Celkem hlasovalo: 17175

owagahu 10:23 - 14.12.
Goji cream forum

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

1.11.2014 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice "B" (m. žáci)
Vydáno dne 08. 11. 2014 (571 přečtení)

1.11.2014 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice "B" (m. žáci) 20141101 ml. žáci vs. HK Ivančice Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice "B" 22:14 (9:7)

Zrození brankaře.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Na tomto okřídleném přísloví asi něco bude, protože už ho asi máme :-). Pokud někdo v předcházejících větách tápe, asi nečetl komentář k prvnímu zápasu proti HK Ivančice "A". Budu stručný. Šlo o to, že náš jediný brankař Jura Dúpal dorazil na zápas nemocný a přes veškerou snahu utkání nedohrál. Ve druhém poločase byl střídán a odjel domů do postele. Aktuálně už pilně mlsá antibiotika.
    Do brány jsme nouzově postavili Hošmiho a druhý zápas začal. Podle slibu jsme do základu postavili všechny minižáky a Pepu, který těžce nesl, že první zápas skoro nehrál :-). Abych se přiznal, očekával jsem víc. Potom mi došlo, že třem hráčům došly registračky den před zápasem :-). Po domluvě s realizačním týmem jsme provedli drobnou korekci hráčů a stav 1:3 se změnil na 3:3 :-). Lukáš v bráně se snažil a co letělo kolem něj, to měl. Pokud však míč šel jinám než dovolovalo rozpětí jeho paží, inkasovali jsme.
    Za stavu 5:5 se ozvala lavička, která o přestávkách, nezávisle na nás (trenérech) zkoušela také najít ve svém středu někoho do kasy. Protože kluci hromadně doporučovali Honzíka Pokorného, proč ho nezkusit, že? V sedmnácté minutě, za stavu 6:7 byla provedena změna na nejdůležitějším postu a začaly se dít věci. Honza, který nikdy v bráně nebyl, začal čarovat. Úspornými nenápadnými pohyby soustředěně kontroloval pohyb hráčů s míčem a při střele nebylo místa kam by nedosáhl. Chytal míče i tam, kam by se fyziologicky neměl dostat :-). Když ve skluzu, špičkou nohy vyrazil míč, který směřoval ke vzdálenější tyči a ještě zákrok jistil rukou, byl jsem u vytržení. Takhle přece chytá zkušený hotový brankař a ne nováček. Abych se ujistil, že nemám vidiny, podíval jsem se na kolegy. O přelud se skutečně nejednalo. Zírali jsme všichni, včetně lavičky.
    S takovýmto brankařem se nedalo prohrát. Do hry jsme začali vracet minižáky a s přehledem vybojovali vítězství. Pánové díky. Honza je ročník 2003, takže příští rok se o gólmana nemusíme strachovat :-).