| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2017
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci
Mladší dorostenky
Mladší žákyně
Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8229 (8229 hl.)
časová osa gólů
1502 (1502 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
1874 (1874 hl.)
fotky
3821 (3821 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1471 (1471 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1443 (1443 hl.)

Celkem hlasovalo: 18340


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Návštěvní kniha
Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

Martin2 18:19 - 28.5.
Zdravím. Hezké webové stránky, opravdu dobrá práce!
Prosím v jakém systému tento web běží?

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


PHC 2017 (minižáci)
Vydáno dne 17. 04. 2017 (664 přečtení)

PHC 2017 (minižáci)
  Prague Handball Cup je velký mezinárodní turnaj v házené pro mládež konaný v Praze. V roce 2017 se uskuteční již 26.ročník turnaje a to v termínu od 13.4.2017 do 17.4.2017 Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Jde o halový turnaj, který se pravidelně hraje ve více než 30 halách po celém hlavním městě. Jen pro ilustraci, v roce 2016 se turnaje zúčastnilo 498 týmů z 28 zemí celého světa a my jsme do tohoto počtu přispěli čtyřmi týmy.
  V roce 2017 asi tak početní nebudeme, ale kdo ví :-). Protože chceme být připraveni na vše, máme už zarezervovaný autobus :-).


  Těmito slovy jsem od prosince lákal zájemce o turnaj. Nakonec odjely dva týmy, minižáci a starší žáci. Protože jsem se věnoval miníkům, popíšu pár slovy průběh turnaje. Za Újezd se zúčastnilo 9 hráčů a Romana Jahodu jsme si půjčili z Telnice. 10 statečných tak vyrazilo vyzkoušet velkou házenou.Účastníci

Dalibor Absolon
Filip Hlavsa
Martin Holešanský
Roman Jahoda
Matěj Kachlík
Ondřej Měšťan
Jakub Odehnal
Zdeněk Sláma
Marek Velíšek
Matěj Žigrai

Základní část ME3

# Tým Zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
1 Tatran Litovel (CZE) 6 6 0 0 102:66 12
2 HC Empor Rostock (GER) 6 4 0 2 107:76 8
3 HC Dukla Praha I (CZE) 6 4 0 2 96:68 8
4 Union Tigers Korneuburg (AUT) 6 2 1 3 94:87 5
5 TJ Sokol Ostrava (CZE) 6 2 1 3 68:80 5
6 TJ Sokol Újezd u Brna (CZE) 6 2 0 4 95:92 4
7 RK Dubrava II (CRO) 6 0 0 6 31:124 0

Foto průvodce turnajem

Pátek 14.04.2017

Základní skupina ME3

Hala: 21 - Hamr Braník IV,   Čas: 08:50   Tatran Litovel : TJ Sokol Újezd u Brna 21:17 (11:10)

   První zápas na turnaji byl pro část týmu i první zápas ve velké házené v životě. Po krátkém předzápasovém brífingu, kde jsme si vysvětlili co bychom měli hrát v obraně a v útoku, jsme šli na to. Protože část kluků herně vůbec neznám, byl jsem na průběh utkání velmi zvědavý. Bez pochlebování musím říct, že to bylo pěkné. Nejzkušenější hráč Kuba Odehnal si kolegy vcelku slušně řídil. Bránili jsme v rozestavení 1:2:3 s dobrou úspěšností. Trošku nám dělal problémy tajming. Pokud jsme u soupeře byli včas a vedle stojící hráči byli připraveni zajišťovat, byla to nádhera. V opačném případě jsme inkasovali. Chtěli jsme hrát rychle, včetně rychlého rozehrání po gólů, ale tady se ukázali být velkou brzdou začínající rozhodčí. Obě děvčata naše pokusy úspěšně mařily, když nechávaly nastoupit na polovinu všechny hráče a až potom byla hra zahájena :-).
  Na konci poločasu chytil Žigi míč obličejem a do druhé části jsem hledal dobrovolníka. Než jsem stačil prosbu pořádně vyslovit, vymrštil se Ondra Měšťan se slovy: "Já jdu." V bráně mile překvapil. Ze 13 střel chytil 4, takže do dalších bojů máme alternativu i na tento post.
  Ačkoli jsme prohráli, jsme s předvedeným výkonem spokojeni. Kluci bojovností potěšili a věřím, že až se trošku víc sehrají, bez bodů nezůstaneme.Hala: 18 - Hamr Braník I,   Čas: 11:10   TJ Sokol Újezd u Brna : HC Empor Rostock 14:18 (8:11)

  HC Empor Rostock Absolvolali jsme další trénink vysututé obrany. Soupeř byl sice těžkopádný, ale dobře rostlý. Ubránit se dalo jedině včasným přistoupením (těsně před zpracováním míče) s kontaktem, který by vyvedl hráče ze stability. Toto byl kámen úrazu. Přistoupit včas jsme dokázali jen občas. Pokud jsme se opozdili, letěla do naší sítě nechytatelná dělovka. Pokud jsme vyběhli ještě před nahrávkou, útočník se pohnul, nechal nás za zády a další dělovka na sebe nenechala dlouho čekat. Ačkoli to z mého popisu nevypadá, zápas měl úžasný náboj. Kluci bojovali a neustále se snažili skóre obrátit.
  V útoku jsme vybojovali 8 sedmiček. Bohužel, polovinu jsme zahodili, čímž jsme se připravili o bod za remízu.
  I přes prohru jsem byl s výkonem hráčů a průběhu hry nadšený. Bojovnost byla ukázková, kluci nechali na hřišti srdce a co víc si může trenér přát :-).Hala: 20 - Hamr Braník III,   Čas: 14:40   TJ Sokol Újezd u Brna : RK Dubrava II 19:5 (11:4)

  RK Dubrava (Croatia)Zápas proti Chorvatům jsme vyhráli :-). Soupeři byli udělaní, ale dost pomalí. Hlavní příčinou jejich porážky byla váhavost až nerozhodnost. Když jsme se na ně vysunuli, nevěděli co s míčem.
  V obraně 1:2:3 jsme mohli naplno vyzkoušet zajišťování. Po prvních pár nervozních minutách se ze zápasu stal super trénink. Bylo krásné vidět, jak naši menší kluci precizním pohybem narušují rozehrávku a přerušují hráče s míčem. Vysouvání bylo excelentní, ale posouvání vázlo. Bylo to však z dobrých důvodů :-). Jakmile se hosté dostali do našeho obranného pásma, byli zastaveni a míč se dál nedostal :-).
  Později jsme to vychytali úplně. Jakmile byl míč u krajní spojky, byl okamžitě obsazen a zároveň další hráč obsazoval střední spojku. Pátému obránci stačilo počkat na padáček a být rychlejší než útočník. Následný trhák už byl jen příjemným zakončením skvěle fungující obrany.Hala: 18 - Hamr Braník I,   Čas: 18:10   Union Tigers Korneuburg: TJ Sokol Újezd u Brna 13:19 (7:10)

  Union Tigers Korneuburg (Austria)   Odehráli jsme zápas snů. Že za výbornou obranou se dobře chytá, může potvrdit nový brankař Ondra Měšťan. Kluky nabudil minulý zápas. Začali své obraně i agresivitě věřit a nebáli se bránit i daleko od devítky. Bylo to potřeba, neboť soupeř měl výborné střelce ze střední vzdálenosti. Ondra, mající odchytané necelé 3 zápasy, si počínal jako mazák. Snažil se mít na střelce dobrý výhled a při zákrocích byl čím dál jistější.
  Zápas, co do skóre, byl vyrovnaný do šesté minuty. Pak se začala projevovat síla obrany. Několikrát jsme se dostali do rychlého útoku, ale ani v postupném to nebylo špatné. Lajnu sice začínaly spojky, ale Marek Velíšek na pravém křídle už měl místa k zakončení dost. Jěště sice chyběla přesnost v zakončení, ale zájemců o zápis do střelecké listiny bylo dost. Rozestřílel se Kuba Odehnal a další hráči následovali. Za poločas dal Kubík 4 branky a po jedné přidali Dalibor Absolon (ten dorážel jednu Marovu tyčku), Marek Velíšek a Martin Holešanský.
  Zvláštní kapitolou bylo turnajový vývoj a učinkování Matěje Žigraie. Ačkoli ho postava předurčuje do role spojky, většinou chytává v bráně. Po už zmíněné rošádě v prvním zápase, kdy se prohodil s Ondrou, se rozehrává na křídle. Ačkoli už skóroval, tento zápas byl obzvlášť povedený. Matěj měl na spojce Romana Jahodu a jejich spolupráce byla příkladná. Roman navazoval a Žigi zakončoval. V celém duelu měl úspěšnost 100%, když proměnil všech 6 střel, po třech v každém poločase.
  Ještě nebyla řeč o třech hráčích. Matěj Kachlík si tento zápas užil především v obraně, kde jeho rychlost a tvrdost dělala problémy všem protihráčům a to byli minimálně o hlavu vyšší. V útoku vystřelil jednou, ale po vychytání brankařem se spokojil s rolí nahrávače. Filip Hlavsa jako nováček sbíral hlavně zkušenosti. Odehrál méně minut, ale odvedl to, co se od něho čekalo. Nejmladší člen týmu Zdenda Sláma je ročník 2009. Ač věkem patří do přípravky, jeho výkon tomu neodpovídal. Jisté chytání míče a pěkné nahrávky signalizují, že by z něho mohl být velice platný hráč.  První hrací den byl za námi. Bilance dvě výhry a dvě prohry, ale hlavně předvedený výkon, nás nadchli a my se zájmem studovali vývoj zápasů ve skupině. Přestože jsme se jeli hlavně zúčastnit, začali jsme pošilhávat i po "A" finále.

