1697 (1697 hl.)

Celkem hlasovalo: 20136

5.10.2013 Handball KP Brno - Sokol Újezd u Brna (m. žáci)
Vydáno dne 12. 10. 2013 (1227 přečtení)

5.10.2013 Handball KP Brno - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) 20131005 ml. žáci vs. Handball KP Brno Handball KP Brno - Sokol Újezd u Brna 21:28 (12:14)

Dva komentáře v plném znění :-).

Říkám to nerad, ale soupeře jsme podcenili. Tento tým má tři brankaře a podle náročnosti utkání je určujeme do kasy. Jednička Lukáš Knos byl na tréninku určen do pole a naši svatyni hájil osamocený nováček Jura Dúpal. Další strážce brány totiž ve škole dostal za pět a měl zaracha. Na obranu býváme pyšní, ale to co tentokrát kluci předváděli, byla hrůza. Zadní blok se neposouval s míčem, de facto se nehýbal a tedy neexistoval. Z práce pícháků (Draka a Atoma) pramenily zisky míčů a následovaly protiútoky a góly. Pokud ale soupeř nahrál včas do křídla, měl brankař co hasit. Ironií bylo, že golmanská jednička byla v poli na místě prvního obránce a svou nečinností asi chtěla mladšího kolegu nechat vyniknout :-).
    V nehybném zadním bloku bylo tolik děr, že by i Ementál mohl závidět. Nebyli jsme však v sýrárně a tak velice brzo následoval time. Už v sedmé minutě jsme klukům myli hlavy poprvé. Výsledkem bylo zlepšení útoku a obrana se alespoň rozchodila. Ne, že by to stačilo, ale jako alibi dobrý :-).
    O přestávce jsem chlapcům znovu vysvětlil jak si představujeme obranu 2:4. Důraz jsme kladli na komunikaci mezi hráči, na předávání pivota a šli jsme na to.
    Druhá polovina se od té první lišila jen nepatrně. Intenzita hlasového projevu obránců byla i nadále na úrovni akvarijních rybek. V útoku selhali oba pivoti a tak přišel čas na naše univerzální křídlo, spojku, brankaře a nyní i pivota Lukyna Knose. Dal čtyři branky a trošku tak odčinil "veget" na obraně :-). Útočné choutky prokázal i Pepa Velíšek a těsně pod svým průměrem zůstal Ondra Krošík. Ofenziva tedy byla v pohodě, jen by mě zajímalo, kdo bude bránit.

Zkopírováno z webu soupeře:
    Do prvního zápasu na domácí půdě jsme nastupovali opět v kompletní sestavě. Čekal nás velmi těžký soupeř, který zatím vyhrál všechna svá utkání. Obranu jsme zahájili systémem 3:3 a doufali v zisk míčů a přechod do rychlého útoku. Ovšem hráči soupeře procházeli díky naší nedůslednosti až do prostoru brankoviště a od většího brankového rozdílu v prvním poločase nás zachránil výborně chytající brankář Martin Bláha. V útoku se nám dařilo zakončovat zejména z prostoru křídel a díky tomu byl poločasový výsledek pouze dvoubrankový ve prospěch soupeře. V druhém poločase se přece jenom ukázala převaha hráčů Újezdu a postupně navyšovali náskok až na výsledných 7 branek. Všech 14 hráčů, kteří se dostali na hřiště, předvedli bojovný výkon, který bohužel na lépe připraveného soupeře nestačil.