sezóny 2012/2013.

Muži
    Další rok je za námi a kdo chce, může se ohlédnout :-).
    Protože se vědělo, že od nového ročníku má dojít k reorganizaci a sestoupit se nemohlo, účast na trenincích tomu odpovídala. Dohráli jsme více méně samospádem a muži se v sezóně 11/12 umístili na 8. místě z 10 týmů.


   Díky reorganizaci soutěže nás opustily oddíly z Vysočiny, které vytvořily vlastní soutěž. Už se tedy běžně nebudeme potkávat s lidmi z Nového Veselí, Velkého Meziříčí, Třeště, Dolní Cerekve a některých dalších oddílů. V mužích došlo ke sloučení Jihomaravské divize a Jihomoravské ligy. Tato soutěž se bude hrát pod názvem Jihomoravská liga mužů a má aktuálně 10 účastníků.
   V letní přestávce nás oslovil trenér Rakouského Hornu, Laďa Dvořák a projevil zájem o Davida Šilhavého a Jirku Frimmela. Do sezóny 12/13 tak nastoupily pouze 3 spojky: Honza Lattengerg (hostuje ještě v Legatě Hustopeče), Jura Rajmic (hostuje v Sokolu Sokolnice) a David Staňa. Na křídlech operuje tato čtveřice: Martin Maštalíř, Zdeněk Škop, David Šmerda a Tomáš Kubát (hostuje v Sokolu Sokolnice). Na pivotě tvrdí muziku Michal Kučera (hostuje v Sokolu Telnice) a Luboš Koláček. Bránu hájí Jirka Staňa (hostuje v Tatranu Bohunice). Stejně jako loni je v záloze další brankař Ondra Zapletal, který má hostování do Legaty Hustopeče a za nás ještě nechytal. Celkem tedy máme 10 aktivních hráčů z nichž 5 trénuje a hraje jinde. Tréninková účast na podzim nebyla také moc slavná a momentální osmé místo přičítám malé sehranosti, protože určitě máme na víc. Trenérem je Ivan Maštalíř a asistentem Luděk Kubát.

Dorostenci
    Tuto kategorii stejně jako minulý rok nemáme a ještě pár let mít nebudeme. Naši odchovanci tak hrají v jiných týmech. Daniel Zourek přestoupil do Nového Veselí - 1 liga mladších dorostenců a Tomáš Vystavěl má do stejného oddílu limiťák. Tomáš Staňa má limitovaný přestup do SHC Maloměřice a chytá v 2. lize staršího dorostu. Dominik Florián a Pavel Chromý mají limiťák do 2. ligy mladšího dorostu v Sokolu Telnice.

Starší žáci
    Minulou sezónu jsme se umístili na posledním místě. Přihlásili jsme se s 5 originál staršími žáky, ale pravidelně hráli dva až tři kluci. Nakonec soutěž dohrávali mladší žáci. Abychom neopakovali stejnou chybu, starší žáky jsme nepřihlásili vůbec. Čtyři hráči této věkové kategorie Vojtěch Nešpůrek, Petr Rusanov, Adam Fila a Jiří Mlateček přestoupili do Sokola Sokolnice.

Mladší žáci
    Počet mladších žáků stoupá přímo úměrně k počtu odehraných turnajů a už jich je na dva týmy. Při inventuře na konci roku 2012 jsme napočítali 18 hráčů. Protože nováčci přišli až v průběhu tohoto ročníku a vlastně stále ještě přicházejí, do začátku soutěže nastoupili i minižáci. Registrovaných hráčů, schopných nastoupit v této kategorii tak máme 22 a další čtyři zatím bez registrace. Nábory ve škole a turnajová aktivita se evidentně vyplácí :-). V oblasti výsledků máme trošku ústup ze slávy, protože noví hráči se musí do týmu zapracovat a s jediným trenérem to jde těžko. Došlo k tomu, že zkušenější hráči začali stagnovat a momentálně čekáme na srovnání herního umění všech aktérů, abychom opět povyrostli :-). Od ledna 2013 už kluky netrénuje jen Luděk Kubát, ale po "mateřské dovolené" se vrátil Aleš Flajšinger. Stejně jako loni občas zaskočí a na tréninku pomohou i mladí muži jako Jirka "Pikao" Rajmic a Tomáš "Kjúbi" Kubát.