Sobota 15.04.2017

PHC 2017 - Výstup na Petřín - Nebozízek (minižáci) PHC 2017 - Výstup na Petřín - odpočinek na hřišti (minižáci) PHC 2017 - Výstup na Petřín - sjezd lanovkou (minižáci)   Dopoledne jsme měli volné, a tak jsme se rozhodli navštívit Petřínskou rozhlednu. Pečlivě jsme naplánovali trasu a znaje časy všech spojů, vyrazili jsme i s věcmi na házenou. Všechno klapalo až do příjezdu do Újezdu, kde se nachází spodní stanice lanové dráhy. Vystání neskutečné fronty by nám nabouralo časový harmonogram, proto jsme volili pěší výstup. Brzy jsme se roztáhli po celém Petříně a kluci brblali a frflali a i jinak projevovali nespokojenost s pohybem vzhůru. Někoho z dospělců uzavírajících naší výpravu napadlo urychlení. Pokud opozdilci doběhnou čelo našeho hada, bude povolena návštěva KFC. Nastalý úprk předčil i záběry z amerických katastrofických filmů zachycující davovou paniku.   Kluci byli tak rychlí, že jsme je málem ani nestihli zastavit na Nebozízku kvůli fotce :-). Po krátkém odpočinku jsme vyrazili zdolat vrchol. Kvůli frontě jsme rezignovali i na zrcadlové bludiště a přijali azyl na nedalekém dětském hřišti. Po pár minutách blbnutí jsme lanovkou sjeli dolů a pěšky pokračovali k Národnímu divadu na šalinu č.17, která nás dovezla do Bráníka k dalším zápasům.

Hala: 18 - Hamr Braník IV,   Čas: 12:20   TJ Sokol Újezd u Brna: TJ Sokol Ostrava 10:13 (4:8)

  Házená Sokol Ostrava   Na soupeře jsme si hodně věřili a dosavadní výsledky nám dávaly velkou šanci na úspěch. Samo to však nešlo a my jsme trestuhodně promeškali začátek. Obrana byla pomalá a v útoku jsme trefovali výborného gólmana nebo jsme mířili mimo zařízení.
  Probrali jsme se až za stavu 0:6 a začali dotahovat. V defenzivě jsme přitvrdili a zrychlili. Tady to začalo být super. V útoku i při přechdu do něj jsme se však trápili pořád. I když jsme čistě vybojovali míč a šli na zteč, naše snahy o korekci skóre srážely zbytečné chyby. Celkem 14x jsme přišli zbytečně o míč, ale i tak jsme stahovali.
  Bohužel, chyby jako nahrávky na paty v postupném útoku, přehazování hráče v trháku i obyčejné vypadnutí míče nás brzdily. Ačkoli byl soupeřův brankař vynikající, naši hráči hráli pod své možnosti a to rozhodlo. Škoda, Ostrava byla určitě hratelná.
  Nějak jsem se rozepsal a mám toho ještě hodně. Aby se z novinky nestala stařinka, rozhodl jsem se napsat tento článek na pokračování :-).
To be continued :-).


Facebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor