18. - 19.1.2014 Ledopa Cup 2014 - Nové Veselí (mladší žáci) 20140118-P2-Ledopa Cup 2014 (mladší žáci) 20140118-M2-Ledopa Cup 2014 (mladší žáci) 20140118-D2-Ledopa Cup 2014 (mladší žáci) 20140118-Ledopa Cup 2014 (mladší žáci)

LEDOPA CUP 2014
Nové Veselí 18. - 19.1.2014

ÚVOD

Nominace na tento turnaj byla hodně kostrbatá. V sekci plánované turnaje na těchto stánkách bylo v informačním článku dlouho jediné, rodiči potvrzené jméno. Filip Zourek byl tak dlouho opuštěný, až se jeho rodiče ptali, jestli nakonec nepojede sám.
  Ještě v pátek večer to vypadalo, že odjedeme s osmi hráči. Ondra nebyl ani na tréninku a po zkusmém dotazu jsem se dozvěděl, že jet chce, ale že se doma pere s horečkou. Uvidíme tedy až ráno. Další dva adepti nemohli z rodinných důvodů. Po hodinu trvajících telefonátech situace vykrystalizovala do té podoby, že budeme mít 10 nebo 11 hráčů, ale... Pepa pojede jenom na sobotu, protože v něděli mají oslavu. Atom bude hrát v sobotu i v neděli, ale někdo ho musí dovézt v sobotu večer na školní ples, neboť byl vybrán do předtančení :-). Kolega Aleš se uvolil, (stejně neměl nafukovačku :-)) že kluky hodí domů, přespí tam a ráno s Tomem zase přijede. Řekněte, není ten Alda obětavec? :-).
  V sobotu ráno už všechno jelo jako po másle, i Ondra se uzdravil :-) a my v plánovaném čase jednak vyrazili a jednak dorazili do Nového Veselí. Protože jsme měli rezervu, stihli jsme se i ubytovat v místní škole. Náhodou na nás vyšla školní tělocvična, ve které jsme byli úplně sami. V tělocvičnách se někdy i cvičí a někde mají i žíněnky. Tady jich byl takový štos, že Aleš začal litovat, že večer musí domů :-).

ZÁPASY SOBOTA

10:45  Sokol Újezd u Brna : Ivanka pri Dunaji 17:9   (7:6)

První polovinu prvního zápasu jsme měli obrovské nervy, neboť kluci neplnili domluvené pokyny. Ivanka měla šikovné, ale malé brankaře. Přes naše předzápasové upozornění se kluci snažili skórovat střelami dolů. Ačkoli to nešlo, kluci se drželi hesla: "Opakování je matka moudrosti" a stříleli jako přes kopírák. V obraně jsme se postavili jako na hru 2:4, ale fungovali jen pícháci. Zadní blok měl ruce u kolen, a tak několik přesných dalekonosných střel zbytečně končilo v naší síti.
O poločase jsme hráčům názorně ukázali velikost soupeřova brankaře a osobně jsme předvedli, jak vypadají zdvižené ruce. Chlapci se probrali a krásnou kombinační hrou se střelami nahoru jsme protihráče předčili. Druhou půlku jsme vyhráli 10:3. Na čísle za dvojtečkou je jasně vidět, že obrana se zlepšila natolik, že začala být obranou. My jsme zase měli radost, že názorná ukázka vzpažení měla takový úspěch :-).

12:30   I. HC Wendy Mělník : Sokol Újezd u Brna 14:19 (8:9)

První poločas jsme opět zaspali. Soupeř nás přehrával na všech postech. Byli rychleší, důraznější a zaslouženě vedli. Zhruba v šesté minutě jsme vytřeli "ospalky" z očí a začali hrát házenou. Těsně před půlkou jsme manko dohnali a se štěstím se pár vteřin před klaksonem ujali vedení.
  Druhá polovina už byla zcela v naší režii. Změnili jsme rozestavení, Ondra šel na levé křídlo a Lukyn do pivota. Spojky Drak, Atom a Pepa navazovali obránce jako na běžícím pásu a jednoho z dříve jmenovaných bez obtíží uvolňovali. Ondřej dal 3 branky a ještě proměnil sedmičku, za faul na vlastní osobu. Lukáš skóroval ze hry také třikrát. Spojky získaly 6 asistencí a přispěli k celkové výhře třemi brankami. Už nám zbývá jen více zapojit pravé křídlo, ale i tak to byla dobrá práce a perfektní otočení zápasu.

14:15   TJ JM Chodov : Sokol Újezd u Brna 16:17 (6:11)

Začali jsme hrát asi 30 minut po návratu z oběda. Lukyn, asi proto, aby mohl déle trávit, jídlo shltal jako nenažranec a nyní si stěžoval na bolest břicha. Aby toho nebylo málo, do zástupu plaček se přidal Víškinson, kterého rozbolel zub a Filda Zourek se připojil s kotníkem. Naše obavy však rozptýlila předváděná hra. Rychlými a přesnými kombinacemi jsme získali vedení a vypadalo to až příliš snadně.
  V druhé půli jsme předváděli festival neproměněných šancí. Jen z trháků jsme 3x trefili tyčku a neproměnili ani sedmimetrový hod. Naštěstí jsme z první půle měli namleto a už s oporami na lavičce jsme udrželi těsné vedení.

16:00   Sokol Velké Mezičíčí : Sokol Újezd u Brna 10:17 (6:8)

Při pozorování urostlých chasníků v předchozích zápasech jsme přemýšleli, jak eliminovat vysoké spojky. Po pár minutách nás napadla spásná varianta. Budeme hrát obranu 2:4 :-).
  První poločas jsme se ještě hledali, ale po zefektivnění práce středního zadního bloku už jsme slavili úspěch. Zatímco v úvodní části zápasu jsme nechali soupeře střílet z volné ruky a nechali tak Juru v bráně na pospas dělovkám, po přestávce jsme přidali na agresivitě. Za 8 minut na nás bylo vystřeleno 7 ran s efektivitou: vedle, chycená, 3x vedle, 2x chycená. První branku jsme dostali až v desáté minutě, kdy už základ odpočíval na lavičce.

Po čtyřech zápasech se pro nás boje prvního dne staly minulostí. Zatímco Aleš s Pepou a Tomášem šli na večeři a plynule pokračovali do Újezda, my (zbylý realizační tým) jsme se ještě podívali na dva zápasy. Kluci se mezitím osprchovali a po důkladném proschnutí jsme vyrazili na jídlo. Ve spací tělocvičně bylo veselo, neboť pánové hráli jakousi brutální odnož vybíjené. Když řev přesáhl únosnou mez, šli jsme zpět do haly. My s Tomem na rautík a kluci na kuželky.

ZÁPASY NEDĚLE

9:10   Sokol Újezd u Brna : Sokol Nové Veselí B 18:5 (10:3)

Od kluků jsme neočekávali nic jiného, než vítězství. Nastoupili jsme proti narychlo složenému domácímu "B" týmu, který nahradil na poslední chvíli odhlášené Pardubice. Hráči k duelu přistoupili zodpovědně a dodrželi všechny taktické pokyny. Okamžitě se ujali vedení a v průběhu zápasu vyzkoušeli několik akcí potřebných do dalších bojů.

10:55   Sokol Telnice : Sokol Újezd u Brna 11:18 (4:9)

Protože na turnaji byla zakázaná osobní obrana na jednoho hráče, museli jsme vymyslet, jak si poradit s nejnebezpečnějším hráčem protivníka, Davidem Popelou. Telničtí hrávají obranu 3:3 a tak v útoku byl úkol jednoznačný. Nechodit kolem Popíka, ale uvolňovat se kdekoli jinde. Zvláštní důraz jsme kladli na pohyb bez míče. V obraně byly pokyny obdobné, ubránit Davida včasným přistoupením, kdy v záloze byli ještě dva blokující hráči. taktika vyšla na 100%. Kluci perfektně spolupracovali a díky super obraně jsme realizovali i několik trháků a druhých vln. Prostě perfektní zápas od první do poslední minuty. V bráně úžasně zachytal Jura Dúpal s poměrem 24 střel 11 branek, což je 54%. Tyčky a střely vedle (byly celkem 4) jsem nezapočítal. My jsme vypálili 27x (2x vedle) s úspěšností 67%. Telnickým nepomohl ani půjčený brankař "A" týmu Veselí, protože ten jejich se doma musel učit :-).

13:50   Sokol Újezd u Brna : Sokol Nové Veselí "A" 15:15 (7:7)

Před zápasem, spolu s normálně rostlými hráči Veselí, se rozběhával abnormálně narostlý dorostenec. Nedalo mi to a šel jsem si rýpnout, co že to mají za tajnou zbraň, protože mě fakt nenapadlo, že by se mohlo jednat o účastníka zápasu :-). Honza Krejz mě uzemnil informací, že jde o originál mladšího žáka a že v sobotu nehrál, neboť byl se staršími na žákovské lize.
  Když jsem to rozdýchal, šel jsem klukům promluvit do duše. Strategie byla jasná, budeme hrát jako proti Telnici a uvidíme. Dařilo se do stavu 2:2. Potom jsme chtěli rychle odskočit. 2x jsme unáhleně vystřelili a ze dvou trháků inkasovali. Za stavu 2:4 jsem si v 6 minutě bral time. Kluci se uklidnili a začali spolupracovat. Další hra byla úžasná, byli jsme trpěliví a prokombinovávali jsme se až na šest metrů. Branky z této vzdálenosti už musí padat a také padaly. Stříleli jsme ze všech postů a dokázali jsme domácí vysunutou obranu překvapit. Do poločasu jsme srovnali na 7:7.
  Vyrovnané boje pokračovali i po přestávce. Obětavá hra obran, podpořená kvalitními zákroky brankařů, dělaly ze zápasu drama. Pochopitelně chyby se našly. Naštěstí na obou sranách, ale my jsme třeba nedali sedmičku :-). Bylo asi minutu před koncem. Stav byl, jak jinak, vyrovnaný 14:14. Drak dobře přečetl nahrávku originál domácích, získal míč a z trháku se nemýlil. Lavička Veselí si okamžitě brala time. Měli jsme na výběr, buď risknout osobku na všechny hráče, nebo se pokusit ubránit standardně, tedy naší dva čtyřkou. Kluci už byli unavení, na osobku si netroufli a tak vyhrála možnost B. 5 vteřin do konce jsme faulovali a byla nařízena devítka. Na střelu se postavil ten největší a kluci šli blokovat. Nikdo z hráčů a ani my na lavičce jsme si bohužel nevšimli, že kolem autové čáry se nenápadně plíží skutečný zakončovatel. Na povel rozhodčích dlouhán rozehrál na neviditelného hráče a ten zároveň s klaksonem skóroval.
  Protože ani domácí trenér si nebyl jistý, zkoušeli jsme argumentovat, že branka padla po čase. Domácí rozhodčí, podpoření stolkem rozhodli, že gól platí a šlo se přepočítávat celkové skóre.

Trenér Aleš, jinak amatérský matematik, dospěl k závěru, že nám branky ani celkové skóre stačit nebudou a v šatně zavládlo zklamání. Musel jsem si vzít slovo a kluky dostat psychicky tam, kam neporažený, byť druhé místo okupující tým patří, tedy na výsluní :-). Myslím, že se mi to povedlo stejně jako klukům turnaj a na vyhlášení už byli všichni v pohodě.
  Kluci moc děkujeme za super víkend.

TABULKA TURNAJE

LEDOPA CUP 2014 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Skóre Rozdíl Body Pořadí
1. Sokol Nové Veselí A N 19:10 18:11 11:10 25:7 18:5 18:15 15:15 124:73 +51 13 1

STATISTIKA ZÁPASŮ - HRÁČI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem Ø pořadí hráčů Ø +/- body