| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8552 (8552 hl.)
časová osa gólů
1622 (1622 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
1986 (1986 hl.)
fotky
3968 (3968 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1577 (1577 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1572 (1572 hl.)

Celkem hlasovalo: 19277


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


3.8.2014 - 9.8.2014 Soustředění v Novém Veselí
Vydáno dne 13. 08. 2014 (1218 přečtení)

3.8.2014 - 9.8.2014 Soustředění v Novém Veselí

3.8.2014 - 9.8.2014
Soustředění v Novém Veselí


     Díky nadstandardní spolupráci mezi naším oddílem a oddílem házené při TJ Sokol Nové Veselí jsme tento rok mohli využít jejich zázemí k soustředění. Doufám, že nemluvím pouze za sebe, když ohodnotím celou akci jako nadstandardní.

Průběh se dá komentovat pouze v superlativech a proto jsem při loučení zarezervoval soustředění i na příští rok.
     Maminky pozor! Vytáhněte kalendáře a poznačte si datum 2.8.2015 až 8.8.2015, aby to nedopadlo jako letos, kdy tři z vás zapomněly,a potomky přihlásily ve stejném termínu na dvě akce :-). Některé pro změnu na přihlášení soustředění zapomněly úplně a dohlašovaly děti těsně před odjezdem. Díky vzájemnému zápočtu se to nakonec téměř vykompenzovalo :-).

     Asi měsíc před odjezdem, se každý týden začal scházet realizační tým, ladily se podrobnosti a vybíraly se penízky. Všechno vypadalo velice optimisticky a když nepočítám zákeřné nemoci a náhlé změny plánů vynucených okolnostmi, tak to vlastně optimistické bylo. Dětí bylo dost, takže jsme nějaké předodjezdové ztráty v pohodě vstřebali.

     Do Nového Veselí se jelo nezávisle, takže jízdní řády a dochvilnost byly nepotřebný luxus. Pavel Hladík nás ubytoval ve škole ve dvou třídách a v tělocvičně. Jednu třídu okupovala Verča se všemi holkami, v další byli samotní starší žáci a zbytek tlupy bivakoval v tělocvičně. Realizační tým mužského pohlaví bydlel v nářaďovně opticky oddělené od tělocvičny zídkou. Zde se také odehrály veškeré porady, protože plán je hezká a potřebná věc, ale realita nás často nutila ke změnám.
     Na první půlden byl naplánován průzkum terénu, vytýčení trasy ranních výběhů a prohlídka místa koupání. Deštivá realita z plánů udělala cár papíru, a tak jsme šli do haly, kde právě končili trénink místní mladší žáci. Po nich navazující minižáci se uskrovnili a velkoryse nám přenechali 2/3 plochy. Hodinový trénink obnažil fyzické nedostatky našich svěřenců, a abychom nemuseli volat záchranku pro vyčerpané jedince, ukončili jsme jednotku o 30 minut dříve. Následovala sprcha, poté jsme šli do školy před večeří relaxovat :-). Po jídle jsme si opět "dáchli" a po "vyčerpávajícím" dni následovala výřivka.

     V pondělí už jsme více méně dodržovali naplánovaný program:

  6:45 - budíček
  7:00 - výběh s rozcvičkou
  8:00 - snídaně formou švédských stolů
  9:30 - 1.tréninková jednotka na venkovním hřišti a sprcha
12:00 - oběd ve škole
     Po obědě přijel další účastník v podobě Atoma, který si 2 dny léčil šrámy z tábora a nyní byl opět házenkářsky použitelný :-). "Nadstav" však netrval dlouho.
14:30 - 2. tréninková jednotka byla nahrazena koupáním v rybníku (cesta tam 3,5 km, zpět to samé)
17:45 - večeře ve školní jídelně a okamžitý odchod na halu, kde jsme sledovali trénink mužů
19:30 - 3. tréninková jednotka v hale a sprcha
21:00 - výřivka po 5 lidech a 5 minutách v sokolovně a postupný přesun do haly na druhou večeři
22:30 - odchod do školy
23:00 - večerka
     Před spaním jsme zjistili, že Anička Kolářová se pro trénink tak zapálila, až z toho dostala horečku :-). Bylo už poměrně pozdě, tak jsme poslali informativní SMS rodičům. Ráno komunikace pokračovala a výsledkem bylo ukončení soustředění a Aniččin odjezd na domácí léčení.

     Úterní den se harmonogramem nelišil od pondělka. Zpestřením byl pouze příjezd Matěje Žigraie, který v pondělí vydýchával návrat z tábora a v úterý už byl fit. Tři tréninkové jednotky už byly, stejně jako výřivka, samozřejmostí. Tu druhou vedl trénér mužů Nového Veselí, Pavel Hladík s pomocí svých dorostenců. Po úvodním rozběhání následovala práce nohou a celá jednotka byla zakončena tréninkem L-úniku. Perlička dne: Dan "Drak" Fila, trenéra Hladíka natolik zaujal, že ho pozval na večerní trénink mužů. Drak souhlasil a střihl si hodinku v tempu které ještě nezažil :-).
     Abychom trénink trošku oživili, místo třetí fáze byly domluveny zápasy proti místním. Trenér Honza Krejz proti nám postavil výkonostně stejné jedince, a tak si naše čtyři týmy dosyta zahráli.

     Středa byl odpočinkový den. Místo tréninku jsme po snídani nafasovali balíček na cestu a postupně se přesunuli do Hamrů nad Sázavou, protože naším cílem bylo obejít Hamerský okruh v délce cca 16 km. Původní plán, jet společně hromadnou dopravou, vzal po pondělní cestě k rybníku za své. Oči nám otevřela skutečnost, že na 3,5 km nabral konec výpravy na čelo ztrátu asi 20 minut. Tento fakt nás donutil jet po ose. Nejdříve vyjela čtyři auta s těmi nejmladšími. Tuto partu vedla Verča s mou pomocí. Zatímco tři vozy se vracely pro holky, my jsme vyrazili k zastávce č.1, k soše mamuta. S druhým týmem se na trasu vydal Luboš a Aleš s Michalem se ještě otáčeli pro starší žáky. Zhruba za hodinu a půl byli všichni na trase a stíhání začalo :-).
     Mladší žačky nás doběhly na Konci světa a nějakou chvilku jsme šli spolu. Tento model se neosvědčil, protože naši poslední byli brzo na chvostu už tak dost roztažených holek. Abychom si udrželi přehled o dětech, Luboš dal svému týmu pauzu, zatímco my jsme po vzoru pasteveckých psů nahnali své svěřence do houfu a pokračovali dál. Podruhé jsme se sešli až při pauze na oběd, kterou jsme naplánovali u rybníka Rejznarka. My jsme právě dojídali, když se ukázaly holky. Jak jsem se později dozvěděl i setkání druhých dvou skupin proběhlo stejně. Starší žáci dorazili k rybníku právě včas, aby popřáli děvčatům dobré trávení. To bylo bohužel na dlouhou dobu poslední setkání třetí skupiny s kýmkoli z nás. U jezírka Vápenice totiž všichni kromě kluků odbočili o 90° doprava a šli podle plánu. Pánové mířící neochvějně vpřed se k nám zřejmě hodlali připojit až po obejití zeměkoule. Naštěstí existují mobily :-).
     Setkání všech se uskutečnilo u sochy Hamroně, kam nejstarší dorazili s víc než hodinovým zpožděním. Dál jsme putovali na dohled. U sochy koně jsme opustili plánovanou trasu a podle mapy se přemístili na křižovatku silnic Havlíčkův Brod a Česká Mez.
     Zde došlo k rozdělení celé skupiny. Vymysleli jsme zpestření a všichni starší žáci měli jít sami podle mapy a turistických značek do školy. Abychom nebyli feministkami obviněni z nerovnoprávnosti, zeptali jsme přítomných dívek, zda by se nechtěly připojit k putovníkům. Po chvíli váhání se připojily všechny a celá skupina zmizela v lese. Následovala mikroporada, kde pod vlivem hororů jako např. Perníková chaloupka, Červená karkulka, atd, bylo rozhodnuto, že by děti asi neměly být v lese samy.
Protože cesta byl můj nápad, byl jsem demokraticky vybrán já, a protože se v lese bojím, šla se mnou ještě Verča :-). Děti už nebyly na dohled, a tak jsme řešili, zda je doběhneme a pokazíme jim dobrodružství nebo je budeme sledovat skrytě. Vyhrála druhá varianta. Velkou výhodou bylo, že kromě skauta Petra Koláře se mezi cestovateli už žádný znalec a milovník lesa nenacházel. Všichni řvali jak na lesy a stopovat je bylo snadné. Někdy jsme od nich byli jen pár metrů a ze způsobu komunikace jsme se dozvěděli spoustu informací o nich samotných. Mnohdy to nebylo příjemné poslouchání.
     Ačkoli mě svrběly hlasivky, v utajení jsme vydrželi až do Budče. Tam se obě pohlaví oddělila. Kluci šli do Veselí a holky čekali na odvoz. Petr jakožto šéf výpravy mě občas telefonicky informoval o dění v tlupě a poslední zpráva zněla, že jsou u silnice a abychom pro holky přijeli. V té době jsme se krčili za kamennou zídkou asi 20 metrů od nich :-). Poté co kluci odešli jsme se děvčatům ukázali. Když jsme se přiznali, že jsme pro ně nepřijeli, ale že jsme je celou dobu sledovali, některé se úlevou rozplakaly Asi svým ochráncům příliš nedůvěřovaly :-). A protože děvčata jsou mstivá, měl celý pochod ještě dohru po večeři :-). Musel jsem jim slíbit, že si to s kluky vyřídím :-).

     Čtvrtek a pátek už byly normální tréninkové dny dle plánu. Nic mimořádného se nestalo a kromě většího množství puchýřů, odřenin a zhmožděnin vlastně není o čem psát. Jen si musím poznamenat, abych si příště přibalil nůžky z manželčiny manikůry, protože přerostlé nehty byly hlavními viníky spousty zbytečných problémů.

     V sobotu odjezdem z Nového Veselí soustředění v roce 2014 skončilo. Ať žije soustředění v roce 2015Facebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor