1477 (1477 hl.)

Celkem hlasovalo: 18612

28.04.2013 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice A (ml. žáci)
Vydáno dne 02. 05. 2013 (1236 přečtení)

28.04.2013 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice A (ml. žáci) 20130428 Mz HK Ivančice A Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice 12:22 (3:12)

Řízená prohra :-).

Před dnešními zápasy, mladší žáci totiž hráli proti A i B týmu Ivančic, jsem poprvé po delší době nenominoval. Oznámil jsem klukům, aby došli ti co můžou a situaci jsem hodlal řešit až v neděli.
    Výsledkem mých uvážených slov bylo v 8:00 u sokolovny 18 hráčů :-). Naštěstí jsem došel ještě před dobou srazu a čtyři nepatrně opožděné jsem nominoval do hry pouze proti "B" týmu. Protože hlavním úkolem bylo získat body až v druhém zápase, nechtěl jsem zbytečně utavit tahouny a střídal jsem každých 5 minut. Na plynulosti hry se to pochopitelně projevilo, ale úkol zapojit nováčky, jsme s Alešem nekompromisně dodržovali.
    Zkoušeli jsme střídat do obrany a u dvojice Žigi - obrana, Drak - útok, to fungovalo přímo ukázkově. Oba by pochopitelně zvládli hrát všude, ale hrát museli všichni :-). Aby to Žigimu nebylo líto, pustili jsme ho v druhé půli i do útoku a on dal z pěti pokusů tři branky.
    Bohužel Adamovu razanci střely nemají všichni a výborný brankař hostí si se spoustou pokusů poradil. Za první poločas jsme vystřelili 19x a soupeř naše golmany ohrozil 20x. Nebylo to pochopitelně jen v brankařích. Naše obrana nebyla nejideálnější a hráči bez míče v útoku pohybem také příliš nehýřili. Možná si hráči naše slova o neunavení se, vzali až moc k srdci :-).
    Přestávkový proslov se nesl v duchu předházejíci věty a my jsme apelovali na kluky, že plán byl neutavit se a nikoli spát :-).
    Druhý poločas byl z naší strany živější. Na házenou se místy i pěkně koukalo a to i přesto, že jsme od častého střídaní neustoupili. Oba celky se dostaly shodně 18x ke střelbě a ačkoli byli protihráči úspěšnější, vyhráli druhý poločas pouze o branku.
    Hosté byli určitě lepší, ale za předvedený výkon se v žádném případě nemusíme stydět. A to jsme ještě pošetřili síly :-).