Minižáci
    Aktivních a několika turnaji omlácených hráčů ročníků 2002 a 2003, máme 14. Pozor, nepočítám tam ty, co už hrají za mladší žáky. Takže do budoucna máme na kom stavět. Minižáci jsou přesně rozdělení podle pohlaví. Zatímco 7 kluků se za čas přesune do mladších žáků, stejný počet děvčat nestačí na přihlášení do soutěže. Minimum je totiž 8 hráčů. V našich podmínkách však potřebujeme minimálně 10 holek. Pokud poslední větu chápete jako náborovou, chápete správně :-). Minižáky zatím trénuje Luděk Kubát. Pokud se podaří a vznikne dívčí tým, převezme jeho trénování Iveta Rozprýmová.

Mikrožáci
    Do této kategorie řadíme ročníky 2004 - 2006. Je to nejmladší parta která se pravidelně účastní turnajů své věkové kategorie a někdy se otloukají i mezi staršími. Některé děti pochází ze sportovních rodin a na jejich pohybu je to znát. Těchto čiperů máme 11, ale toto číslo není, jak doufám, konečné. Trenéři Katka Kubátová, Iveta Rozprýmová a Tomáš Absolon už s dětmi získali nejedno pěkné ocenění.

Přípravka
    Sem spadají všichni mladší sourozenci hráčů výše vedených ročníků, ale nejenom ti. Na posledním tráninku jsem napočítal 17 mrňousků a to tam prý zdaleka nebyli všichni. Na tréninky stabilně dochází kolem 20 dětí, ale neustále se objevují noví rodiče s potomky a zjišťují co to ta házená vlastně je. Mohu vás ubezpečit, že na těchto trenincích to určitě nezjistí, ale zato je tam sranda :-). Pevné nervy si tam cvičí trenéři Katka Kubátová, Iveta Rozprýmová a Tomáš Absolon.

Různé
    Nejenom házenou a tréninky se v našem Sokole žije. Nezanedbatelnou měrou se naši členové podílí na organizování a pořádání kulturních i jiných akcí...
    Předchozí odstaveček jsem převzal z loňského textu a jsem rád, že stále platí, ba co víc, neustále inovujeme a zkvalitňujeme. Tento rok budeme pořádat už čtvrtý ročník Pivního a hudebního festivalu. Příznivci piva nebo hudby, případně obojího jsou srdečně zváni. Aby nekupovali "zajíce v pytli", mohou se mrknout na odkaz: Pivní a hudební festival Újezd u Brna nebo nás najdou na Facebooku.
    Čistě kulturní akcí je využití sokolovny pro divadelní představení. Ne, že bychom sami hráli, takoví tajtrdlící zase nejsme. Raději jsme pozvali divadelní soubor Tajtrdlík s.r.v.o., který uvede svoji hru "KUS (ze) ŽIVOTA TĚŽKÝHO". Pokud bude zájem, můžeme se více realizovat i tímto směrem.
    Hybnou silou těchto projektů, ale nejen jich je, předseda oddílu házené, Lubomír "Kolda" Koláček. Na jeho bedrech leží i organizace všech dalších akcí, jako jsou například diskotéky, hody, Šibřinky, atd.
    Mezi další námi realizované akce patří i dlouhodobý projekt "Kup si metr povrchu", který vypukl v zimě 2011. Jeho cílem je získat finanční prostedky, abychom mohli na asfaltový povrch "nažehlit" polyuretan. Pokud získáme více peněz, pokusíme se hřiště zastřešit. K lednu 2013 máme na speciálním účtu asi 150000 Kč a další jsou slíbené. Chcete-li se podílet na této akci, podívejte se na odkaz: "Kup si metr povrchu" . Za jakoukoli částku budeme velice vděční.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor